Odborník radí: Jak vyzrát na zdravotní problémy u žen čtyřicítce

Co může potkat ženy už po čtyřicítce?  Příroda se s námi ženami zkrátka nemazlí. S postupujícím věkem nejen, že nás trápí vrásky, povadlá pleť a ochablé svalstvo, které na kráse zrovna nepřidají. Objevují se i „výsostně“ ženské zdravotní problém a změny, které dokážou život pořádně znepříjemnit. Které to jsou a jak jejich příznaky zmírnit nebo dokonce oddálit?

Klimakterium
Jedná se o pro každou ženu přirozený stav, který zkrátka jednou přijde. U některé dříve, u jiné později, ale je nevyhnutelný. Samotnou ztrátu plodnosti můžou jednak doprovázet nepříjemné vlivy na psychiku, ale mnohdy horší bývají fyzické obtíže vyvolané hormonálními výkyvy. Mezi ty nejčastější patří poruchy spánku, návaly horka a příbytek na váze. Často se nevyhneme ani kolísání krevního tlaku, nespavosti, únavě a psychickým problémům. „Aplikací přírodního magnetického pole dokážeme zmírnit kolísání hormonální aktivity vaječníků, která vězí za všemi nepříjemnými projevy klimakteria, které po dlouhodobější aplikaci odezní,“ vysvětluje MUDr. Václav Cikánek.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“14079″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“197″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Osteoporóza
Osteoporóza je onemocnění vyznačující se redukcí úbytkem normálně mineralizované kostní hmoty a vedoucí ke zvýšení kostní křehkosti a k zvýšené náchylnosti ke zlomeninám. Dvacet procent žen a patnáct procent mužů utrpí do svých 65 let minimálně jednu zlomeninu související s touto nemocí. Nejčastěji jsou to zlomeniny krčku stehenní kosti a kompresivní zlomeniny obratlů. U žen po 65 letech věku k tomu dochází ještě dvakrát častěji. Co tedy s tím? Ženy po čtyřicítce by se měly zaměřit na podporu svých kostí především díky zdravé stravě. Nejlepším „ochráncem“ kostí je prokazatelně mák. Je nejbohatší na vápník a obsahuje i mnoho vitaminu D, který kostem prospívá.

Zuzka Lužná, autorka kurzů a ebooků o RAW stravě doporučujeBožskou RAW makovou kaši, kterou zvládnete za pár minut a můžete si ji s sebou vzít do práce nebo na cesty.
Ingredience:
250 g pohanky lámanky
2 jablka nakrájená na kostičky
1 hruška nakrájená na kostičky
250 g BIO máku
200 g BIO strouhaného kokosu
3-5 polévkových lžic medu
skořice
perníkové koření či kardamom na dochucení dle libosti

Postup:
Pohanku vložte do mísy a zalijte vodou tak, aby v ní plavala a nechte přes noc v lednici. Další den vodu slijte a pohanku propláchněte. Pohanku vložte do větší mísy a přidejte ovoce, skořici, med a promixovaný mák s kokosem.

„Velmi vhodná je i léčba přírodním magnetickým polem. To dokáže harmonizovat tvorbu a odbourání kostní tkáně a podporuje tvorbu stabilnější kostní struktury. Kosti jsou dostatečně mineralizovány,“ dodává MUDr. Václav Cikánek.

Celiakie
Celiakie neboli nesnášenlivost lepku je v dnešní době poměrně „moderní“ onemocnění. Nebojme se jej zařadit mezi tzv. civilizační choroby. Bezlepková dieta dnes není pouze „in“, ale pro mnoho lidí i nutnost. Co dělat v případě, že zjistíme, že lepek naše tělo nesnáší? „Rozhodně nepropadat panice. Plnohodnotně se dá žít i bez mouky a dalších potravin, které lepek obsahují, jen to chce najet na nový režim, na který si lehko zvykneme,“ vysvětluje Zuzana Lužná, autorka kurzů a ebooků o RAW stravě.

TIP na bezlepkovou svačinku Zuzky Lužné: RAW banánová granola za pár vteřin
Ingredience:
500 g namočené pohanky lámanky
400 g BIO strouhaného kokosu
2- 4 polévkové lžíce skořice
5 -8 polévkových lžic medu
8 banánů nakrájených na kolečka
4 polévkové lžíce bIO a RAW kokosového oleje

Postup:
Pohanku lámanku namočte den předem do vody. Pak ji zceďte, propláchněte vodou, vložte zpět do mísy a přidejte banán nakrájený na kolečka, skořici, med a kokosový olej. Pořádně promíchejte a ochutnejte. Máte připravený základ, do kterého se dále dají přidávat nejrůznější lahodné a zdravé suroviny – jablka nakrájená na kostičky, borůvky, maliny, goji, mandle, apod. Směs pak sušte v sušičce na 42 stupňů, trvá to 10 – 12 hodin.

Tip redakce:
Nezapomeňte mrknout na video s Petrou Švábíkovou na téma Aromaterapie – jak funguje léčba vůněmi?

 

Více informací: https://pulzni-magnetoterapie.cz/, http://www.zivotplnyzdravi.cz/, http://loveofraw.cz/

 

Komentáře