Odborník radí: Ach, ta hlava!

Reklama

Máte někdy nebo stále pocit, že se vám rozskočí hlava? Myšlenky jedou jako v rychlíku a nedá se zastavit? Pak je hlava vaším pánem a ne naopak. Připadá vám, že hlava nejde zastavit? Chcete odpočívat, prostě vypnout, ale myšlenky stále jedou? Je potřeba přenastavit vedení.

Vy jste ti, kdo má být pánem hlavy a ne naopak. Hlavu je potřeba efektivně a správně využívat ve správný čas. Když má být volno a odpočinek, tak odpočívá i hlava. Vy jste strůjcem svých myšlenek, svého času a jeho využití. Je potřeba si uvědomit, že hlava je dobrý sluha, ale špatný pán. Pokud hlavu využijete v momentech, kdy je potřeba jí zapojit, třeba při práci, hlava dokáže efektivně a rychle práci vymyslet a udělat. Ale pokud ani hlava nikdy neodpočívá, práce jde hůř od ruky a ty správné myšlenky a nápady ne a ne přijít.

Jak se zbavit kolotoče v hlavě? Může to být už jen uvědomění, že není potřeba mít stále zapnutou hlavu. Nebo, že budete soustředit myšlenky jen na to, co právě děláte. Tréninkem zjistíte, které myšlenky vám ještě odbíhají od práce a vy se budete vracet zpět k dané činnosti.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21517″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“304″}}]]

Sladit srdce a hlavu
Někdy se nám stane, že řešíme v hlavě stále dokola něco, co se stalo v minulosti. Ať už minulý den, týden nebo měsíc. A stále to nemá konce. Ano, nemá. Protože je to minulost a minulost už neexistuje. Proto se nedá vyřešit. Je potřeba se podívat do svého srdce, jestli nás tam něco netrápí. Třeba zjistíte, že stále máte pocit, že jste to nevyřešili dostatečně dobře, mohli jste udělat lépe, nebo jste něco pokazili. Jenže čas už nevrátíte. Je fajn si z toho vzít ponaučení, ať chybu neuděláte znovu. Také se podívejte na pocit, který vás trápí a nemějte na sebe přehnané nároky. Odpusťte si a řekněte si, že jste udělali v ten moment nejlépe, jak jste dovedli. Když si popovídáte se svými pocity s láskou a porozuměním, uvidíte, že vaše myšlenky z této oblasti vymizí.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“media_original“,“fid“:“21518″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“225″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“225″}}]]

Zablokovaná energie
Někdy vám myšlenky nadělají paseku jen z toho důvodu, že jste přepracovaní, nemáte čas pro odpočinek, sport. Když si to nepohlídáte, může se stát, že energie ve vás neproudí tak, jak by měla. Pak je potřeba jí rozproudit. Nejefektivnějšími způsoby jsou běhání či jakýkoli aktivní sport nejlépe v přírodě. Pokud přijdete z práce pozdě večer, nemáte čas na sport, nebo chcete příjemnější rozproudění, pak je nejlepší milování, kdy se vám roztočí všechny čakry a vyčistí hlava.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“media_original“,“fid“:“21519″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“190″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“266″}}]]

Meditace sportem
Když si jdete zaběhat, ale stále přemýšlíte o práci, pak jako kdybyste neběhali. Zkuste se na běh přímo zaměřit. Teď běžím, teď cítím, jak mi zapínají svaly, teď vydupávám vše, co nepotřebuji a na co mám vztek. A přitom pozorujte okolí přírody, jak je nádherná. S každým dechem se roztáčí vaše energie a tím pročišťuje vaše tělo, a hlavně i hlavu. Váš běh bude mnohem účinnější a příjemnější s lepším prožitkem.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“media_original“,“fid“:“21523″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“265″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Denisa Linhartová
Od roku 1999 působí jako kouč osobního rozvoje, sebeuvědomění, výcviku relaxačních a meditačních technik. Poskytuje individuální konzultace, ve kterých se zaměřuje na nalezení podstaty problému, nalezení skrytého potenciálu a jeho využití a neopakování chyb z minulosti. Vede skupinové kurzy relaxačních a meditačních technik a je zakladatelkou projektu relaxačních her pro děti.

Zdroj: www.denisalinhartova.cz

Komentáře