Luděk Sobota a jeden z nejlepších českých jazzmanů na jednom pódiu

Reklama

Oblíbený český komik potěšil řadu svých příznivců pokračováním své knihy, která vypráví příběhy, jež se mu udály v životě osobním i uměleckém. Sobota dokáže i nepříjemné životní okamžiky popsat s humorem sobě vlastním, kterým rozesměje divadelní i televizní diváky všech věkových skupin.

Pokračování jeho slavné knihy Facky místo pohádek, s názvem Dvě facky a jeden pohřeb, si získalo tolik pozornosti, že jej Sobota převedl do divadelní formy. Na pódiu se kromě stále veselého Luďka objeví také hvězda jazzu a kapelník úspěšného českého big bandu Original Vintage Orchestra Petr Kroutil, Adriana Sobotová, Radim Linhart a Eva Provazníková. Jaké dvě facky od života autor dostal se dozvíte na představení, které má premiéru již 29. ledna 2018 od 19.hodin v Divadle Semafor.

Multiinstrumentalista, který v současné době vystupuje s big bandem Original Vintage Orchestra, Petr Kroutil, má s hraním nemalé zkušenosti. Před několika lety si zahrál hlavní roli v populárním seriálu Prima sezóna, kde zářil po boku Ani Geislerové a Tatiany Vilhelmové. Nyní se věnuje hlavně hudbě, a kromě pravidelných velkolepých show v klubu Lávka, plánuje také megakoncert v pražské Lucerně na jaře letošního roku. Nemine ho ani cesta do Los Angeles, kde bude vystupovat se svým kolegou a skvělým hudebníkem, který se jmenuje Chuck Wensley. „Práce mám sice dost, ale nabídku od pana Soboty jsem nemohl odmítnout. Zahrát si s ním je pro mě pocta a moc se těším na premiéru. Ve hře hraji na ságo, a zpívám, takže jsem spojil vše, co mám rád,“ prozrazuje Petr Kroutil.

Hra Luďka Soboty vypráví příběhy z hercova života. „Nějaký – asi už starší – chytrolín vymyslel, že každý je tak starý, nakolik se cítí. Já se cítím na 20, takže mi je dvacet. Nechodím sice už na DAMU, ale vrátím se ve vzpomínkách i tam. Ale i třeba k Vladimírovi Menšíkovi a dočkáte se i mého pohřbu. Takže se máte na co těšit. Chtěl bych, abyste z mé hry pochopili, že dělat divadlo není nic lehkého. To na tom představení bude vidět nejvíc. Taky se může stát, že během představení zkolabuju a odvezou mě. V tom případě vám ti dva mladí kluci a jedna slečna zazpívají a pak můžete jít domů. Doma to máte určitě hezké, tak se tam celé představení můžete těšit. Do nemocnice za mnou určitě nechoďte, já nemám moc rád návštěvy,“ uzavírá Luděk Sobota.

Zdroj: Original Vintage Orchestra

Komentáře