Odborník radí: Pět důvodů pro plastiku prsou

Reklama

Krása stojí u většiny žen na předních příčkách hodnotového žebříčku a to bez ohledu na věk i životní styl. Každá žena na sobě nachází více či méně nedostatků, které okolí zpravidla nevnímá.

To však neplatí v případě ňader, jež jako významný symbol ženství přitahují pohledy. Pokud v tomto směru byla k ženě příroda skoupá, málokdy se s  nedokonalostí vyrovnává. Tento handicap ji může připravit o sebejistotu a nepříznivě ovlivňovat radost ze života. V takových případech je nejefektivnějším řešením plastická operace prsou, která posílí sebevědomí a zdůrazní pocit ženství.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“28907″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“398″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Co musíte absolvovat, když se pro plastickou operaci prsou rozhodnete, vám prozradíme v následujícím článku. Pojďte se s  námi projít klinikou plastické a estetické chirurgie FORMÉ clinic, kde tyto zákroky provádí tým složený z nejlepších specialistů, kteří mají zkušenosti i ze zahraničí. 

Začínáme na recepci. Každý si umí představit svíravý pocit, který se ho zhostí při vstupu na kliniku. Přece jenom se tady operuje. Usměvavé recepční si s vaší nejistotou poradí a poslední zbytky strachu zmizí ještě dřív, než vyplníte vstupní formulář. Malá chvilka čekání a ocitnete se v příjemné místnosti, která ani zdaleka nepřipomíná nemocniční prostředí. Ostatně na jejím interiéru se podílel designér, který je i finančním ředitelem kliniky.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“28908″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“398″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Za chvíli už si povídáte s jedním z plastických chirurgů, který vám doporučí vhodný druh implantátu i jeho velikost. Možná ale začnete z druhého konce a zajímat vás bude nejdřív hlavně průběh zákroku a jeho rizika. Zahájit konzultaci můžete čímkoliv. Pojďme tedy k otázkám.

 

Trápí vás malé nebo povislé poprsí?
Tady pomůže augmentace, což je zvětšení prsou silikonovým implantátem. Je to jedna z nejběžnějších plastických operací s minimálními riziky a okamžitým efektem. Zákrok se doporučuje u mladých dívek s méně vyvinutým poprsím nebo u žen, u kterých úbytek žlázy způsobil lehce povislý tvar prsou. Plastický chirurg MUDr. Peter Mertan doplňuje, jaký můžete čekat výsledek. „Obvykle provádíme zvětšení o jednu až dvě velikosti. Kromě toho je možné provést také modelaci u asymetrických nebo povislých prsou. Vždy ale postupujeme tak, abychom zachovali maximálně přirozený vzhled.“ Zákrok se provádí v celkové anestezii a na sále strávíte přibližně 1 – 2 hodiny, během nichž operatér vkládá implantát do 3 – 4 cm dlouhého řezu pod prsem nebo skrz dvorec bradavky.

Jste štíhlá a toužíte po větších ňadrech, která budou vypadat co nejpřirozeněji?
Operatér vás seznámí s jednou z nejmodernějších a nejžádanějších metod, kompozitní augmentací, kdy dochází ke zvětšení prsou pomocí vlastního tuku a implantátu, kterým se docílí většího objemu.“Tuk implantát překryje a výsledkem jsou velmi přirozená plná ňadra ve vámi vysněné velikosti. Klinika plastické a estetické chirurgie FORMÉ clinic používá implantáty nejvyšší kvality, splňující jakostní požadavky norem ISO a EN, které mají i certifikát CE. Podle individuálních potřeb klientek plastický chirurg vybírá z kulatých, anatomických či kapkovitých implantátů značek Nagor, Mentor, Motiva. Pouzdro implantátů Motiva má sedm vrstev, jednou z nich je zcela nepropustná, okem viditelná modrá ochranná bariéra BluSeal®. Tato unikátní a patentovaná vrstva vylučuje průnik silikonu z implantátů do těla,“ vysvětluje zástupce firmy. Některé z implantátů MOTIVA mají v sobě zabudovaný čip, z kterého lékař snadno pozná, jaký implantát v sobě žena má. “Čip nemají všechny naše implantáty, pouze typ Ergonomic.  MOTIVA má také typ implantátu s kulatým tvarem a tužším gelem, který může být i s čipem nebo bez čipu, podle přání pacietky. Každá žena s implantáty by měla u sebe nosit kartičku s informací o implantátu, pro případ, že by se jí něco stalo. Pokud máte čip, který zatím nabízí pouze MOTIVA, tato starost odpadá. Čip uvítali i soudní znalci, protože v případě soudní pře, aniž by muselo dojít k operaci, čtečkou se  dá zjistit, co je tam za implantát,” dodává zástupce firmy.

Byla jste zvyklá na pevná prsa, ale kojení se na jejich tvaru podepsalo?
Napraví to zvětšení a vytvarování prsou, tzv. augmentace, která vložením implantátu vyplní dekolt spolu s modelací, jíž se dosáhne žádaného tvaru ňader. Jde především o odstranění přebytečné kůže a posunu dvorců do žádané polohy.

Augmentaci s modelací letos na jaře podstoupila klientka Andrea Š., maminka dvou dětí. Popisuje pocity na základě vlastních zkušeností: „Jelikož jsem o operaci samotné měla hodně informací předem, počítala jsem s bolestí. A přesto jsem byla velmi překvapena. Bolest byla mnohem větší. Trvala však jen 3 dny, poté ustoupila asi o 50%. Přirovnala bych ji k zavalení hrudníku kamenem, byla to spíše tíha a tlak, než ostrá bolest. Dalších 14 dní poté mě prsa občas pobolívala. Po pěti týdnech od operace jsem se mohla vrátit ke svému obvyklému životnímu stylu. Jizva není viditelná, prsa mají velmi přirozený vzhled a ideální tvar i velikost. O implantátech vůbec nevím.“

S velikostí prsů jste spokojená, ale přejete si vrátit zpět jejich původní tvar?
Účinným řešením je modelace prsou. Cílem tohoto zákroku je povytažení, zpevnění, vysunutí a celkové zlepšení tvaru prsou, která jsou například po těhotenství či výraznějším zhubnutí pokleslá a ochablá. Výsledkem jsou mladistvější a pevnější prsa.

Máte opačný problém a ráda byste se zbavila nadměrně velkého poprsí?
Pro vás je ideální redukce prsou, efektivní způsob, jak se zbavit nadměrných proporcí v oblasti hrudníku. Ty způsobují nejen estetické, ale i zdravotní potíže, zatěžují pohybový apartát a mohou způsobovat bolesti zad. V mnoha případech, kdy je objem vzhledem k celkové postavě opravdu velký a zároveň jsou prsa velmi pokleslá, doporučí plastický chirurg redukci s modelací.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“28909″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“398″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zdroj: www.formeclinic.cz

Komentáře