Luxus a elegance Concours d‘ Elegance na Loučni

Elegance, noblesa a dokonalost dvacátých a třicátých let minulého století stále přitahují. Tato doba je spojována s krásnými a kvalitními věcmi, které prostupovaly běžným životem. Pro velký zájem zámek Loučeň již po čtvrté zařadil i ve svém desátém jubilejním roce, kdy otevřel své prostory veřejnosti, akci v duchu luxusu a elegance Concours d‘ Elegance.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20566″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

V průběhu víkendu 3.- 4. června bude na zámku Loučeň k vidění celá řada historických automobilů. Dominantní na čtvrtém ročník Concoursu bude značka Ferrari. Vedle Ferrari se představí i další vybrané historické automobily.  Jedná se o výjimečné vozy. Diváci se tak mohou těšit na premiéry renovovaných vozů Hispano Suiza J12, patřící kdysi maharadžovi Holkaru z Indoru, Bugatti T 44 a 57, Horch, Walter, Mercedes Benz, Škoda, Tatra a dalších. Poprvé v Čechách bude vystavena famózní Bucciali a nádherná replika jednoho z nejkrásnějších aut na světě Bugatti T57 Atlantic. Nebudou chybět ani další auta slavných československých a zahraničních značek. Na zámku v tento den proběhnou i tematické přednášky spojené s historií automobilismu a vývojem automobilových technologií, výstava obrazů Yurie Shevchuka, který se věnuje dlouhou řadu let malování Ferrari, a nebude chybět ani zajímavý kulturní program, včetně komentovaných prohlídek zámku.   

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20567″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]
„Předchozí ročníky Concours d‘ Elegance byly motoristickou veřejností přijaty s mimořádně dobrým ohlasem zejména pro výjimečnost vystavených automobilů, ale také pro společenské prostředí, které jak se shodli účastníci, partneři akce, novináři i návštěvníci, vysoce převýšilo standard českých veteránských akcí,“ uvádí Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „Akci návštěvníci pojímají skutečně komplexně. Řada z nich přichází dobově oblečená, kouří cigarety na špičce. Je vidět, že je tato doba baví. Procházejí se spokojeně po zámeckém parku, kde všude jsou veteráni vystaveni. Proto jsme neváhali ani v našem jubilejním roce, kdy jsme přichystali výběr toho nejlepšího THE BEST OF LOUČEŇ, a akci Concours d‘ Elegance jsme znovu pro naše návštěvníky  zařadili,“ dodává Kateřina Šrámková.

Zámek Loučeň je spojený s historií automobilového průmyslu zejména prostřednictvím rodiny Thurn-Taxisů, které zámek v minulosti patřil a jež vlastnila na počátku minulého století akcie firmy Laurin & Klement. Princ Erich byl dokonce předsedou správní rady.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20568″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Čtvrtý ročník ojedinělé soutěže elegance historických vozů Chateau Loučeň Concours d´Elegance pořádá Společnost Veteránská krása s.r.o. a sdružení Chateau Loučeň Concours d‘ Elegance za významného přispění Raiffeisenbank, Scuderie Praha a Národního technického muzea. Dominantní na čtvrtém ročník Concoursu bude značka Ferrari, která v letošním roce slaví 70.výročí založení.  Vedle Ferrari jsou pozvány další vybrané historické automobily, které byly dovezeny od minulého ročníku nebo jejichž renovace byla dokončena v poslední době a které nebyly v Čechách ještě vystaveny.

Zdroj: Zámek Loučeň

 

Komentáře