Odborník radí: Bezpečná koupelna? JO!

Reklama

Krásná a bezpečná koupelna? JO! Stačí pár jednoduchých rad.

Jistě budete souhlasit, že domov je pro nás to nejbezpečnější místo. A všichni určitě chceme, aby to bylo bezpečné místo i pro naše děti. Bohužel statistiky však uvádějí, že děti do věku pěti let se nejčastěji zraní doma. Existuje velké množství nástrah, které naše nezbedné ratolesti mohou ohrozit. A koupelna, společně s kuchyní, patří k místům, kde jim hrozí největší nebezpečí. Na co tedy mimo jiné myslet již při zařizování? Základem každé bezpečné koupelny by měly být i protiskluzové podložky a především dozor dospělé osoby.

Dobrým a praktickým tipem jsou například termostatické baterie
Za vznikem úrazu často stojí jen drobná nepozornost. Například vodovodní baterie bez blokace regulace teploty vody a páka sprchové baterie nastavená na horkou vodu. Vzniklé opaření je přitom nejen bolestivé, ale podle rozsahu zasažení těla a teploty vody může být i nebezpečné. Navíc následky, které po něm zůstanou, mohou znamenat dlouhodobé trauma.  U některých baterií je navíc nutné si dávat pozor i na popálení.  Horký je totiž nejen přívod teplé vody do baterie, ale ve většině případů i celé její tělo.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17105″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“446″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Čím si vytopit koupelnu?
Při výběru koupelnových těles nehleďte pouze na design, ale také  na jeho „bezpečné provedení“. Děti rády překonávají překážky a při těchto hrátkách by se koupelnový „žebřík“ mohl snadno vytrhnout ze zdi. Tomu se lze vyvarovat použitím trubkového koupelnového tělesa KORALUX, jehož součástí je i certifikované = bezpečné uchycení. Pod touto značkou si můžete vybrat z mnoha typů a barevných provedení koupelnových radiátorů a topení tak sladit s barvou koupelny. K dispozici jsou tato otopná tělesa s rovnými i prohnutými trubkami, takže zapadnou jak do přísně geometricky laděné koupelny, tak i do prostor preferujících oblé tvary..

Mimo dosah dětí
Koupelnový nábytek by měl být též přizpůsoben dětem. Pozor na ostré hrany či madla. A věci, které běžně v koupelně používáte, by měly být uloženy mimo jejich zorné pole. Ideálně v uzamykatelné skříňce. Týká se to veškeré kosmetiky, elektrických přístrojů, holítek, úklidových prostředků …

Zdroj: www.korado.cz

Komentáře