Metoda Metabolic Balance s osobním jídelním plánem

Paleo dieta, keto dieta, dělená strava, dieta podle fází měsíce, krevních skupin či podle Mačingové… Namísto tří teček do výčtu dosaďte jakoukoliv další dietu, kterou jste vyzkoušeli, aniž by se dostavil očekávaný trvalý efekt. Nejvyšší čas přestat věřit „chytrým“ časopisům a webům, které nás neúnavně zásobují dalšími 100% účinnými zaručenými tipy jak zhubnout – snadno, rychle a napořád. Každý, kdo to někdy zkusil, totiž dobře ví, že unifikované návody nefungují. Jediné, co zabírá, je individuální řešení. Metabolic Balance.

Metabolic Balance je komplexní výživový program určený pro úpravu látkové výměny a tělesné hmotnosti. Jednoduše řečeno – Metabolic Balance trvale vyřeší vaše problémy s váhou a celkově zlepší vaše zdraví, výkonnost a koncentraci. Zkrátka se budete cítit a vypadat skvěle! Metoda Metabolic Balance totiž nesází na náhodu, ale na základě obsáhlého rozboru krve a několika dalších parametrů (zdravotní problémy, léky, alergie apod.) se pomocí patentovaného počítačového programu sestaví osobní jídelní plán, „ušitý na míru“ vašemu metabolismu. Jídelní plán spojí vaši „tělesnou chemii“ s patřičnou „chemií potravin“. Vhodné potraviny se nevybírají podle obsahu kalorií, nebo podílu tuků, bílkovin a uhlohydrátů, ale s ohledem na obsah látek, které vám v krvi „přebývají“ nebo naopak chybí. Klíčové kritérium je působení daných potravin na látkovou výměnu a hormonální produkci. Důsledek? Tělu dodáte všechny zdravé a pro vás nezbytné živiny a minerální látky, takže se metabolizmus dostane do správné rovnováhy. Za dodržování nových, jednoduchých pravidel přípravy a přijímání potravin regulujete trvale a šetrně, bez drastického hladovění, vaši hmotnost a posilujete celkovou hormonální produkci, což má blahodárný vliv na zdraví.

Jídelní plány podle metody Metabolic Balance samozřejmě nejsou univerzální, každý klient má vlastní, exaktně přizpůsobený svým krevním hodnotám, ale pro lepší představu alespoň pár obecných zásad: Nejdůležitější roli v chutných a zdravých receptech hraje díky vysokému obsahu vláknin a živin zásaditá zelenina, která navíc působí pozitivně proti překyselení organismu. Podstatné jsou i kvalitní bílkoviny s výhodnou kombinací esenciálních aminokyselin. V plánech najdete libové maso, drůbež, ryby, mléčné produkty s přirozeným obsahem tuku, sójové produkty, luštěniny, semínka a klíčky. Přednost je dávána omega-3 a omega-6 nenasyceným mastným kyselinám, které naše tělo nedokáže samo vyrobit a jsou obsaženy především v kvalitních rostlinných olejích a v rybách. Současně se drasticky snižuje konzumace nezdravých nasycených a trans-mastných kyselin například ve ztužených rostlinných tucích, umělých tucích a všech polotovarech. Z cukrů jsou voleny ty, které působí příznivě na hladinu cukru v krvi (cukry s dlouhým řetězcem) a tím i na produkci inzulínu v těle, například žitný chléb, vločky, ovoce a zelenina.

Program Metabolic Balance byl specialisty vyvinut v roce 2002 pod hlavičkou respektované německé kliniky. Od té doby pomohl statisícům lidí, kteří dosáhli optimální váhy, úspěšně si ji udrželi a navíc se zbavili mnoha zdravotních obtíží (lymfatické otoky, alergie, krevní cukr – glykémie, vysoký tlak, cholesterol, kožní problémy, problémy spojené s klimakteriem, migréna, zažívací obtíže, problémy se spánkem ad.). Podmínkou velké úspěšnosti této metody je fakt, že na zdolávání případných úskalí nejste sami. Každý účastník Metabolic Balance je během celého programu doprovázen odborně vyškolenými certifikovanými poradci z řad lékařů, lékařů alternativní medicíny či odborníků na výživu. V Praze osvědčené kurzy hubnutí s programem Metabolic Balance nabízí Studio pro ženy (i pro muže) ve Vodičkově ulici, vedené zkušenou výživovou odbornicí Magdalenou Mikulandovou.

Metoda Metabolic Balance není jen pro tlusté nebo hubené. Je pro všechny lidi, kteří mají zájem zlepšit svůj zdravotní stav, zbavit se potíží, které je denodenně obtěžují, chtějí předcházet zbytečnému stárnutí a nebo hledají správný životní styl, který by byl opravdu vhodný právě pro ně,” říká Magdalena Mikulandová. “Nejde totiž o dietu ani hladovění, jde o poznání sama sebe a svého těla a o rozumnou spolupráci mozku, našich přání a chutí a našeho těla a následně celkového zdraví. Myslím, že se mnou bude většina lidí souhlasit, když řeknu, že nesleduji zda se dožiji o rok déle, ale jak kvalitně budu žít svůj život,” dodává.

Studio pro ženy je zdravotní zařízení s dlouhou tradicí (funguje od roku 1993) a skvělým renomé. V pobočkách v Praze, Karlových Varech a Říčanech v příjemném, moderním prostředí poskytuje předporodní a těhotenské kurzy, cvičení s miminky, kojenecké plavání, cvičení pro těhotné, cvičení po porodu ad. K dispozici jsou služby a péče pro ženy všech věkových kategorií – a také pro muže, kteří se rozhodnou absolvovat kurzy hubnutí metodou Metabolic Balance.

Více informací o metodě Metabolic Balance:
http://www.metabolic-balance.com/cz/
http://www.studioprozeny.cz/hubnuti-metabolic-balance/metabolic-balance

Komentáře