Miroslav Kotík odahalí příběh Irágčka

Reklama

Inspirativních setkání Unexpected Talks zavede posluchače na chvíli zpět do dětských let – hostem totiž bude Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO-karton a výrobce tradiční české hračky Igráček, která vloni oslavila už 40. narozeniny.

Návštěvníci si budou moct prohlédnout také malou expozici současných i původních plastových figurek představujících nejrůznorodější lidské činnosti.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21018″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Hlavním tématem čtvrtého setkání bude legendární plastová postavička 70. a 80. let minulého století. Společnost EFKO-karton před necelými deseti lety odkoupila veškeré potřebné výrobní prostředky a ochrannou známku k Igráčkovi, čímž jej zachránila od zániku. V modernizované podobě a s novými doplňky pak hračku úspěšně vrátila na pulty prodejen, kde se mu velmi daří. Miroslav Kotík v Centru Chodov pohovoří nejen o vybudování své firmy na zelené louce, ale také o samotné výrobě oblíbené postavičky, novinkách a inovacích ve světě hraček. Posluchači navíc zjistí, že Igráček není jediným unikátním produktem v bohatém portfoliu společnosti.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21019″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Miroslav Kotík v průběhu přednášky zodpoví dotazy z řad publika. Připravena bude také malá výstava ze světa kultovního Igráčka. Akce se uskuteční v úterý 30. 5. v 18 hodin a je potřeba se registrovat zde.

Zdroj: www.centrumchodov.cz

Komentáře