Medvídek TERIBEAR hýbe Prahou, pojďte také pomoci

Zaregistrujte se na www.teribear.cz a přijďte pomoci! Na Letné včera odstartoval druhý ročník charitativního happeningu TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb PRIMA DEN S MEDVĚDEM, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem. Jedná se o unikátní  akci, která bude probíhat nepřetržitě od 8.9. do 17.9. v Letenských sadech, u metronomu. První kolečko, kterým byla zahájena 10 denní akce, dnes zdolali osobnosti a partneři, kteří akci podporují, ale i děti z dětských domovů, kterým nadace pomáhá. K týmu hrdinného medvídka neodmyslitelně patří patronka nadace Tereza Maxová i partnerka projektu Renata Langmannová.  Po startovním výstřelu Matěje Rupperta připsali první kilometry i Dara Rolins, Radka Třeštíková, Albert Černý, Tomáš Ujfaluši a fotbalisté AC Sparta Praha Václav Kadlec a Lukáš Vácha.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11081″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Během následujících deseti dnů může kdokoliv, kdo má chuť se hýbat a současně pomáhat, přijít a libovolným stylem zdolat kilometry, které pomohou dobré věci. Takto nashromážděné kilometry partneři akce promění do finanční pomoci  konkrétním dětem – co kilometr, to 50 korun. Trasa v parku na Letné je dlouhá  1 250 metrů a zdolat ji může každý. Styl, kondice ani rychlost nehrají roli. Důležité je zapojit se. V loňském roce se podařilo společnými silami naběhat nebo ujít 60 287 km! Celkový výtěžek z prvního ročníku dosáhl výše 3 844 922 Kč. Překonáme tuto metu letos?

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11082″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

V TERIBEAR Village je připravena celá řada novinek
Pro druhý ročník je připravena spousta novinek, které jistě potěší každého, kdo přijde pomoci. Jednou z nich je možnost účasti rodinných a firemních týmů, pro ty nejlepší je připravena skleněná trofej, kterou získají na závěr happeningu. Ceny budou uděleny také v individuálních kategoriích: žena, muž a dítě do 14 let. Aby bylo možné sledovat výsledky a průběžné pořadí online, je k dispozici mobilní aplikace od společnosti KSWR pro všechny, kteří chtějí mít přístup k výsledkové listině nebo si pořídit selfie s vlastním výsledkem. Protože bude v TERIBEAR Village rušno, máme k dispozici i TERIBEAR studio, ze kterého budeme vysílat nové rozhovory a videa přímo na youtube kanál TERIBEAR, každý tak bude mít možnost být s námi online. Nechceme, aby hrdinové, kteří přijdou pomoci, prochladli, proto bude pro všechny účastníky připravený výborný čaj Pickwick, pro milovníky kávy bude k dispozici šálek s jejich oblíbeným nápojem od firmy Nespresso. Žízeň bude možné zahnat i díky pestrému výběru nápojů z automatu firmy Coca-Cola, výtěžek z prodeje získá projekt TERIBEAR. Aby mohli účastníci běhat v „barvách TERIBEAR“, připravila společnost PRESCO GROUP speciální kolekci sportovního oblečení, kterou je možné si na místě zakoupit. Pro ty, kteří už budou vyběhaní, ale stále se jim nebude chtít domů, je připraven pestrý doprovodný program. Každý den připraví instruktoři Holmes Place hodinu cvičení, do kterého se může každý dle libosti zapojit.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11083″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

S TERIBEAREM kolem světa!
V loňském roce se dokonce povedlo v celkovém součtu kilometrů oběhnout 1,5 x celou zeměkouli! „To nás přivedlo na myšlenku kilometry sčítat a vydat se s Teribearem  na cestu kolem světa. V každém okamžiku tak budeme vědět, do kterého státu či místa na zemi bychom se po součtu kilometrů z Prahy dostali. Naši aktuální polohu podle celkových absolvovaných kilometrů najdete vždy na www.teribear.cz a také ve zbrusu nové mobilní aplikaci TERIBEAR, dostupné jak pro iphone, tak android,“ přibližuje jednu z novinek letošního roku ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem, Terezie Sverdlinová.

Vyberte si z 10 okruhů pomoci
Na internetových stránkách akce www.teribear.cz  naleznete i okruhy pomoci a konkrétní příběhy, kterým bude letošní happening pomáhat. Těchto okruhů je celkem 10 a záleží na každém, komu se rozhodne své zdolané kilometry věnovat a pomoci mu. Pan Štefan Krč loni na akci TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem uběhl úctyhodných 555 km a letos ho na charitativním okruhu potkáme znovu, má jasno v tom, komu jeho naběhané kilometry pomohou:  „Jsem moc rád, že se můžu po roce znovu zúčastnit této akce. Zažít tu krásnou atmosféru, proběhnut se s přáteli, známými i neznámými, a ještě pomoci dětem, které to potřebují. Já jsem si vybral: Chci pomoci dětem z kojeneckých ústavů, protože jsem sám byl v kojeneckém ústavu.“

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11084″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Přehled podpořených z loňského výtěžku zdokladovaný do koruny najdete v příloze tiskové zprávy a také na https://www.teribear.cz/pomohli-jsme_60_1.html

Na stránkách se také dozvíte, kudy vede TERIBEAR trať a je zde také možné koupit si online TERIBEAR čip. Za ten zaplatíte jednorázový poplatek 100 Kč, který bude celý použit k podpoře výtěžku akce. Na tento čip se budou přičítat zdolané kilometry na vytyčeném okruhu na Letné. Po celých deset dní se tak můžete (v kteroukoliv denní či noční hodinu) opakovaně vracet a pomáhat. Součástí happeningu je také doprovodný program.

Nezáleží na stylu, nebo rychlosti běhu, je možné okruh projít například s kočárkem nebo v doprovodu domácích mazlíčků (pokud budou vychovaní, na vodítku a mít košík). Důležitý je celkový počet zdolaných kilometrů, které pomáhají a letos dokonce 5x více než loni! Stačí jenom přijít na okruh na Letné, vybrat si příběh, který chcete podpořit, zavázat si tkaničky, zapnout čip a začít pomáhat druhým.

Charitativní happening TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem významně podporuje generální partner akce, ŠKODA AUTO, který dlouhodobě pomáhá znevýhodněným dětem zlepšit podmínky na startu do života. „Péče o znevýhodněné děti je pro ŠKODA AUTO jednou z hlavních priorit společenské odpovědnosti, a také proto jsme již podruhé hrdým generálním partnerem charitativních běhů medvídka filantropa – Teribeara,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO zodpovědný za oblast řízení lidských zdrojů. „Teribear rozhýbe Prahu a podpoří děti, které čelí nepřízni osudu. Přidejte se krokem nebo sprintem – zvládne to každý! Pokud byste náhodou Teribeara v Praze nestihli, zveme Vás k nám do Mladé Boleslavi dne 22.9, kde budeme zdolávat kilometry pro dětský domov Nymburk,“ dodává.

Novou možnost sestavit firemní tým, využil i další z tradičních partnerů Nadace a akce: „Podpora akce Teribear hýbe Prahou je logickým vyústěním dlouholetého partnerství ING Bank s Nadací Terezy Maxové dětem,“ říká Marie Martínková, ředitelka ING Bank ČR. „Mám radost, že  se do běhu zapojí i celá řada našich kolegů. Ti letos poběží také s dětmi z dětských domovů, které jsme se rozhodli na Letnou pozvat a uspořádat jim pěkné odpoledne. Setkání s nimi a běh pro dobrou věc bude určitě zážitkem pro děti i pro naše zaměstnance,“ doplňuje Martínková.

O AKCI
TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem je nonstop sportovně-charitativní happening, kterého se může zúčastnit každý, kdo chce svým pohybem přispět na dobrou věc. Nezáleží přitom na věku, fyzické kondici nebo čemkoliv jiném. Důležitá je chuť pomoci. Nonstop, tj. v kteroukoli denní či noční hodinu, po dobu deseti dnů od 8. do 17. září má každý příležitost udělat dobrý skutek, a to i opakovaně. Stačí se  zaregistrovat, pořídit si čip a přijít si zaběhat nebo se projít na vyznačený okruh na Letenské pláni v Praze. Za každý kilometr, který je na trase dlouhé 1,3 km zdolán, věnují partneři akce 50 Kč na podporu konkrétních příběhů či projektů Nadace Terezy Maxové dětem. Čip, který je podmínkou účasti, jednak počítá uběhnuté nebo ušlé kilometry a zároveň umožňuje opakovanou účast po celou dobu trvání akce. Čip stojí 100 Kč a celá částka jde na podporu charitativních aktivit nadace. Od začátku května je možné jej koupit na stránkách www.teribear.cz. Zde jsou také uvedeny oblasti reprezentující pestrou škálu nadační pomoci s konkrétními lidskými osudy, které lze na akci podpořit.

Okruhy pomoci
Okruhů pomoci je celkem 10, svým pohybem, do kterého zapojíte nejenom svaly, ale i srdce a dobrou vůli, můžete podpořit těhotné maminky, které se dostaly do tíživé situace, rodiny, kterým hrozí odebrání dětí, maminky z azylových domů, děti k návratu z ústavní péče do rodin. Podpořit můžete také pěstounskou péči a adopci, pomoci týraným dětem nebo dětem z kojeneckých ústavů, mít vlastní tetu. Podporu si také zaslouží mladí lidé z dětských domovů, kteří chtějí studovat a  postavit se na vlastní nohy. Je spoustu lidí, kteří potřebují pomoc a v rámci akce TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem může pomoci každý, kdo se rád hýbe a rád pomáhá.

Akce by se neuskutečnila bez pomoci partnerů.

Poděkování partnerům:
Generální partner: ŠKODA AUTO
Generální mediální partner: MAFRA
Ve spolupráci s: TV PRIMA
Hlavní partner: TRAVELPORT GALILEO
Patron dobrých skutků: RADIO IMPULS
Partneři akce: ING BANK, ASTRID, FEEDO.CZ, RENOMIA
Technology partner: KSWR, TRI
Partner pro prodej TERIBEAR: NEOLUXOR, PRESCOGROUP
Partner pro dobrovolnictví: PALESTRA
Partner pro dětský pohyb: REMAX, ACCENTURE
S mediální podporou: MF DNES, ONA DNES, METRO
Dále děkujeme: BIRD& BIRD, BLUEGEKKO, BOHEMIA SEKT, BOMTON, BRAND CONCEPT, C-IN, COCA-COLA HBC, DEK STAVEBNINY,  DIMENSION DATA, EDWARDS, ELTODO, EMIRATES, HOLMES PLACE, CHANEL CROSSINGS, INO, MADETA, NESPRESSO, PICKWICK, REVOLTA, RUR POSTPRODUCTION, SEGRO, TOI TOI, TVUJDJ.CZ, URBANLUX, VRÁJI, ZÁTIŠÍ CATERING

TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima DEN S MEDVĚDEM
Kdy: 8. – 17. 9. 2016. Akce začíná 8. 9. 2016 v 17:00  hodin a poběží nepřetržitě! Můžete přijít kdykoliv a podle libosti se vracet.
Kde: V parku na Letné. Start bude poblíž Metronomu. Stanovený okruh měří 1,25 km.
Jak: Pomocí TERIBEAR čipu se vám budou načítat kilometry dosažené na určeném TERIBEAR okruhu. Kilometry se zaznamenají na vaše elektronické konto, takže máte přehled, jak jste pomohli. Čip za 100 Kč koupíte buď on-line na stránkách www.teribear.cz nebo na startu.
 

Komentáře