Odborník radí: Jak posílit naději při plánování miminka?

Reklama

Snad každá maminka bude souhlasit s tím, že plánování miminka, těhotenství a první roky s ním patří k těm nejsilnějším okamžikům, jaké může žena ve svém životě zažít. Ne vždy ale vše funguje tak, jak to příroda plánovala. Téměř 15 % budoucích maminek řeší problémy s otěhotněním, ať už z důvodu vyššího věku nebo kvůli psychické zátěži.

Ačkoliv dnes již oproti dřívějším dobám existuje a funguje možnost mít dítě tzv. „ze zkumavky“, ani tento objev století není všemocný. Známý sexuolog a čestný předseda Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu MUDr. Radim Uzel, CSc.  to potvrzuje: „Pořád ještě existuje určitý počet bezdětných, kde je příčina dlouhodobě neznámá. Jako zázrak někdy působí návrat k tradičním prostředkům, kterým i v třetím tisíciletí není zdaleka odzvoněno. Kyselina listová, vitamin B6, nebo i stopové prvky, jako třeba jód a zinek, působí někdy jako mávnutí kouzelným proutkem.“

K velkému překvapení vědců jsme se v posledních pěti letech mohli v odborném tisku setkat s několika přesvědčivými zprávami, že mnohocystické vaječníky, které jsou příčinou až 10% ženské neplodnosti, léčí preparát zvaný Inositol a jeho účinek se ještě může násobit podáním kyseliny listové. Hormonální chemické produkty tak získaly účinného pomocníka. Inositol s kyselinou listovou nepovažují odborníci za přímého konkurenta, ale za spolupůsobící prostředek, který dosud užívanou hormonální léčbu zesiluje a násobí.

Proto byl vyvinut unikátní přípravek FolGravidPLAN®, speciálně určený pro ženy plánující miminko. Jeho účinné složení zahrnuje Inositol, aktivní formy kyseliny listové značky Quatrefolic®, zinek, jód a vitaminy B6, B12 a další. Celkem přípravek obsahuje 12 významných složek, které podle mnoha klinických studií přispívají k normální plodnosti a reprodukci, upravují hormonální hladinu, přispívají k normální funkci štítné žlázy atd.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11991″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“424″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Inositol představuje inzulinový senzitizér upravující hodnoty některých hormonálních parametrů. Přispívá k obnovení pravidelnosti menstruačního cyklu, spontánní funkce vaječníků a plodnosti u žen se syndromem polycystických ovarií.
Quatrefolic® je biologicky aktivní forma kyseliny listové, která je (na rozdíl od 3. generace folátů) lépe rozpustná ve vodě, vyniká větší stabilitou
a biologickou dostupností. Kyselina listová je velmi důležitou látkou pro ženský organismus, neboť přispívá k růstu zárodečných tkání a podílí se na procesu dělení buněk.
Zinek přispívá k normální plodnosti, reprodukci a k syntéze DNA. Mimo jiné má vliv na imunitní systém a přispívá ochraně buněk před oxidativním stresem.

FolGravid GravidPLAN® je k dostání ve formě praktických sáčků, které zaručují mnohem příjemnější podání než v případě tabletek či tobolek, přičemž postačí jeden sáček denně po dobu minimálně tří měsíců. Doplňky stravy z řady FolGravid® zakoupíte v lékárnách či na v eshopech za doporučenou cenu 487 Kč.

Komentáře