Odborník radí: Jak využívat chytré hodinky?

Reklama

Chytré hodinky se mohou stát skvělým pomocníkem v situacích, kdy se potřebujete vyhnout používání smartphonu. Pomohou vám ve chvílích, kdy očekáváte důležitou zprávu a potřebujete být na příjmu, navzdory tomu, že užívání smartphonu je v daný moment nevhodné. Níže naleznete několik tipů, jak mohou chytré hodinky, například Huawei Watch, pomoci vyřešit čtyři problémové situace, které typicky vznikají při používání smartphonu.

Chytré mobilní telefony mají své dobré i špatné stránky. Díky nim máme neustálý přístup k informacím, pomáhají nám zůstat v nepřetržitém kontaktu s přáteli, poskytují nám zábavu a usnadňují práci – to jsou ty dobré stránky. Tou horší stránkou je, že všichni velmi často sedíme s očima směřujícíma k displeji telefonu, nervózně kontrolujeme nová upozornění, kdykoli a kdekoli. Často také nastanou situace, kdy telefon nevhodně zazvoní v kině, divadle nebo během pracovní schůzky. V neposlední řadě se často telefon ne příliš snadno vejde, či spíše nevejde, do kapsy u kalhot. Jak na to?

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13007″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“350″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Situace č. 1
Sedíte doma na gauči místo toho, abyste šli ven a trochu se provětrali a pohnuli. Váš pes už zapomněl, co jsou to procházky, a vy zase co to znamená být fit, díky čemuž budete brzy potřebovat větší velikost oblečení.

Řešení pomocí chytrých hodinek
Nasaďte si chytré hodinky Huawei Watch, zapněte aplikaci Google Fit, nebo denní monitoring aktivit a nastavte si svůj cíl. Vzhledem k přesnému senzoru pohybu dokáží Huawei Watch monitorovat vaši aktivitu, rozpoznají, zda jste na procházce, jdete do schodů, běháte, či cvičíte. Hodinky jsou schopné vše přehledně ukládat a s pomocí zabudovaného senzoru srdečního tepu sledovat vývoj vaší fyzické kondice. A pokud „zapomenete“ jít ven nebo běhat, Huawei Watch vám připomene, co je váš denní cíl a kolik vám ještě zbývá, abyste tohoto cíle dosáhli.

Situace č. 2
Nezáleží na tom, kde a s kým jste, celou dobu však máte nutkání kontrolovat nové emaily, textové zprávy nebo upozornění. Dokonce i v restauraci na večeři s partnerem, rodinou nebo přáteli jste roztržití a máte v tomto ohledu „nevychované manýry“.

Řešení pomocí chytrých hodinek
Vzhledem k funkci Huawei Watch, která zobrazuje upozornění s propojeným smartphonem, není nutné neustále kontrolovat displej telefonu. Hodinky zobrazí zajímavé notifikace, vyhoví vaší potřebě být neustále v obraze. Vaše rodina a přátelé uvidí, že nemáte telefon neustále na stole, nebo se ho nesnažíte nenápadně kontrolovat pod stolem, a konečně cítí, že jste duchem přítomni a mají vaši pozornost. Ve výsledku je to situace win-win.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13008″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“593″}}]]

Situace č. 3
Dokonce i tak tenký telefon, jakým je Huawei P9, může být někdy příliš velký. Lehké letní oblečení, oblečení na kolo či večerní šaty někdy jednoduše nemají kapsy, kam telefon dát, aniž by se nerozbil a zároveň nekazil vzhled. Ale jak vše zvládnout bez telefonu?!

Řešení pomocí chytrých hodinek
Naštěstí není potřeba mít vždy po ruce telefon. S Huawei Watch může váš smartphone zůstat bezpečně v tašce, batohu či kabelce a vy máte stále vše pod kontrolou. Chytré hodinky vám umožní nejen dostat upozornění a přečíst si emaily, ale také kontrolovat přehrávání hudby, najít cestu pomocí mapové aplikace, monitorovat cvičení, zjistit, jaké bude počasí či hledat informace na internetových stránkách. Všechno jednoduše ovládáte na svém zápěstí. Hodinky Huawei Watch jsou navíc skvělým módním doplňkem, který jistě podtrhne váš outfit.

Situace č. 4
Telefon obvykle zazvoní v nejméně vhodný okamžik. Máte v práci meeting nebo schůzku s klientem a nemůžete ztlumit vyzvánění, protože očekáváte důležitou zprávu? Jste s vaším protějškem na kulturní události (v divadle, na koncertě…), ale telefon musíte mít zapnutý, kvůli důležitým pracovním povinnostem, nebo pro případ, že by vám urgentně volaly vaše děti?

Řešení pomocí chytrých hodinek
Vzhledem k bezproblémovému propojení Huawei Watch s chytrým telefonem si můžete vyzvánění ztlumit a není nutné rušit vaše okolí každou notifikací. O příchozí zprávě nebo hovoru vás hodinky informují diskrétním zavibrováním a informací o volajícím či odesílateli zprávy na displeji. Navíc hovor můžete jednoduše odmítnout tahem prstu a volajícímu poslat zprávu, zda mu můžete zavolat později. Elegantně, jednoduše, taktně.

Zůstaň připojen. Huawei „wearables“ ti to umožní
Jsi aktivní, máš spoustu povinností, stále potřebuješ vědět, co se děje ve tvém telefonu, ale zároveň ho nechceš mít pořád v ruce. Seznam se se zařízeními Huawei wearables, tzv. nositelnými zařízeními, která ti to umožní. Huawei wearables jsou zařízení, ve formě náramku nebo hodinek, díky kterým dostáváš upozornění na aktivity ve svém telefonu, měříš fyzickou aktivitu nebo přímo komunikuješ. A to všechno bez toho, abys musel mít telefon v ruce.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13012″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“301″}}]]

Chytré hodinky Huawei Watch W1 neukazují jen čas
Chytré hodinky Huawei tě propojí s tvým telefonem. Upozorní tě na příchozí hovor nebo zprávu, i když jsi třeba na schůzce a nechceš nikoho rušit. Když sportuješ, analyzují tvůj výkon, změří tvůj tep nebo ti umožní stáhnout hudbu pro tvůj další běh. Nic ti tak nebrání ve splňování stanovených cílů. Kromě toho se můžeš prostřednictvím hodinek připojit na internet, přijmout hlasový hovor, a to opět bez použití telefonu, stačí ho jen mít v dosahu. Stejně důležitý jako funkčnost je samotný design hodinek. Elegantní ocelové pouzdro a kožený řemínek jsou po vzoru švýcarských hodinek doplněny o safírové sklíčko, které předchází jejich poškození.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“13011″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“313″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zůstaň fit s náramkem Huawei Color Band A1
Náramek Huawei Color Band A1 je chytrým doplňkem tvého každodenního aktivního života. Náramek automaticky rozpozná aktivitu – jízdu na kole, běh nebo chůzi. Změří spálené kalorie a tak například víš, kolik jídla si můžeš dopřát. Blikající dioda tě upozorní, že se něco děje ve tvém telefonu, i když zrovna sportuješ nebo pracuješ a telefon máš právě v batohu nebo kabelce. Huawei Color Band A1 se nemusíš bát vzít kamkoliv – je odolný vůči prachu i vodě. Zároveň změří intenzitu UV záření nebo monitoruje kvalitu spánku. Náramek Color Band A1 bude v ČR v prodeji u vybraných partnerů od poloviny listopadu.

Všechny údaje z Huawei Watch W1 nebo Huawei Color Band A1 přehledně najdeš v mobilní aplikaci, kterou si jednoduše stáhneš z Google Play nebo v App Store. Tato zařízení ti pomohou splnit tvé cíle, ať už chceš být jen víc aktivní, nebo trénuješ na maraton.

Komentáře