Odborník radí: Které rukavice jsou pro děti nejlepší?

Ruce jsou periferní částí těla, která rychle prochladne. Proto bychom zvláště u dětí neměli podcenit výběr dobrých rukavic. Není tak podstatné, zda zvolíme palčáky či prstové. Důležité jsou především kvalitní materiály, které hřejí, nepromoknou a dobře odvádějí pot.

„Prstové rukavice nabízejí oproti palčákům více citu v rukou, umožňují lépe manipulovat s drobnějšími předměty a při lyžování se s nimi lépe drží hůlky. Palčáky zase poskytují více tepla a lépe se navlékají. Nerozhodným jsou pak určené palčáky, které mají uvnitř rozdělení na jednotlivé prsty. Při nákupu tedy zvažte, pro jaký účel rukavice vybíráte a jak moc je vaše dítě zimomřivé. Ještě důležitější je ovšem kvalita materiálů, z nichž jsou zhotovené,“ připomíná Kateřina Princová ze Ski a Bike Centra Radotín, jež je výhradním dovozcem dětského oblečení Reima v České republice.

Za suchého počasí postačí do města teplé rukavičky z vlny nebo fleecu. Na zimní sporty, do sněhu i do deště ale děti potřebují nepromokavé. Ty mohou být buď zátěrové, nebo membránové. „Rukavice se zátěrem jsou levnější, dobře odolávají vodě, ale jsou méně prodyšné. O něco dražším řešením, které se ale určitě vyplatí, je pořídit dětem rukavice s membránou, jež odvádí pot do vnějšího prostředí. Díky tomu zůstanou dětské ruce stále v suchu a teple. Pozor ale na nápadně levné neznačkové rukavice, které se tváří jako nepromokavé. Většinou jsou pouze povrchově ošetřené proti promoknutí, takže jim tato vlastnost vydrží jen do prvního vyprání,“ upozorňuje Kateřina Princová.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12750″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“312″}}]]

Super hřejivé palčáky
Membránové rukavice Reima Ote mají zateplení skvělým izolačním a hřejivým materiálem Primaloft, vnitřní fleecovou vložku, velkro pásek pro pohodlné stažení na zápěstí, zesílený oděruodolný materiál na dlani a palci. Díky vysoké manžetě, kterou lze pohodlně přetáhnout přes rukáv bundy, se sníh nedostane nikam, kde není vítán. Prodávají se za 980 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12751″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“312″}}]]

Sportovní „prsťáky“
Rukavice Reima Tartu zajišťují dětem tepelný komfort při jakémkoliv počasí díky membráně Reimatec a zateplení inovativním materiálem Primaloft. Mají nižší elastickou manžetu, zesílený odolný materiál na celé spodní straně a velkro pásek pro pohodlné stažení. Koupíte za 1 099 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12752″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“312″}}]]

Pro snowboarďáky
Membránové rukavice Reima Lentoon mají atraktivní, a přesto jednoduchý střih. Vylepšený materiál má ještě vyšší hodnotu voděodolnosti, je měkčí a velmi příjemný. Atraktivní je reliéfní prvek – embosované R na horní straně rukavic. Se zesíleným materiálem na celé spodní straně a vyšším lemem s možností přetažení přes rukáv. Rukavice mají navíc poutka na zápěstí, která jsou opatřena bezpečnostní pojistkou. Koupíte za 1 099 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12753″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“312″}}]]

Do města a na procházky
Lehké rukavice bez podšívky Reima Tollense využijete i v chladných podzimních dnech. Jsou vyrobeny z hřejivého a měkkého fleecu. Prodávají se za 560 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12754″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“312″}}]]

Palčáky na koulovačku
Oblíbené rukavice Reima Nouto jsou vysoce voděodolné a přitom prodyšné, mají fleecovou podšívku, reflexní prvky a na dlaních a palcích vysoce oděruodolný materiál. Prodávají se za 495 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12755″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“312″}}]]

Sportovní i podvlékací
Dětské tenké rukavice z elastického česaného žerzeje Reima Zinkenite jsou rychleschnoucí a mají silikonový protiskluzový potisk na spodní straně. Hodí se pro různé sporty (kolo, běh…) a využijete je i pro zimomřivé děti jako podvlékací do silných rukavic. Koupíte za 560 Kč.

Komentáře