Nejmladším účastníkem soutěže StarDance bude Zdeněk Piškula

Reklama

Jen co se herec a zpěvák Zdeněk Piškula vrátil z měsíční studijně-poznávací cesty po USA, začíná čelit další výzvě. Jako dosud nemladší účastník se zapojí do populární taneční soutěže StarDance, jejíž osmou řadu odvysílá na podzim Česká televize.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10111″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

„Účast ve StarDance mi byla nabídnuta před půl rokem a nabídku jsem bez rozmýšlení přijal. Je to soutěž, která má prestiž a dobré jméno,“ říká Zdeněk Piškula. Sám se od deseti let věnoval tanečnímu stylu breakdance a tanci se věnuje také v rámci studia Pražské konzervatoře. „Miluju to. Po pár prvních trénincích na StarDance jsem už stačil zjistit, že to není jen o krocích, ale o celkovém postavení a srovnání těla, což je hrozná dřina,“ říká Piškula.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10112″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Zdeněk Piškula, veřejnosti známý jako Honzík ze seriálu Vyprávěj nebo díky roli Matěje v pohádkovém filmu Jana Svěráka Tři bratři, se v soutěži StarDance objeví po boku několikanásobné mistryně ČR v párové i sólo salse, šestadvatileté Veroniky Lálové.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10113″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

„Veronika je skvělá, krásná, usměvavá mladá slečna a k tomu všemu mistryně světa. Naštěstí nám to spolu klape a rozumíme si, takže se zatím žádné velké hádky nekonají. Myslím, že je o mě v tomto směru velice dobře postaráno,“ směje se Piškula.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10114″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Osmnáctiletý student Pražské konzervatoře Zdeněk Piškula se kromě herectví v poslední době věnuje také hudbě. Jeho nejnovější klip k autorské skladbě Zvraty, pro kterou napsal rovněž hudbu a text, pokřtil v červenci na filmovém festivalu v Karlových Varech.

StarDance je Piškulovou další životní výzvou, které s odhodláním a životním elánem zdolává. V červenci si k osmnáctým narozeninám nadělil měsíční pobyt ve Spojených státech amerických – dva týdny studoval v Los Angeles anglický jazyk a následně poznával krásy USA. „Navštívil jsem Nevadu, Arizonu, San Francisco, Grand Canyon a spousty dalších krásných i poučných míst a lidí. Místy to byla divočina a museli jsme si dávat pozor například na chřestýše nebo býky. Nakonec jsme vše přežili a teď se můžu na sto procent soustředit na StarDance,“ dodává Piškula. Na podzim uvidíme Zdeňka Piškulu kromě tanečního parketu také v seriálu České televize Já, Mattoni.

 

 

Komentáře