Název alba Vypsané fiXy si musíte vyluštit

Jaký je název alba, se kterým kapela přichází po třech letech, si musí fanoušcci vyluštit sami. Album obsahuje celkem dvanáct novinek.

V pořadí osmé studiové album bylo nahráno, stejně jako poslední deska Krásný smutný den, pod dohledem producenta Ondřeje Ježka. Jen systém nahrávání se změnil. Natáčelo se netradičně, a to celkem na čtyřech místech v Čechách – v Ústí nad Labem, Vernéřovicích na Broumovsku, ve Zlíně a na Seči.

„Dlouho jsme uvažovali nad tím, jak celé album pojmout a přitom neopakovat atmosféru z alba předchozího. Ondřej přišel s nápadem nahrát ho na více místech, kde se pokusíme zachytit místní atmosféru a náladu,“ říká ke vzniku nahrávky  zpěvák kapely Márdi. „Nejdřív nám to přišlo šílený, ale pak se ukázalo, jak dobrej nápad to byl. Každé místo potřebovalo jinak nazvučit, každý mělo jinej drajv a náboj. Například natáčení v odsvěceném kostele na Broumovsku je nezapomenutelný jak silou místa, tak akustikou. Nakonec to Ondřej smíchal ve svém studiu Jámor a všechna ta místa, tu atmosféru, tam dostal. A tak ta nová deska je vlastně z různých krajů, ale skvěle drží pohromadě.“ Celý proces natáčení zaznamenala kapela na svém blogu.

Příprava na nové album probíhala celý loňský rok, písně vznikaly v jeho průběhu, samotné natáčení začalo v říjnu 2016. Finální mix pak proběhl v první půlce ledna. Zajímavostí, která doprovází vydání alba, je nezveřejnění názvu s předstihem. „Snad nás fanoušci neukamenujou, ale napadlo nás, že název ukryjeme do obalu alba. A protože osmé album, tak je to osmisměrka…ale to už jsem napověděl dost,“ dodává ještě Márdi.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“16878″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“441″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

K novému albu připravila Vypsaná fiXa roční sérii koncertů. Jarní část je již přichystána a začíná 3. března v Krnově a končí osmého dubna v Jihlavě. Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou v předprodeji v síti Ticketstream.

Seznam koncertů jaro 2017:
 3. 3. Krnov  Kofola
 4. 3. Prostějov Apollo 13
10. 3. Plzeň  DEPO (Hudební ceny Žebřík)
11. 3. Pardubice Žlutý Pes
15. 3. Praha  Akropole
17. 3. Ratibořské Hory KD
18. 3. Bratislava Randál
24. 3. Litomyšl  Kotelna
25. 3. Pec pod Sněžkou KlonDike
 7. 4. Český Krumlov Fabrička
 8. 4. Jihlava  Soul

Více informací naleznete na www.vypsanafixa.cz.Nové album Vypsané fiXy vydává SanPiego Records / Ing. Vladimír Jaselský pod kat. č. – VF9992017

Komentáře