Obliba exotických dovolených roste, Češi kromě pláží poznávají také jachting

Každoročně se zvyšuje zájem Čechů o zimní pobyty v exotice a také letos hlásí cestovní kanceláře a další zprostředkovatelé dovolených nárůst poptávky. V kurzu jsou, kromě dlouhodobě populárního Egypta, také Karibik či Thajsko a Seychely. Lidé také tráví volný čas čím dál častěji netradiční a aktivní formou. V cílových destinacích chtějí poznat víc než jen pláž a koupání v moři.

Poptávka po exotice je letos podle informací cestovní kanceláře Exim tours meziročně vyšší o pětinu. Tento trend potvrzuje i Tomáš Vondráček, CEO společnosti ZINDULKA, která je českou jedničkou v pronájmu jachet. Zde je nárůst ještě posílen zájmem o aktivní formu dovolené. „Meziročně prodáme českým a slovenským klientům o 60 % více exotických dovolených, nejčastěji na 10 až 14 dní,“ říká Vondráček.

A kam lidé nejraději jezdí? Zatímco u cestovních kanceláří je nejpopulárnější exotickou destinací Egypt, následován Karibikem a Thajskem, u jachtařů se dlouhodobé oblibě těší zejména Karibik. Na začátku letošní sezony ho sice zasáhly hurikány, podle posledních informací se však situace již uklidnila a rekonstrukce jsou v plném proudu. Velký boom zažívají Seychely, zájem o ně stoupl u společnosti ZINDULKA oproti loňsku dokonce dvojnásobně. „Seychely jsou výjimečná exotická destinace. Není cílem jachtařů pouze zimě, dá se tam jezdit celoročně. A díky své poloze není ohrožena hurikány,“ uvádí Tomáš Vondráček.

Tradičně velké oblibě se u Čechů těší termíny kolem Vánoc a Silvestra, svátky si často chtějí užít buď na horách, nebo v exotice. Zatímco u první skupiny dovolených však cestovní kanceláře většinou hlásí „vyprodáno“, exotika je stále dostupná, ZINDULKA nabízí stovky volných lodí v několika lokalitách. Zájem přitom není jen o nejlukrativnější zimní dny, rekordní pozornost zákazníků si vysloužilo už i podzimní období.

Kromě milovníků dobrodružství je jachting vhodný i pro rodiny s dětmi. Zatímco v letních měsících při dovolených ve Středozemním využívají zákazníci společnosti ZINDULKA klasické nejvíce klasické jachty, u pobytů v exotice jsou nejpoptávanější katamarány zejména z důvodů pohodlí a stability. Dovolená na jachtě navíc nemusí být dražší než při běžném pobytu v hotelu. Náklady na osobu a týden včetně služby kapitána se pohybují i ve výši do 15.000 Kč. K ceně je ale třeba připočíst letenky.

O společnosti ZINDULKA, s.r.o.
Společnost ZINDULKA je českou jedničkou v pronájmu lodí, nabízí kompletní jachtařský servis zahrnující poradenství, tematické přednášky, kapitánské zkoušky, kurzy jachtingu, sportovní, rodinné nebo exotické plavby. Za 24 let existence firmy využilo jejích služeb už téměř 19 000 zákazníků, kteří mohou vybírat z celkem 15 tisíc lodí po celém světě od Chorvatska, Řecka a Itálie přes Karibik, Maledivy, Seychely až třeba po Francouzkou Polynésii.

Zdroj: Zindulka

Komentáře