Liberecká iQLANDIA slaví čtvrté narozeniny

Neobyčejný den? To je středa 28. března! Liberecká iQLANDIA – jedno z největších science center v ČR – slaví své čtvrté narozeniny. A protože je tento den i Dnem učitelů, rozhodl se tým centra oslavit své výročí společně s kantory z celé země. Zve zcela zdarma zástupce mateřských, základních, středních i vysokých škol od 14 do 16 hodin do své TULaborky.

Právě tady jim představí své vzdělávací programy zaměřené na fyziku, chemii či biologii. „Nabízíme toho doopravdy hodně – od tematických science show, přes laborky, pracovní listy, filmy v Planetáriu, až po stmelovací a projektové dny. Navíc tu disponujeme těmi nejmodernějšími a hi-tech přístroji. Kantorům tak chceme vše představit v praxi a ukázat jim, čím vším mohou svým žákům obohatit výuku. Čeká je proto řada stanovišť, na kterých si vyzkouší práci se supravodičem, částicovou kamerou MX-10 nebo 3D tiskárnou. Chybět nebude ani prohlídka centra,“ říká Petra Zákravská, programová manažerka iQLANDIE. Všichni učitelé se tak mají 28. března na co těšit! iQLANDIA je skvělým místem jak pro vzdělávání, tak i třídní výlet.

Program pro učitele je ve stejný den a stejnou dobu rovněž nachystán v sousedním iQPARKU.

Seznamte se s iQLANDIÍ!
Science centrum iQLANDIA otevřelo své brány prvním návštěvníkům 28. března 2014. Hlavním tahákem je humanoidní robot Thespian, první svého druhu v České republice, těšit se tu dále můžete na Hvězdný kolotoč, Flash-wall, simulátor zemětřesení, Mars Rover a dalších čtyři sta interaktivních exponátů. V science centru můžete navštívit i Planetárium. Velký zájem je rovněž o doprovodné lektorské programy.

Harmonogram
Kdy: středa 28. března od 14 do 16 hodin
Kde: SC iQLANDIA a SC iQPARK

Učitelé mají vstup zdarma.

Zdroj: www.iQlandia.cz

Komentáře