Nová hra Pokemon Go válcuje svět

Reklama

Nová hra Pokemon Go válcuje svět. Jedná se o další úspěšný megahit, který si získává fanoušky po celém světě.

V minulých letech lidé šíleli s Angry Birds nebo Candy Rush Saga, ale tyto hry jsou již téměř minulostí. Tato hra hra na mobilu nebo tabletu propojuje reálný svět se světem příšer, tj. Pokemonů. Pokemoni se objevují všude možně a Vaším úkolem je ho najít, chytit, vytrénovat a použít v boji proti dalším hráčům. Hra NUTÍ lidi opět chodit, takže v Americe, kde je největší základna hráčů si spousta z nic stěžuje, že mají bolavé nohy.

Jak hra funguje? Kamera telefonu snímá reálné okolí, a díky aplikaci se v něm objevují příšerky. Díky GPS, která vás sleduje, musíte chodit nebo případně pomalu běžet, takže nelze se vozit v autě nebo MHD. Spousta hráčů na sociálních sítí navíc sdílí zajímavá místa, kde Pokemona našli, ale také zranění, které utržili v honbě za ním. Hru si zahrajete i v Praze, kde je zatím jen pár míst.

Hra byla již zneužita na páchání zločinů, protože vylákala několik lidí na opuštěná místa, kde byli přepadeni. Jedna dívka dokonce našla pomocí hry nechtěně mrtvolu muže. Denně se množí nehody, kdy lidé nedávají pozor a místo řízení hrají tuto hru. Objevilo se i další riziko, protože díky použití Google účtu k přihlášení do aplikace, udělujete neomezený souhlas ke všem informacím, které v zařízení máte. Takže pozor na to.

    

Komentáře