Martha Issová hraje v hollywoodském filmu Úkryt v zoo

Martha Issová byla obsazena do zahraničního filmu. Nyní jí může vidět na televizních obrazovkách v show Tvoje tvář má známý hlas.

Oblíbená filmová a divadelní herečka Martha Issová se etablovala nejen v české kinematografii, ale obsazují ji také zahraniční produkce. V hollywoodském filmu Úkryt v zoo (The Zookeeper´s wife), který do tuzemských kin vstupuje 30. března, si zahrála výraznou roli Židovky Reginy Kenigswein skrývající se s celou rodinou před nacisty. Americké válečné drama s Jessicou Chastain a Danielem Brühlem v hlavních rolích režisérka Niki Caro natáčela v České republice.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“18862″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“238″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Film Úkryt v zoo je inspirován neuvěřitelným, ale přesto skutečným příběhem ženy ředitele varšavské zoo. Během druhé světové války se díky její iniciativě a odvaze podařilo zachránit desítky lidských životů. „Úkryt v zoo je krásně natočený film, velmi silný příběh. Já si myslím, že tohle je strašně dobrý si připomínat, protože my lidi jsme nepoučitelní a pořád děláme ty stejné chyby… Prostě bychom neměli zapomenout na to, jak jsme se ještě před nedávnou dobou jeden k druhému chovali,“ zve Martha Issová do kina na nový film Úkryt v zoo.

Rozhovor s Marthou Issovou o natáčení filmu Úkryt v zoo

Martha Issová
Martha Issová, respektovaná filmová a divadelní herečka. Za roli ve filmu Tajnosti režisérky Alice Nellis byla v roce 2007 nominována na Českého lva, za Ofku ve snímku Michaely Pavlátové Děti noci v roce 2008 získala Křišťálový globus za nejlepší ženský herecký výkon na 43. MFF Karlovy Vary. Filmografie Marthy Issové zahrnuje také další pozoruhodné filmy, např. Hanele (r. Karel Kachyňa, 1999), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (r. Vladimír Morávek, 2005), Mamas & Papas (r. Alice Nellis, 2009) ad. Úspěch sklízí i na divadelním jevišti. V současné době hraje v holešovické La Fabrice (Krasavice Interkontinentální – Arte et Marte), v Dejvickém divadle (Vzkříšení, Kafka´24, Muž bez minulosti, Spříznění volbou) a Divadle Kalich (Nahniličko).

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“18861″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

 

Komentáře