Odborník radí: Jak si vybrat ideální kabelku do práce

Reklama

Do kabelky často potřebujeme ukrýt mnoho věcí – jak pracovních, tak osobních. Na jedné straně dokumenty a počítač, na straně druhé kosmetiku, náhradní punčocháče či deštník, protože kdo je připraven, není překvapen. Kabelka do práce by tedy měla sladit dvě funkce – být ženským doplňkem, do kterého se vejde nezbytné příslušenství, a zároveň pojmout i veškeré pracovní vybavení.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13434″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“285″}}]]

Perfektní kabelka do práce by měla být především prostorná, což ovšem neznamená, že musí být obrovská – úplně postačí rozměr podobný formátu A4, a pokud nemáme potřebu nosit dokumenty, pak ještě menší. Nejlepším řešením je možnost upravit velikost. To zajistí vložky z materiálu na stranách nebo dodatečné dno či rozšíření, skryté pod zipem. Díky tomu kabelka podle míry naplnění „roste“ a když je vnitřek částečně prázdný, vypadá jako malý a praktický doplněk.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13435″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“561″}}]]

„Je dobré, aby byla kabelka do práce vyrobena z kvalitního materiálu, ale nemusí to nutně být kůže. Umělé materiály si také zachovají dlouho dobrý vzhled, za předpokladu, že se o ně budeme patřičným způsobem starat. A především, že je nebudeme příliš zatěžovat. Notebook je rozhodně lepší nosit odděleně a na malé nákupy cestou domů je dobré s sebou mít látkovou tašku pro opakované použití,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13436″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“569″}}]]

Do práce je lepší vybrat pevnou kabelku než volný vak. Za prvé proto, že tento střih vypadá elegantněji, za druhé se v ní snáze bude udržovat pořádek a separovat osobní věci od pracovních. Vhodné budou zejména kabelky se dvěma přihrádkami, ve kterých se tyto věci od sebe lépe oddělí.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13437″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“563″}}]]

Vhodný střih
Dámské aktovky jako kabelky do práce jsou jistě nejklasičtější volbou, ale vůbec nemusíme být odkázané na tuto formální podobu. V této roli se stejně dobře osvědčí několik dalších populárních střihů. „Populární shopperka je méně „oficiální“ střih, ale pokud bude vyrobena z vysoce kvalitního materiálu, ztratí svůj všední vzhled ve prospěch kancelářské elegance. Vnitřek takové kabelky je potřeba samostatně upravit, protože nemá příliš mnoho kapes a přihrádek. Nic však nestojí v cestě tomu, abyste si do ní koupila organizér,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.

Trapézová kabelka širší v horní části a mírně se zužující směrem dolů nejenže vypadá elegantně, ale také se do ní vejde hodně věcí. Vypadá nejlépe nošená v ruce, ale pokud jsou popruhy na držení o něco delší, můžete si ji zavěsit přes rameno.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13438″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“577″}}]]

Různé tvary a velikosti dámských kabelek typu kufřík mohou za to, že se tento typ kabelky perfektně hodí ke každodennímu nošení do práce. Je prostorná a poskytuje snadný přístup ke všem věcem ukrytým uvnitř. Ne každý model (zejména klasický kufřík) vypadá dobře zavěšený přes rameno, ale kabelka s dlouhým popruhem s kulatým tvarem je rozhodně dobrá volba. Ke všem kancelářským outfitům se budou hodit neutrální odstíny, tedy černá, hnědá, šedá nebo béžová.

V aktuální podzimní kolekci v obchodech CCC můžete nyní vybírat i z nové kolekce kožených dámských kabelek prémiové kolekce Lasocki, která doplnila velmi populární řadu kožených bot této značky. Kabelky jsou k dostání ve vybraných pobočkách CCC.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13439″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“429″}}]]

V nabídce naleznete 28 modelů větších a 7 modelů menších kabelek. Všechny kabelky jsou vyrobeny z lícové kůže v nejmódnějších podzimních barvách v tónech červené, hnědé, šedé a samozřejmě nesmí chybět ani klasická černá. Trendy prvkem v nabídce jsou kabelky-pytle v béžové barvě, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitní semišové kůže. Hlavními výhodami nové řady kožených kabelek Lasocki jsou módní tvar a příznivá cena.

Komentáře