O vánočních prázdninách za novinkami do liberecké iQLANDIE

Reklama

Odložte cukroví, vypněte na chvíli pohádky a vydejte se o vánočních prázdninách do jednoho z největších science center v zemi. V liberecké iQLANDII si totiž pro vás nachystali pořádnou vědeckou nadílku! Těšit se můžete na několik novinek v podobě interaktivních exponátů.

Otestujete si tu zbrusu novou Dvojzvratnou páku, vyzkoušíte, jak se plachtí proti větru, a v expozici Kosmo vám třeba prozradí, proč uvidíte svůj obraz v zrcadle umístěném na Měsíci opožděně. Absolutním hitem je pak čerstvě nainstalovaná vystřelovací rampa na vlaštovky. „Návštěvníci si nejdříve složí libovolné papírové letadélko, které potom z rampy odpálí,“ říká Petra Zákravská, programová manažerka iQLANDIE. V centru tedy uvidíte létat jak tradiční vlaštovky, tak i absolutní modelářské unikáty. Vedle čtyř set interaktivních exponátů tu na vás dále čeká bohatý doprovodný program – workshop Kyanotypie, akční Science show a v neposlední řadě badatelské aktivity.

Na Vánoce se pečlivě připravili i v sousedním iQPARKU, kde se děti mohou zúčastnit „badatelky“ pod názvem Barevné tóny a stát se členy vánočního orchestru nebo si vyrobit vlastní parfém během workshopu Voňavá laboratoř. I tady přibyly exponáty. Ti nejmenší si tak nově užijí Air hokej či Převrácenou kuličkovou dráhu. iQLANDIA, o. p. s., je členem České asociace science center.

Zdroj: www.iQlandia.cz

Komentáře