Letní tlení na Střeleckém ostrově

Reklama

Děstký den v kombinací s koncerterm Vypsané fiXy.

Jak vypadá Letní tlení v představě kapely Vypsaná fiXa, můžete 18. srpna vyzkoušet na pražském Střeleckém ostrově. Celý den je věnován rodičům a dětem. A to doslova. Pro děti je připraven od 15:00 Krásný dětský den, který přinese spoustu zajímavých aktivit jako je lanový park, loutkové divadlo, sokolník, žonglérská dílna a sérii ekologicky zaměřených soutěží a dovedností. Nebude chybět ani stánek Tondy Obala. V 17:00 vystoupí, oblíbení Mixle v Piksle, kteří během svého koncertu pokřtí zbrusu nové album. Na dvacátou hodinu večerní je naplánován koncert skupiny Vypsaná fiXa. „Těšíme se na to, navíc dle hlasování na našem facebooku jsme slíbili zahrát i písně, které normálně nehrajeme,“ říká frontman kapely Márdi.

„Kdysi jsme pro tři krizové fáze roku – jarní únavu, podzimní depresi a zimní spánek hledali čtvrtou a vymysleli jsme letní tlení,“ říká frontman Vypsané fiXy Márdi.

Podle vašeho fermanu je letošní léto u Vypsané fiXy ve znamení festivalového hraní. Na kterých festivalech hrajete nejraději nebo kam se rádi vracíte?
Máme rádi Rock for People – to je festival, na kterém hrajeme už od našich začátků, a s pořadateli nás pojí kamarádské vazby. Taky se nám dobře hraje na „Hradech“- všechno tam dobře funguje. Ale úplně nejlepší je náš festival On the Road, který pořádáme s kamarády z našeho města.

Kromě zmiňovaných festivalů pořádáte i své akce, které jste nazvali Letní tlení. Můžete nám je trošku představit?
Letos jsme sjednotili tři akce v rámci jednoho proma pod jeden název. Dvě už existují dlouho – je to již zmiňovaný festival On the Road, který spolupořádáme na konci srpna už jedenáctým rokem s občanským spolkem Dea Dealbata v Lázních Bohdaneč. Ten už skoro žádné promo nepotřebuje, protože směřuje do kultovní fáze a bude brzy vyprodán. Druhou akcí je malý biofestival našeho bubeníka Pítrse. Ten letos proběhl 24. června v malebné vesničce Vápenný Podol, kde má Pítrs chalupu. Je to naprostý opak obřích akcí a navíc v lokalitě s poetikou z filmu Cesta z města. Třetí akcí je právě Letní tlení, které se uskuteční 18. srpna v Praze na Střeleckém ostrově.

Proč zrovna název Letní tlení?
Je to název písně z naší první desky, který koresponduje s dobou, kdy všechny zmiňované akce proběhnou. Kdysi jsme pro tři krizové fáze roku – jarní únavu, podzimní depresi a zimní spánek hledali čtvrtou a vymysleli jsme letní tlení.  Je vedro, sedíš doma, všichni jsou pryč, potíš se a nikam se ti nechce. Tak pro tuhle fázi máme několik řešení.

Takže jedním z nich je i pražský Střelecký ostrov, kde kromě večerního koncertu Vypsané fiXy proběhne i den pro děti a rodiče nazvaný Krásný dětský den. Takto tedy vypadá vaše představa, jak prožít „letní tlení“ u vody?
Přesně tak – pokud nebude padat voda z nebe a bude stejný vedro jako minulý rok, tak je Střelecký ostrov naprosto ideální oázou ve vyprahlém hlavním městě. Je to příjemné místo, plné zeleně a tudíž je tam i blahoslavený stín. Město je na konci prázdnin plné rodin s dětma, které nemají co dělat. Můžou společně přijít – děti to mají do 12 let zadarmo. Je pro ně připravena spousta zábavy, která vyvrcholí křtem kapely Mixle v Piksle. Navíc je Letní tlení výzva i pro mimopražské fanoušky. Můžou si udělat celodenní výlet a pak jet v klidu domů, protože akce musí končit ve 22h a tak se dá vrátit ne úplně pozdě i do vzdálenějších míst.

Co vás čeká po skončení letní sezóny?
V říjnu začneme nahrávat novou desku, kterou bychom rádi na začátku roku 2017 vypustili do světa mezi fixí lid. Těšíme se na to!

Celým dnem bude provázet známý moderátor, bavič a tanečník Lukáš Pavlásek.

Program Letní tlení –  18. srpna, Střelecký ostrov, Praha 1
15:00 – 19:00  Krásný dětský den
17:00  Mixle v Piksle, křest nového alba
20:00   Vypsaná fiXa

V případě nepříznivého počasí se Krásný dětský den přesouvá do nedaleké Malostranské besedy včetně koncertu Mixle v Piksle. Koncert Vypsané fiXy se odehraje za každého počasí.
Cena vstupenky na celý den je 200,- Kč + poplatky Ticketstream. DĚTI DO 12 LET MAJÍ VSTUPNÉ ZDARMA!

Koncert na Střeleckém ostrově je součástí akcí Vypsané fiXy nazvané Letní tlení.
18. 8. 2016 Letní tlení – Praha, Střelecký ostrov
27. – 28. 8. 2016 On the Road – Lázně Bohdaneč

Komentáře