Odborník radí: Jak pečovat v létě o vlasy?

Reklama

Nedostatečná péče o vlasy v letních měsících se může pořádně vymstít. Během léta vystavujeme vlasy mnoha rizkovým faktorům, které se na nich mohou podepsat. Ostré slunce, slaná a chlorovaná voda, nebo nedostatek času na péči, jsou jen některými z nebezpečí. Vlasy jsou po létě často vysušené, vyšisované, lámají se a mají roztřepené konečky. Jak zábranit tomu, aby byly po létě poslední záchranou pro naše vlasy kadeřnické nůžky a radikální zkracování?

Na správnou péči o vlasy v letních měsícíh jsme se zeptali Markéty Brockové, kadeřnice z největší sítě kadeřnických salonů KLIER. Pokud budete dodržovat několik jednoduchých pravidel, můžete zabránit tomu, aby byly vlasy po létě v dezolátním stavu a abyste je museli schovávat pod čepici.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20376″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“503″}}]]

1) Štěstí přeje připraveným
Vlasy jsou po zimě  oslabené a vysušené a před létem by se jim mělo dostat profesionální péče. Kadeřník v salonu je schopen připravit vám hloubkovou vlasovou péči na míru, která vlasy ochrání před letními nástrahami. Před létem je také dobré nechat si vlasy zastřihnout a oživit je. Majitelé hustých vlasů by si je měli nechat prostříhat a odlehčit do „letní varianty“.

2) Speciální péče o vlasy je v létě základ
V létě je velmi důležité vlasy chránit před UV zářením. Poslouží nám k tomu speciální letní vlasová péče. Šampón, který vymývá  sůl, chlor a písek z vlasů, maska, která vlasy oslabené sluníčkem vyživí a hydratuje a ochranný sprej, který používáme při opalování ať u bazénu, moře, nebo při procházkách po městě. V tomto případě je lepší zvolit lehčí variantu, aby nebyly vlasy zatěžované. Vlasy obsahují až 15% vody, působením sluníčka se však voda odpařuje a vlasy jsou náchylnější k poškození, neměli bychom zapomínat na jejich hydrataci, která zvyšuje odolnost vlasů.

3) Vlasy chraňte před sluncem stejně jako kůži a oči
Působení UV/UVB záření, a také slaná voda písek a chlor, má na vlasy velmi špatný vliv. UV záření působí na vlasy negativně, odčerpává z nich důležité proteiny. Vlas se působením těchto letních negativních faktorů otevře, a tím se poškozuje a je citlivější. Narušuje se tak přirozená ochranná vrstva vlasů, vlasy jsou křehčí, méně odolné a lámavé. Důležité je vlasy chránit k tomu určenou vlasovou kosmetikou. Nezapomínejte ani na ochranu vlasové pokožky, která v létě také trpí a může se začít loupat.

4) Regenerujte
Regenerace je pro zatížené vlasy velmi důležitá. Alespoň jedenkrát týdně byste měli vlasům věnovat zvýšenou pozornost a dopřát jim péči v podobě regenerujících a hydratačních masek, které působí do hloubky.

5) S radikální změnou barvy počkejte na podzim
Pokud je třeba vlasy barvit, pak je vhodné dobarvit je permanentní barvou pouze u  kořínků a v délkách jen tónovat a dodat tím vlasům i lesk. Barva se vlivem slunečního záření mění, proto je vhodné s tím počítat. Vhodnější je pak nabarvit vlasy až po dovolené, kdy je ideální čas také na zastřižení konečků případně na hloubkové kúry.

6) Koupání v moři a v bazénu vlasy nemilují tak, jako Vy
Při slunění u moře či bazénu je důležité použit ochranný sprej, pro vlasy jsou v létě dobré také voděodolné oleje, které ve vlasech vydrží i po plavání. Po vykoupání  je nutné použit  šampón, který vymyje sůl, nebo chlor z vlasů  a poté důkladně po pramíncích naaplikovat  masku na vlasy.

7) Fénování vlasy zatěžuje, v létě se mu raději vyhněte
Pokud to je jen trochu možné, vlasy byste v létě fénovat příliš často neměli, je lepší vlasům ulevit. Pokud se bez fénování neobejdete, pak platí pravidlo: kvalitní profesionální kosmetika + kvalitní fén + tepelná ochrana vlasů,  na tu bychom neměli nikdy zapomenout, ať už vlasy fénujeme, nebo používáme kulmu či žehličku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20377″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“532″}}]]

Letní péče o vlasy BC Sun Protect od Schwarzkopf
Během letních měsíců jsou vlasy vystaveny působení slunečních paprsků, chloru, soli, volným radikálům a větru. Působení těchto vlivů jsou vlasy suché, vybledlé, s roztřepenými konečky a lámavé. Důležité je zvolit správnou letní péči, kterou nabízí BC Sun Protect od Schwazkopf, aby se léto nepodepsalo na našich vlasech víc, než si přejeme. Tato produktová řada obsahuje pečující látku Monoï Oil, olej s úžasnými hydratačními a hojivými účinky. Vlasy jsou chráněné před vnějším poškozením, včetně slunce, moře a větru.

BC Sun Protect šampon – Cena: 200ml / 249 Kč
• Šetrně čistí všechny typy vlasů
• Odstraňuje všechny poškozující zbytky, jako je sůl, písek a chlor
• Vyrovnává úroveň vlhkosti ve vlasech a pokožce
• Chrání barvu před blednutím
• Chrání před důsledky vystavení slunci

BC Sun Protect sprejový kondicionér – Cena: 100 ml / 199 Kč
• Chrání před UV zářením
• Usnadňuje rozčesávání
• Zvlhčuje vlasy
• Chrání barvu před blednutím
• Uhlazuje povrch vlasů
• Posiluje lesk

BC Sun protect Maska – Cena: 150 ml / 399 Kč
• Působí proti zacuchání a zlepšuje poddajnost
• Vyrovnává úroveň vlhkosti v dehydratovaných vlasech
• Důkladně regeneruje sluncem zatěžované vlasy
• Dodává lesk
• Chrání barvu před blednutím
• Nezatěžující receptura pro všechny typy vlasů

Sun protect ochranný olej – Cena: 150ml / 349 Kč
• Chrání před UV zářením
• Chrání před působením volných radikálů
• Chrání před blednutím barvy
• Uhlazuje vlasový povrch
• Dodává nepřehlédnutelný zářivý lesk
• Nezatěžující receptura pro všechny typy vlasů

KLIER je největší síť kadeřnických salonů. Pobočky najdete v nákupních centrech téměř všech větších měst, služby jsou dostupné na počkání – objednávat se nemusíte. Pokud vaše vlasy po létě potřebují akutní regeneraci, svěřte je do rukou odborníka. Kadeřník vám dá vlasy pomocí regenerační kúry rychle do pořádku.

Komentáře