Odborník radí: Jak správně zabalit balíček?

Reklama

Plánujete zaslat balíčky k vánocům? Dejte pozor na jejich správné balení a nezapomeňte nahlédnout do VOP přepravních společností nebo se informovat na zákaznické lince, zda je možné zásilku přepravit.

Dobrý den, chtěla bych své dceři, která žije v Anglii, dopřát trochu českých Vánoc a poslat jí balík s vánočním cukrovím, ozdobami a dalšími drobnostmi. Bojím se ale, aby dárky dlouhou cestu přežily a nerozbily se. Jak je mám nejlépe zabalit?  Otázku zaslala Alena V. z Prahy

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“14637″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“341″}}]]

Odpovídá Ing. Miroslav Michalko, ředitel internetové přepravní služby Zaslat.cz

Zásilky s jídlem a především alkoholem do zahraničí bývají většinou z přepravy vyňaté, nicméně podle našich zkušeností jsou v menším množství tolerované. Správně zabalená zásilka je klíčem k její bezpečné přepravě. Podle našich zkušeností totiž bývá nedostatečně zabalen každý pátý balík. Přitom většině poškození u přepravy se dá zabránit.

Téměř u třetiny poškozených zásilek nedojde k proražení nebo promáčknutí obalu. Obsah se ale pohybuje vevnitř balíku a může se tak při pohybu v automatických třídičkách dopravců poškodit. Tohle je u reklamací vždy ošemetná situace. Přepravce totiž právě neporušený obal používá jako argument, proč reklamaci neuznat.

Nepodceňujte tedy vnitřní výplň a předměty zabalte tak, aby se uvnitř krabice nepohybovaly, a to ani při prudším pohybu, proto doporučujeme použít co nejvíc vnitřního polstrování, jako je bublinková fólie nebo pěna. Jako nouzové řešení můžete použít i dobře zmačkané noviny. Vnitřní výplň by měla být minimálně 5 centimetrů od stěn krabice. Určitě byste měla přemýšlet i nad volbou krabice, do které vše zabalíte. Například lepenková krabice zabrání vnějšímu poškození a také při nešetrném zacházení zanechá jasné stopy pro případnou reklamaci.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“14640″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“431″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Pro křehké dárky doporučujeme využít dvě krabice, kdy větší je vystlaná vhodnou výplní, jako je bublinková fólie nebo pěna, a do ní je vložena menší krabice se samotným zbožím. Nezapomeňte také balík polepit štítky „křehké“. Řidič s ním bude zacházet opatrněji, přesto však mějte na paměti, že ani takto označený balík nebude systémovému třídění ušetřen.

Dobrou volbou, jak předejít problémům s rozbitými dárky, je obrátit se na operátory ze Zaslat.cz. Procento poškození po konzultaci s našimi odborníky na zákaznickém oddělení je dlouhodobě pod 1 %.

Komentáře