Odborník radí: Jaké jsou zdravé tuky? Ty kokosové!

Reklama

Hledáte zdravou a chutnou alternativu k běžným tukům? Měli byste zapřemýšlet o výrobcích z kokosu, které jsou schopny nahradit běžné tuky jako olej nebo máslo. Navíc jsou i zdraví prospěšné.

Tuky, které kokos obsahuje, redukují tělesnou hmotnost, zvyšují energii a podporují metabolismus. Vytváří také látky, jenž tlumí apetit. Kokos vám tak může pomoct při dietě. Kyselina laurová zase pomáhá proti špatnému poměru cholesterolu v těle a proti vysokému tlaku.

Kokosový olej se díky svému složení snadno tráví a díky tomu se neukládá do tuků, ale přeměňuje se na energii, kterou může tělo okamžitě využít. V kuchyni ho využijete jako zdravou náhražku margarínů, másla a běžných kuchyňských olejů. Kokosový olej je pro všechny, kteří dbají na zdravé stravování. Ideální je na smažení, přípravu asijské kuchyně, mořských plodů, restované zeleninky nebo pečených i nepečených dezertů a smoothies.

Kokosový olej pomáhá chránit tělo před viry, bakteriemi a infekcemi. Je pomocníkem při potížích se štítnou žlázou, mozkovými funkcemi i srdcem. Hodí se jako tělový krém na suchou kůži, masáže, jako balzám na rty nebo vyživující maska na vlasy. Působí i jako přirozená ochrana proti slunečním paprskům. Obyvatelé států, kde kokosy rostou, jsou denně vystavování silnému přímému slunci, ale přitom mají jemnou pleť. Jejich tajemství je právě v kokosovém oleji.

Kokosové máslo, které můžete zakoupit například na Kolonial.cz, je vyrobeno za studena z jemně mleté dužiny čerstvě sklizených BIO kokosových ořechů a bez přidaného cukru. Perfektně se hodí na pomazánky, pečení, smoothies, RAW dezerty, asijské omáčky a polévky. Neobsahuje laktózu, lepek, cholesterol a je bohaté na vlákninu a rostlinné bílkoviny.

Kokosové ořechy použité pro výrobu BIO produktů německé značky Kulau nepochází z plantáží. Jsou pěstované drobnými farmáři s maximálním ohledem na dlouhodobou udržitelnost produkce. Ořechy jsou vždy šetrně ručně sklízené a zpracované začerstva ihned po sklizni. Díky tomu jsou BIO produkty Kulau maximálně autentické a nadstandardně kvalitní.

Kulau BIO panenský kokosový olej RAW 200 ml můžete zakoupit na Kolonial.cz za cenu 169 Kč.
Kulau BIO RAW kokosové máslo 200 ml můžete zakoupit na Kolonial.cz za cenu 179 Kč

Komentáře