Na Sportmanii v Plzni si malí i velcí vyzkouší netradiční a adrenalinové sporty

Na další oficiální olympiádu si budeme muset minimálně do zimy počkat, po loňském úspěchu Olympijského parku v Plzni se nicméně sportovní nadšenci všech generací mohou i letos v srpnu těšit na velkolepou sportovní událost, díky které si zdarma na jediném místě vyzkouší desítky různých sportů.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24311″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Desetidenní akce Sportmanie se uskuteční od 18. do 27. srpna v amfiteátru a parku za obchodním centrem Plaza v Radčické ulici. Letošní program bude patřit především adrenalinovým a netradičním sportům, ambasadorem akce je známý český lezec Adam Ondra.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24308″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Program Sportmanie odstartuje v pátek 18. srpna v 19:00 hodin slavnostním zahájením. Během deseti dnů nabídne více než padesát sportovních aktivit. Jednou z hlavních atrakcí bude Jump Arena složená z trampolín o rozměrech 30 x 15 metrů, na kterých se mohou vyřádit děti od čtyř let, ale i dospělí. Vyzkouší si ale i řadu dalších sportovišť jako například lanové a lezecké centrum nebo fit park. Na účastníky čekají střelecké disciplíny, vodní svět s wakeboardingem a paddleboardingem, jízda na raftu nebo bojové sporty. Ranní aktivity začnou každé ráno rozcvičkou, které se mohou všichni zájemci zúčastnit.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24309″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“338″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Děti, které absolvují určitý počet disciplín, si za jejich splnění odnesou medaili. Kromě sportovních aktivit se účastnicí na místě potkají také se známými českými a zahraničními sportovními osobnostmi a navíc si na Sportmanii mohou také zazávodit. Připraveny budou tři kategorie překážkových běhů Predator – dva z nich budou určené široké veřejnosti. Predator Challange nabídne každý večer divácky atraktivní souboje jednotlivců na překážkách také přímo v amfiteátru. 

Areál Sportmanie bude otevřený každý všední den od 13 do 21 hodin, v sobotu a v neděli od 13 do 21 hodin. Pro děti do 3 let je připraven dětský koutek s hlídáním zdarma. V areálu budou k dispozici stánky s občerstvením.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24310″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Během sportování se dětem a rodičům vyplatí najít si čas také na jiné aktivity a navštívit plzeňské zajímavosti. V letních měsících nabízí Plzeň rodinám s dětmi zvýhodněnou Velkou rodinnou vstupenku za 999 Kč, na níž mohou během 48 hodin navštívit zoologickou zahradu, Dinopark, Muzeum loutek a science centrum Techmania s jediným 3D planetáriem v České republice.

Zdroj: www.visitplzen.eu

Komentáře