Mydy Rabycad má nový singl Sensation

Reklama

V pátek 19. května vyšel nový singl kapely Mydy Rabycad s názvem Sensation. Jedná se o druhý ze tří singlů, které muzikanti před časem natočili v inspirativním prostředí berlínských Red Bull Studios.

Klip Sensation pojal jako čistý záznam nahrávacího session, na kterém svým objektivem skvěle zachytil atmosféru vzniku vydařeného songu, který kombinuje uvolněnou náladu s rafinovanými riffy a skvěle šlapajícím groovem.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20926″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

“Neustále se přesvědčuju o tom, že se všechno pro něco děje. Znáte to: Chcete někam jet, ale zkrátka máte den blbec a nic se nedaří. Nakonec nikam nejdete, jste naštvaní, a pak najednou bum, přijde něco důležitějšího nebo lepšího a vy si říkáte: ‘Tak proto!‘. Všechno to dává smysl, všechno je na nás nachystaný, jde jen o to, se s tím vypořádat. Občas se na to dá vlastně i spolehnout,” dodává zpěvačka kapely Žofie Dařbujánová.
 
Smysluplnou senzací je i hvězdná cesta Mydy Rabycad světovou hudební scénou. Je důkazem toho, že vše se pro něco děje a že tvrdá práce, schopnost a odříkání dává na cestě za snem smysl. A také že na tuto kapelu se dá spolehnout. Vždycky.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20927″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Čeští fanoušci budou mít možnost Mydy Rabycad vidět a slyšet v nejbliží době na humpoleckém Majálesu 26. května, o den později se představí na Mezi ploty a 3. června na Zámostí v Třebíči.

Videoklip k písni Sensation je možné zhlédnout na: http://www.redbull.com/cz/cs/music/stories/1331857715467/mydy-rabycad-sensation-red-bull-studios-klip-video

Spolupráce se společností Red Bull stála i za dalším úspěchem Mydy Rabycad. Díky hudebním nadšencům v egyptské filiálce se začátkem dubna představili poprvé na africkém kontinentě, na koncertě ve vyprodaném Cairo Jazz Clubu v Káhiře. Mimořádně vřelé přijetí, jakého se kapele dostalo a skvělá atmosféra v klubu jen potvrdily, že hudba může i fungovat jako most mezi lidmi i kulturami. Dalším velkým cílem v cestě za snem je pro mladé muzikanty červencová cesta na tři prestižní festivaly v Kanadě a USA.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20928″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Mydy Rabycad v Red Bull Studios
Mydy Rabycad natočili v listopadu 2016 v Red Bull Studios vedle singlů I Don’t Care a Sensation ještě skladbu Rise Up. Ve vesmírně vybaveném studiu kapela strávila čtyři dny. Zde se nejmodernější technické elementy pojí s unikátními vintage hudebními nástroji či přístroji s neopakovatelným zvukem a v neposlední řadě s profesionálním a vstřícným týmem zvukařů a techniků,. „A já se tam poprvé v životě zamilovala do mikrofonu,” popisuje zkušenost s jedním z nejlepších mikrofonů všech dob – Vox O Ramou od firmy Neumann s úsměvem zpěvačka Žofie Dařbujánová . A v klipu Sensation vše uvidíte v akci.

Mydy Rabycad ve světě i u nás
Mydy Rabycad opět pokročili v cestě na světová pódia: Loni na jaře zaznamenali velký ohlas na dvou festivalech v Jižní Koreji. V srpnu a v září si připsali famózní úspěchy na Porto Latino Festivalu na Korsice a Nilüfer Müzik Festivalu v turecké Burse. Zlomovým moment kariéry byl pro Mydy Rabycad koncert na legendárním festivalu v britském Glastonbury. Za čest mladí muzikanti považovali možnost zahrát si 5. října loňského roku na Václavském náměstí na akci připomínající nedožité osmdesátiny Václava Havla. Letos zahráli na holandském Paaspop Festivalu a v červenci je čeká velká premiéra za oceánem: prestižní kanadské Ottawa Bluesfest, Festival d’été de Québec a La Fête de Marquette v madisonském Central Parku.

Reportáž z nahrávání v Red Bull Studios najdete zde.

Fotokredit: Lukáš Wagneter, Red Bull Media House

Komentáře