Noc vědců ovládne Libereckou iQLANDII

Reklama

V liberecké iQLANDII propukne v pátek 30. září 2016 Noc vědců. Spektakulární Science show, experimentální workshopy, stovky interaktivních exponátů – to je jen malá ukázka toho, co vás zde čeká. Součástí akce bude i národní kolo soutěže Science on Stage. V pódiových vystoupeních tu poměří své síly nejlepší učitelé přírodovědných oborů z celé České republiky. Noc vědců startuje od 17 hodin a vstup na ni je zcela zdarma. Přijďte se pobavit a zároveň potrápit své mozkové buňky!

Hlavním tématem Noci vědců je Bezpečnost. „Návštěvníkům v rámci speciálních workshopů – Můžeš vypít kyselinu?, Čert vyletěl z elektriky! či Výbuch jaderné elektrárny! – prozradíme, jak se chránit proti negativním účinkům žíravé látky, co dělat v případě havárie jaderné elektrárny nebo co se stane, když člověk strčí prsty do zásuvky. Chybět nebude ani možnost vyzkoušet si speciální vojenský oblek,“ říká Martina Kutíková, marketingová specialistka iQLANDIE.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11742″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Ten stejný večer proběhne i Science on Stage. „Již podruhé budeme hostit kantory ze všech koutů republiky. Ti prostřednictvím svých originálních vystoupení pobaví nejenom publikum, ale hlavně předají své lety nabité zkušenosti v učení ostatním kolegům. O tom celý projekt je – o motivaci a inspiraci,“ doplňuje Kutíková. Vítěze soutěže, který bude reprezentovat zemi příští rok v maďarském Debrecínu, vybere odborná porota. Ale pozor! Z kapacitních důvodů je nutné si své místo na Noci vědců v iQLANDII zarezervovat.

Podzimní experimentování
Že právě tento pátek nemáte čas? Nic se neděje! I na podzim si pro vás v science centru připravili notnou dávku vychytávek. Těšit se můžete na badatelské aktivity, detektivní hru Kriminálka iQLANDIA, Velkou science show, workshop Člověk a jeho schopnosti a na více než čtyři stovky interaktivních exponátů, jako jsou Mars Rover, humanoidní robot Thespian, gigantický model srdce či Hvězdný kolotoč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11743″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Noc vědců – informace:
Kdy: 30. 9. 2016 od 17:00 do 22:00
Kde: Science centrum iQLANDIA
Vstup: Zdarma po předchozí rezervaci do vybraných expozic, laboratoří a auditoria SC iQLANDIA. Vstup do Planetária zpoplatněn.

Komentáře