Nevěra po česku, kolik za zaplatíte?

Reklama

Nebaví vás život s partnerem/partnerkou nebo manželem/manželkou a hledáte milé zpestření? Pozor na to, může se vám dost prodražit!

Překvapivé zjištění výzkumu Ery: Nevěra je třetím největším ohrožením rodinných financí. Průzkum Ery ukázal, že po přílišné zadluženosti a špatném hospodaření je nevěra třetím největším ohrožením domácnosti. V dlouhodobém vztahu totiž zahýbá každý třetí a po padesátce každý druhý! Překvapivě na vině nejsou jen muži. Záletná jsou obě pohlaví stejně.

Kolik stojí nevěra?
Ačkoli je většina záletných Čechů a Češek spíše „škrtů“, i tak je ročně utajovaný partner stojí minimálně kolem 20 000 Kč! Což už vydá na příjemnou rodinnou dovolenou. Pokud je záletník k milence či milenci štědřejší mohou se měsíční výdaje vyšplhat až na úroveň rodinných nákladů na potraviny nebo bydlení. To už dokáže udělat v rodinném rozpočtu velkou mezeru. „Ve chvíli, kdy začne jeden z partnerů ukrajovat z rodinného rozpočtu pro milenku či milence, je finanční rovnováha domácnosti ohrožena,“ varuje Martina Slavíková, tisková mluvčí Ery.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“9023″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Martina Slavíková, tisková mluvčí Ery

Nejvíce Češi utrácejí za smsky, telefonáty, dárky a schůzky. Výzkum také ukázal, že ne všichni jsou ke svým utajovaným polovičkám štědří. Téměř polovina lidí totiž svým milencům žádné dárky nekupuje a z obavy z prozrazení se s nimi ani neukazuje na veřejných místech. Záletníci si také nejčastěji hledají nezadané milence a tajná dostaveníčka se nejčastěji odehrávají v jejich bytě, čímž výrazně ušetří. Zhruba sedmina využívá k tajným schůzkám byty přátel nebo chalupy. Pikantní je, že 13% lidí provozuje svoje milostné hrátky na veřejnosti. Podobné procento pak vyhledává penziony a hotely, což je stojí nejčastěji od 500 Kč do 2000 Kč za schůzku. Většinou si hledáme tajnou lásku v místě bydliště, ale pětina za ní dojíždí, což je s každou schůzkou stojí kolem 300 Kč.

Jak vypadá nevěra po česku?
Až polovina lidí, kteří žijí v partnerském svazku má zkušenosti s nevěrou. V manželství se pak počet snižuje, přičemž stále podvádí každý třetí. Třetina záletných se schází s tajnou polovičkou několikrát do týdne. Ti zkušenější, kterých je zhruba polovina, si dávají větší pozor a vystačí si s dostaveníčkem jen několikrát do měsíce, aby nebudili pozornost doma.

Hlavně tajně!
Jak ukazuje průzkum Poštovní spořitelny, Češi si dávají velký pozor, aby nevěra nepraskla. Nejčastěji za své zálety platí v hotovosti, aby se jejich schůzky nedaly vystopovat pomocí výpisů z účtu. Speciální účet “milenka“ má dokonce 7% lidí a někteří si svoje zálety zahrnují do firemních výdajů. Zajímavé a legrační je, že pokud muži kupují přítelkyni např. květinu a platí kartou, koupí stejnou i manželce.

Kam ty peníze mizí?
Uhlídat nevěrného partnera není snadné ani po finanční stránce. Vcelku lehce to lze, pokud máte společný účet. Náklady na rodinu se platí ze společných peněz a na koníčky může každý utratit pouze vyhrazenou částku. Oba partneři mají přístup k výpisům a neplánovaný větší výběr by měl být odsouhlasen oběma partnery. Bohužel, pokud hlavním koníčkem partnera je milenka, neuhlídáme ho ani tak.

Komentáře