Největší karneval světa bude v únoru v Nice

Reklama

Chcete konečně zažít atmosféru pořádně divokého karnevalu? Vydejte se na Francouzskou riviéru, kde se od 11. do 26. února 2017 koná jedna z největších karnevalových oslav na světě. Miliony návštěvníků sem každoročně přijíždějí podívat se na průvod alegorických vozů, tanečníků, hudebníků, akrobatů, záplavy květin a gigantických postav. A vy byste u této velkolepé akce také neměli chybět! 
 
Karneval v Nice začíná 11. února přesně v 18.00 již tradičním příjezdem karnevalového krále na historické náměstí Place Masséna. „Více než tisíc hudebníků a tanečníků vás tady v následujících dvou týdnech dostane do rytmu, a to ve dne i v noci. Na Promenade des Anglais nebude chybět velká květinová bitva, během níž tematicky oblečené dívky naházejí na diváky až sto tisíc čerstvě natrhaných mimóz, gerber, lilií a dalších květin,“ říká blogerka Kristýna Sojová z free-europe.elines.cz, která pro zájemce pořádá populární Free meet upy – návštěvy evropských měst se speciálním programem. Brzy se chystá i do Nice a zde je několik jejích tajných tipů, co tam dělat nejen o karnevalu, jehož vrcholem bude průvod, který vede 17 honosně ozdobených gigantických figur. Na to vše bude letos dohlížet vládce karnevalu – král energie, který na závěr slavnostně vypluje na moře za doprovodu velkolepého ohňostroje nad Andělským zálivem.

Měl karneval v Nice usmířit znepřátelené rody?
První zmínky o karnevalu pocházejí z roku 1294. Jedna legenda tvrdí, že si tady Karel II. dopřával bujaré oslavy, které se následně zvrhly v květinovou bitvu. Jiná ale říká, že šlo v prvé řadě o tuto květinovou bitvu, která měla za účel vybití energie příslušníků tehdy znepřátelených rodů a zamezení konfliktů mezi nimi. Slavnost postupně doplnily kostýmované průvody a pravidelně se konala až do Velké francouzské revoluce, kdy květiny nahradily zbraně. Karneval byl obnoven v roce 1830, kdy navštívil Nice sardinský král se svou chotí. Na jejich počest uspořádala městská rada slavnostní průvod, který pár nadšeně sledoval z balkonu paláce. Když se král nemohl v dalších letech akce účastnit, vytvořili místní jeho figurínu a tu umístili na balkon. V roce 1882 bylo rozhodnuto, že by měl být tento falešný panovník součástí průvodu, a tak se také stalo. Letos se vám tedy představí v podobě krále energie.

Využijte čas k prohlídce města
Ve volné chvíli si můžete odskočit z karnevalu do Starého města (Vieille Ville), které je bludištěm obchodů, restaurací, kaváren a také středobodem módních butiků. Obdivuhodná je také bazilika Notre-Dame de Nice, kterou si díky gotickému slohu, barevným sklům a reliéfu denně fotí stovky turistů. Při toulkách městem se také nezapomeňte zastavit u památníku aux Morts, který je zasazen do kamene a nachází se v těsné blízkosti Castle Hill, z jehož vrcholu budete mít nádherný výhled na celé město. Každé pondělí se můžete na Antique Market vydat smlouvat cenu vytouženého zboží. Od úterý do neděle vás na tomto místě ohromí vůně čerstvého ovoce, zeleniny a také květin. Nezapomeňte se také zastavit u Palais de Justice, kde se můžete nechat unášet nočním životem.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“16402″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Jak se dostat do Nice: Autobusy Eurolines se sem z Prahy dostanete 2x týdně a spojení je přímé. Navíc do 17. února koupíte jízdenky v akci 1 + 1, kdy jeden platí a druhý jede zdarma! Zpáteční jízdenky z Prahy do Nice pro 2 osoby stojí 3 800 Kč a cestovat můžete až do 31. března 2017.

Kde se ubytovat: Společně s jízdenkami si můžete na www.eurolines.cz vyhledat i ubytování – vybírat můžete z 1 033 000 hotelů, apartmánů a rodinných penzionů. Díky spolupráci s Booking.com je vše pohodlné a rychlé, protože vyhledávání je v češtině.

Zdroj: www.eurolines.cz

Komentáře