Na shopping v 21. století jen s mobilem v kapse

Reklama

Nemyslitelné se stává skutečností a nakupování je hračkou. 🙂

Taky už se vám někdy stalo, že jste šla kolem obchodu, kde měli úžasný kousek ve výloze, nicméně vaše psaníčko obsahovalo jen telefon, klíče a pár bankovek? Tato nepříjemná situace už je historií. ČSOB a Era/Poštovní spořitelna přinášejí technologickou novinku, která umožňuje placení jen pomocí mobilu. Umožní to nová mobilní aplikace ČSOB NaNákupy. Ostatní banky se určitě brzy přidají.

Historie placení našich shoppingů
Říká se, že 80 % světového bohatství utratí ženy. V dnešní době stačí u kasy jen jednoduše „pípnout“ platební kartou nebo nálepkou, ale dříve to shopaholičky neměly tak jednoduché. Ještě před dvěma lety musely při každém nákupu kartou zadávat PIN (ano, to čtyřmístné číslo, které teď horko těžko lovíte v hlavě). Ještě v nedávných dobách, kdy v obchodech nebylo přijímání karet tak běžnou záležitostí jako dnes, se ale nákupůchtivé ženy musely vypravit do bankomatu, aby zde doplnily zásoby do svých peněženek. Snad všichni známe mapu svého města i podle těchto výdejních automatů na peníze. V ČR byl nainstalován první v roce 1992 na náměstí Republiky v Praze.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10039″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Blízká budoucnost – placení mobilem pomocí aplikace
V posledních letech se objevily také první platby mobilem. Jenže to znamenalo, buď žádat o novou SIM kartu, nebo o novou bankovní kartu. To znamená spoustu vyřizování, což člověka dokáže dost odradit. Nedávno se ale na českém trhu objevila jednoduchá aplikace ČSOB NaNákupy, kde všechny tyto nepříjemné starosti odpadají. Jde jednoduše stáhnout jako jakákoliv jiná aplikace z Google Play (ano, fanynky Apple budou zatím zklamané) a jako první u nás podporuje karty MasterCard i VISA. U kasy v obchodě pak jen otevřete v telefonu aplikaci své banky (v tomto případě ČSOB nebo Ery Poštovní spořitelny), zadáte PIN, přiložíte mobil k terminálu a nákup zaplatíte ze svého debetního nebo kreditního účtu, záleží na vás. Na rozdíl od karty nebo nálepky je možné chránit PIN kódem všechny platby, i ty do 500 korun. Aplikace je zdarma a můžete s ní platit, i když zrovna nejste připojeni na datech nebo wifi.

 

Komentáře