Odborník radí: Dejte svým řasám křídla

Reklama

Málokterá žena má takové řasy, které by měly náležitý objem i délku. Nejrůznější řasenky, umělé prodlužování či nalepování řas řeší tento problém jen na chvíli. Vyzkoušejte boostery na řasy, které je zahustí, prodlouží, aplikace je jednoduchá, příjemná a zvládnete ji v pohodě doma. Poradíme vám, jak je vybírat i aplikovat.

Boostery, neboli aktivní séra na řasy, jsou současným kosmetickým fenoménem, v Česku však ještě ne dostatečně objeveným. Řeší problém s nedokonalými řasami a často je najdete pod anglickým názvem Lash Booster.

A jak vlastně fungují? „Každá řasa prochází růstovým cyklem a má životnost zhruba tři až pět měsíců. Pak vypadne a místo ní začne růst nová. Do délky původní doroste za zhruba dva měsíce. Boostery na řasy díky obsaženým látkám dokážou efektivně ovlivnit růstový cyklus řas a především efektivně stimulovat tvorbu jejich kořínků. Zjednodušeně řečeno, než jedna řasa vypadne, už rostou další, a tím se docílí potřebné hustoty, která nám většinou chybí. Při pravidelném používání sér řasy zároveň rostou do větší délky,“ vysvětluje kosmetička Lucie Karlíková.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20965″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Dostaňte se řasám na kořínek
Kvalitní séra obsahují i pečující a zvlhčující složky, jako jsou vitamíny, peptidy a další důležité „živiny“ pro řasy. „Rozhodně vybírejte takové kosmetické přípravky, které aktivují růst řas na přírodní bázi (některá prodávaná séra totiž mohou obsahovat syntetický prostaglandin, který může mít různé nežádoucí účinky). Skvělý efekt má například unikátní účinná přírodní látka získaná z karibského korálu Plexaura Homomalla (Trsovník lékařský). Tu do svého Boosteru pro růst řas přidává například kosmetická značka BeautyLash, která se zaměřuje právě na péči o řasy a obočí. Tato bioaktivní látka pak zcela přirozeně aktivuje růst očních řas a znatelně prodlužuje růstovou fázi. Zlepšuje také strukturu a pružnost řas a především: zabraňuje jejich lámání a předčasnému vypadávání,“ vyjmenovává přednosti boosteru Lucie Karlíková.

Mezi další látky, na které je vhodné se při výběru séra zaměřit, patří například biotin – látka, jež je nazývána vitamínem krásy a je důležitá pro zdravý růst vlasů, řas apod. Další složkou, kterou je vhodné sledovat, zda ji sérum obsahuje, je D-panthenol. Ten je důležitou součástí samotného vlasu a zároveň významným prvkem pečujícím o jeho výživu a zdraví. „Působí vlastně jako takový ochranný štít, který vyhlazuje jemnou vlasovou kutikulu a dodává řasám krásný lesk. Stejně důležitá je i obsažená kyselina hyaluronová. Ta se vstřebává pokožkou a intenzivně zvlhčuje tkáň a vlasové kořínky, čímž zabraňuje jejich vysychání,” dodává odbornice.

Tip kosmetičky
Unikátní látku z korálu trsovníku lékařského obsahuje například BeautyLash Booster pro růst řas (Eyelash Growth Booster). Ve 4ml balení vám vystačí asi na 4 až 5 měsíců. Obsahuje také biotin, D-panthenol a kyselinu hyaluronovou. Klinická studie akreditovaného institutu Dermatest prokázala u 90 % testovaných osob prodloužení řas až o 56 % (4,2 mm) po 10 týdnech každodenního požívání. BeautyLash Booster pro růst řas zlepšuje strukturu řas, vrací jim pevnost a pružnost. Zároveň obsahuje zvlhčující přísady a zabraňuje předčasnému poškození a vypadávání řas. Sérum koupíte na www.refectocil.cz za 1 900 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20966″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“300″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Jak BeautyLash Booster pro růst řas aplikovat: Nanášejte ho každý večer na pečlivě odlíčené řasy až k hranici řas a očního víčka, aby mohlo působit co nejblíže kořínkům, v podstatě stejně jako používáte oční linky, stačí jen jeden tah štětečkem. A je nutno vytrvat – účinnost boosterů je založena na pravidelném používání po dobu několika týdnů, jinak přestanou být účinné. Jakmile přestanete boostery používat, efekt se zastaví a vaše řasy se zhruba za šest týdnů vrátí zase do původního stavu.

Zdroj: www.beautylash.cz

Komentáře