Nastupovat! Stroj času v iQLANDII se rozjíždí

Reklama

Vydat se prostřednictvím Stroje času do pravěku za dinosaury, stát se archeologem a objevit pod nánosy písku vlastního trilobita, prolézt jeskyní Plazivkou, poslechnout si kvílivé zvuky nitra naší planety nebo na seismografu změřit sílu seismických vln, které vznikají při zemětřeseních – to vše můžete zažít v liberecké iQLANDII, konkrétně v expozici GeoLab.

Rozhodně neváhejte a přijďte! Mimo to vás tu čeká dalších devět expozic a více než čtyři sta interaktivních exponátů, jako například humanoidní robot Thespian, Hvězdný kolotoč, Mars Rover nebo Solar Air Show. A jedna skvělá zpráva pro všechny zapálené detektivy. V  science centru probíhá každý víkend až do konce října speciální workshop zaměřený na forenzní vědy. Během něho si tak třeba zkusíte vyizolovat vlastní DNA ze slin, analyzovat text či porovnat umělé kosterní ostatky. A aby toho nebylo málo, zapojit se můžete i do výcviku tajných špionů v expozici Top Secret. Tu se tým iQLANDIE rozhodl prodloužit do 31. prosince.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“28364″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Harmonogram:
Forenzní workshop – v říjnu každý víkend a o prázdninách od 14 a 15 hodin, a to v rámci vstupného do expozic. iQLANDIA, o. p. s., je členem České asociace science center.

Zdroj: www.iQlandia.cz

Komentáře