Mezinárodní den Star Wars 4.5.

Reklama

Chcete si užít Mezinárodní den Star Wars, jak se na správné fanoušky této vesmírné ságy patří? Pak se vydejte 4. května do libereckého science centra iQLANDIA. Právě tady zakotvil svou Hvězdu Smrti Darth Vader.

Temný pán ze Sithu, který je vyroben z lega v životní velikosti, třímá v ruce světelný meč a jeho oblek je propracován do sebemenších detailů včetně blikajících kontrolek. Uznejte sami, že vám selfie s takovouto personou nesmí v albu chybět. K vidění tu jsou modely vesmírných lodí a kluzáků i tolik populárního robota R2D2.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20091″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Postavy ze Star Wars najdete v iQLANDII v expozici Kosmo, kde si mimo jiné vyzkoušíte jízdu po Rudé planetě v Mars Roveru, nahlédnete do Světelného tunelu, natěsnáte se do přistávacího modulu Vostok 28 či zkouknete pitvu mimozemšťana. Do vesmíru se potom dostanete prostřednictvím filmů místního Planetária. Díky snímkům Astronaut, Úsvit kosmického věku, Výprava ke hvězdám a Cesta do vesmíru a zase zpátky například zjistíte, co obnáší stát se kosmonautem, jak se zrodila Sluneční soustava nebo kdo se jako první prošel po Měsíci.

A malá perlička na závěr Georg Lucas měl pojmenovat postavu pašeráckého šéfa Jabba the Hutt podle spojení dvou českých slov žába a had.

Tip na akci v Praze:

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20184″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“310″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zdroj: www.iQlandia.cz a https://www.facebook.com/events/1825430977719764/

Komentáře