Nepodceňujte jarní úklid

Přivítejte jaro pořádným jarním úklidem …

Může se zdát, že jste teprve nedávno celý byt dokonale nablýskali během vánočního úklidu, avšak opak je pravdou. Je tomu již několik měsíců a v bytě se vám jistě opět nahromadila spousta prachu, skryté špíny a nepotřebných věcí. A právě jaro je tím správným obdobím, kdy byste měli vyhodit vše nepotřebné a celý byt důkladně vysmýčit tak, abyste se doma cítili příjemně.

Vyhazujte a vyhazujte
Začněte svým šatníkem a důkladně ho projděte. Měli jste danou věc v posledních dvanácti měsících na sobě? Neměli? Tak ji dejte stranou. Budete překvapeni, jak málo věcí ve skutečnosti využijete a kolik vám jich ve skříni jen zabírá místo. Vyřazené oblečení a boty zabalte do pytlů a odneste do nejbližšího sběrného kontejneru. Nejen, že si doma uklidíte, navíc uděláte dobrý skutek.

To samé se týká i dalších věcí. Pokud se nejedná vyloženě o sezónní záležitosti, vyhoďte bez milosti to, co jste za poslední rok nepoužili. Vyvarujte se hlavně zdlouhavému přemýšlení a rozjímání nad tím, kde a s kým jste danou věc pořídili. Úklid se vám tak může prodloužit i o několik hodin. Vše, co chcete vyhodit, roztřiďte. Elektroniku a spotřebiče odvezte do sběrného dvora, papír, plasty a sklo vyneste do tříděného odpadu. Jistě najdete i spoustu dalších věcí, které nezapadají do výše zmíněných kategorií. V tom případě se ujistěte, že máte po ruce odpadkové pytle, které se jen tak neprotrhnou a dají se pohodlně uzavřít. Pro tento účel sáhněte po elastických odpadkových pytlích Fino Ultra, které jsou vyrobeny stejnou moderní technologií, jakou jsou vyráběna tažná lana, takže se jen tak neprotrhnou. Navíc jsou opatřeny zatahovací páskou, takže je lze snadno uzavřít. Sami poznáte, jak se vám uleví, až vám nebudou stále dokolečka překážet ty stejné, nevyužité věci.

Uklízejte od shora dolů a od ložnice po koupelnu
Jako první vysajte pavučiny u stropů, vyperte záclony a umyjte povrchy horních skříněk. Na mytí všech povrchů použijte ideálně takové hadříky, které nepotřebují k čištění příliš chemie a neponičí žádný povrch, jakými jsou univerzální utěrky z mikrovlákna Fino.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17998″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“348″}}]]

Z ložnice odneste peřiny, polštáře i matrace na vzduch a nechte je vymrznout. Pokud máte koberec, který můžete jednoduše srolovat a vynést ven, nechte jej také vymrznout na čerstvém vzduchu a řádně jej vyklepejte. Otřete všude prach a omyjte prostory, které běžně neumýváte, jako jsou šuplíky, skříňky v kuchyni i šatní skříň. Na koupelny a toaletu použijte antibakteriální utěrku Fino, která obsahuje chemický přídavek, který působí proti vznikajícím plísním.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17999″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“361″}}]]

Nezapomeňte otřít prach z květin. Umyjte okna včetně parapetů. Vysajte gauče a křesla. Následně umyjte koupelnu a toaletu, kde použijte antibakteriální utěrku Fino. Ta obsahuje chemický přídavek, který působí proti vznikajícím plísním. Péči o podlahy si nechte nakonec. Nejdříve všude vyluxujte, nezapomeňte na žádný roh a zkuste se s vysavačem dostat i tam, kde normálně nevysáváte. Posledním krokem je důkladné vytření podlah a následný zasloužený odpočinek ve voňavém bytě.

Tip na závěr:
FINO ULTRA pytle na odpadky se nabízejí ve třech velikostech 35 l, 45 l a 60 l za doporučenou maloobchodní cenu 49,90 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17997″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“460″}}]]

Komentáře