Opalujte se s rozumem! Alergií na slunce trpí až pětina populace

S blížícím se létem vyvstává otázka, jak co nejšetrněji ochránit kůži před slunečním zářením. Slunce je stále více agresivnější, proto je nezbytné zaměřit maximální pozornost na ochranu celého těla.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22693″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“406″}}]]

Češi nejsou v preventivní péči dle odborníků dostatečně důslední, i když by díky používání vhodných produktů mohli předejít onemocněním, jako jsou zhoubné melanomy, jejichž výskyt každým rokem narůstá až o 7 %. Za další zdravotní kožní problém bývá označována polymorfní světelná dermatóza neboli alergie na slunce, která komplikuje život až pětině světové populace. Jak se účinně chránit?

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22694″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Slunce nemusí být škodlivé
Sluneční paprsky zajišťují tvorbu vitamínu D3, který je nepostradatelným prvkem pro lidské tělo. Látky, které obsahuje, podporují fungování celého organismu a jejich nedostatek způsobuje psychické poruchy, osteoporózu a křivici. Přesto, že slunce je pro život významným povzbuzovačem, má i negativní stránky. Mezi nejzávažnější nemoc, kterou má na svědomí UV záření, je považován melanom. Jedná se o jednu z nejzákeřnějších forem rakoviny, jejíž výskyt každým rokem narůstá o 5 až 7 % po celém světě. Dalším negativním prvkem ultrafialového záření je polymorfní světelná dermatóza čili alergie na slunce. Věhlasný doktor Noah S. Scheinfeld ve své publikaci Polymorphous Light Eruption zdůrazňuje, že se alergie vyskytuje ve všech zeměpisných šířkách, a to bez ohledu na rasu, pohlaví a typ kůže. Pro příklad uvádí, že v Singapuru postihuje pouze 1 % populace, zatímco ve Švédsku alergií trpí až 21 % obyvatel.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22695″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Věnujte pozornost výběru krému
„V kosmetice a opalovacích krémech jsou obsaženy tukové složky a emulgátory, které mohou být působením UV zářením hlavním spouštěčem různých kožních nemocí,“ vysvětluje veneroložka Ľudmila Lipková. Specialistka v oboru zdůrazňuje také méně známou nemoc Mallorca Acne. Příznaky této diagnózy jsou velmi podobné akné, avšak tuto nemoc vyvolá sluneční záření v kombinaci s chemickými složkami v kosmetických přípravcích.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22696″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Klíčem je volba správného faktoru
Farmaceutická společnost Galderma, která vyrábí produkty Daylong, jenž jsou určeny pro ochranu před sluncem, vyvinula řadu produktů Sensitive, která je speciálně přizpůsobená potřebám citlivé kůže se sklonem ke sluneční alergii. „Nezatěžující textury se stávají mezi spotřebiteli stále oblíbenějšími, a tak jsme se rozhodli tento rok rozšířit řadu o vyšší ochranné faktory až po SPF Sun Protecting Factor 50 plus. Také jsme vyvinuli Daylong FACE Sensitive s SPF 30 v menším balení, který je určený pro pleť. Produkt je vhodné používat také jako podkladový krém pod make-up,“ říká Jana Jankovičová, zástupkyně značky Daylong pro Českou a Slovenskou republiku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22697″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“326″}}]]

Dominika Cibulková jako správný příklad
Švýcarský výrobce myslí i na aktivní sportovce, pro něž je vyvinut transparentní aerosol s vysokým ochranným faktorem 50+. Tento aerosol podporuje nezávislost všech běžců, cyklistů, plavců a dalších, kteří si pomocí chytře řešeného produktu dokáží sluneční ochranu aplikovat sami. Opálenou kůži ráda nosí i nejúspěšnější slovenská tenistka Dominika Navara Cibulková, která se před sluncem už několik let poctivě chrání. „Myslím si, že každý vypadá opálený líp, takže i na sobě mám ráda snědou kůži. Chtěla jsem se ale vyhnout hlubokým vráskám, které mají moje starší kolegyně, a tak jsem začala hledat vhodný opalovací krém. Potřebovala jsem takový, který se lehce roztírá, rychle se vstřebá a neštípe v očích, když se zpotím,“ vysvětluje aktuálně pátá světová tenistka žebříčku WTA. V rámci pracovní doby je většinu času profesionální tenistka vystavena slunci, a tak tráví volný čas raději ve stínu. „Slunce mám ráda, ale na dovolené mě najdete buď na lehátku, v bazénu, nebo pod slunečníkem. Používám můj oblíbený ochranný faktor 30 a natírám se hned ráno,“ říká Dominika.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22698″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Češi ochranu před sluncem podceňují
Podle zkušeností MUDr. Lipkové je naše ochrana před UV zářením nedostatečná. „Setkávám se s pacienty, jejichž kůže předčasně stárne, což je důsledek slabé ochrany. Zapomínáme na to, že prostředky na opalování nás nechrání jen před spálením, ale i před rakovinou, vráskami a kožními problémy. V lepším případě se problémy dají řešit operativně, v horším případě vůbec.“ Názor dermatoložky potvrzuje i Jana Jankovičová ze společnosti Daylong: „Pokud čtyřčlenná rodina na dovolené nespotřebuje dvě velké tuby krému, je někde problém. Nechceme, aby se lidi vyhýbali slunci, ale staráme se o to, aby se vyhnuli negativním dopadům, které nedostatečná ochrana před sluncem může způsobit.“

Věděli jste, že?
• Jedno správné natření by mělo obsáhnout až 6 čajových lžiček – tedy v průměru 2 mg na 1 cm2 kůže
• Opakovaným nanášením opalovacího přípravku neznásobujete ochranný faktor, ale dobu, kterou může být člověk na slunci
• Podle typu kůže se dá individuálně určit čas, který lze strávit na slunci bez rizika spálení kůže

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22601″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Desatero pro zdravé opalování
1. Opalování je nutné přizpůsobit fototypu pleti
Zdravé je pouze takové opalování, které nezpůsobí zčervenání, ale pouze jemné zhnědnutí kůže, proto je pobyt na slunci dávkovat podle typu kůže.  Pokud máte pigmentová znaménka, doporučujeme jejich překrytí a poradu s lékařem. V případě, že trpíte sluneční alergií, pobytu na přímém slunci byste se měli vyhnout.

2. Na slunce si zvykejte postupně. Pro první kontakt se sluncem stačí pár minut, nikoli celé hodiny. Dbejte na to, abyste se natřeli opalovacím prostředkem půl hodiny před pobytem na slunci.  O výši ochranného faktoru (SPF) rozhoduje váš přirozený fototyp i míra již dosaženého opálení. Použijte vždy dostatečné množství opalovacího přípravku, který řádně rozetřete.

3. Číslo ochranného faktoru (SPF) ovlivňuje dobu, kterou můžete být na slunci, aniž se spálíte. Pro začátek letní sezóny doporučujeme volit krémy s vyšším SPF. Krémy s SPF 50 Vás spolehlivě  ochrání i před ostrým sluncem. Pokud je vaše pokožka citlivá, volte přípravky bez parfemace.

4.  Některá místa na těle jsou obzvláště citlivá. Patří k nim například uši, nárty, kolena, oblast ňader nebo hýždí. K jejich ochraně používejte opalovací přípravky s vyšším faktorem.
Krémy s vysokým faktorem SPF 50 používejte také na celý obličej. Tady je pleť mimořádně citlivá především v oblasti očí, nosu a rtů.

5. Neopalujte se mezi 11. a 15. hodinou, kdy je slunce nejostřejší.

6. Děti  by měly používat minimálně SPF 30 a je to jedno, zda jde o pobyt u moře, či rybníka.
Ideální je použít přípravky odolné proti vodě, potu i otěru, i přesto je nutné mazání pravidelně opakovat každé 2 hodiny. Pokud je vaše dítě mimořádně citlivé na slunce, můžete jeho pokožku chránit lehkým oblečením z přírodních materiálů.

Žádný opalovací přípravek není určen pro děti pod 3 roky, neboť je nevhodné tak malé děti vystavovat slunečnímu záření. To, že některý produkt je „baby“ znamená, že je vhodný pro citlivou pleť dětí tedy např. bez parfemace, s hypoalergením parfémem nebo bez barviv a potenciálně rizikových filtrů.

7. Myslete i na to, že k částečnému  opálení dochází také ve stínu nebo když je pod mrakem.

8. Co je to UVA a UVB? UVA záření způsobuje stárnutí kožních buněk  a UVB spálení pokožky, proto je třeba chránit se před oběma. I krátké vystavení  se ostrému slunci způsobuje  tzv, fotostárnutí pokožky, jehož následkem jsou předčasné  vrásky nebo pigmentové skvrny.  Je třeba myslet na to, že UVA paprsky působí i přes sklo a podílejí se na vzniku sluneční alergie.

9. Sluneční paprsky se odrážejí od vody, proto nezapomeňte na zvýšenou ochranu pokožky při koupání, stejně jako na pláži. Totéž platí např. pro pobyt na horách, zejména v zimě.

10. Nezapomeňte  na přípravky po opalování, které opálenou pokožku zklidní, vyživí a dopřejí ji dostatečnou hydrataci. Ideální jsou zklidńující hydratační mléka.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22595″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“304″}}]]

Marulový olej SEFIROS
Tento žlutohnědý zázrak používají nambijské ženy na celé tělo, zejména jako ochranu před žhavým africkým sluncem. Olej se získává složitým procesem z jadérek plodů marulovníku namibijského. Jeho hlavní předností je, že obsahuje vysoké procento polynenasycených mastných kyselin, které posilují membrány buněk a umožňují jim držet v sobě zásoby vody. Ukrývá také obrovské množství vitamínu C a mnoho dalších významných antioxidantů. Marulový olej SEFIROS je 100 % přírodní a díky lehoučké struktuře připomíná pleťové sérum. Stačí pár kapek a vaše pleť bude dokonale hydratovaná, vyživená a chráněná proti slunci. Olejíček neucpává póry a je vhodný pro každý typ pleti, tedy i pro smíšenou a mastnou. Nezanechává mastné stopy a příjemně voní. Vhodný před i po opalování jako dokonalá hydratace a ochrana pokožky.  Ocení ho i vaše vlasy vysušené sluníčkem. Jde o čistě přírodní kosmetický produkt, který má doslova multifunkční účinky. Zakoupíte na www.Vivantis.cz Cena: 349 Kč Obsah: 30 ml

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22596″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“319″}}]]

Ochrana před sluncem od TOPVETU
Nic nedokáže pokazit léto víc než spáleniny od sluníčka. Nezapomínejte se proto při chytání bronzu mazat opalovacím mlékem, třeba tím s aloe vera SPF 30 od tradiční české značky TOPVET. Mléko je připraveno unikátní technologií, která vaši pokožce poskytne souvislou krycí vrstvu. Ta vás ochrání nejenom před UVA a UVB zářením, ale rovněž před vysušením. Přípravek se díky své textuře snadno aplikuje, je odolný vůči vodě, písku a potu. Mléko neobsahuje syntetická barviva a minerální oleje a je určeno pro světlý a citlivý typ pleti. Přípravek zajišťuje vysokou ochranu v našem klimatickém pásmu a pro tmavý fototyp je dostatečný i pro pobyt u moře. Koupí tohoto produktu podpoříte Nadační fond Krtek. www.topvet.cz Doporučená cena: 239,- Kč

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22597″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“319″}}]]

Zafixujte svůj bronz mlékem po opalování od TOPVETU
Chcete, aby vám vaše krásné opálení vydrželo co nejdéle? Potom vsaďte na absolutní novinku od české značky přírodní kosmetiky TOPVET – mléko po opalování Aloe Vera Sun. Přípravek obohacený o aktivní výtažky z aloe vera, panthenol a alantoin obsahuje i rakytníkový extrakt s betakarotenem, který právě váš bronz dokonale zafixuje. Po nanesení mléko vaši pokožku účinně regeneruje, chladí, hydratuje a navrací jí elasticitu. Mléko neobsahuje syntetická barviva a minerální oleje. Koupí tohoto produktu podpoříte Nadační fond Krtek. www.topvet.cz Doporučená cena: 138,- Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22711″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“396″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Připravte se na opalování s řadou SUN SOUL
Slunce je energie a život. Má mimořádnou a nezpochybnitelnou schopnost navodit pocit pohody, a zlepšit náladu. Ale nadměrný pobyt na slunci je často velmi škodlivý a může mít za následek i kožní onemocnění. Touha po opáleném těle často vede k nezodpovědnému chování. Aby byl pobyt na slunci bezpečný je třeba eliminovat rizika používáním správných přípravků. Produkty s UV filtry posilují obranu před nepříznivými paprsky. Italská kosmetická značka Comfort Zone přichází s inovovanou kosmetickou řadou SUN SOUL, která je zaměřena na ochranu před nepříznivými UV paprsky.

SUN SOUL posiluje přirozenou kožní obranu PŘED, BĚHEM a PO slunění, při aktivaci mechanismu ochrany a nápravy DNA. Je bez přidaných silikonů, parabenů, minerálních olejů s více jak 90 % ingrediencí přírodního původu. Tato nová generace je obohacena o složku, která napravuje poškození DNA sluncem. Zlepšuje tak vzhled pokožky a podporuje mladistvý vzhled. Další z inovací jsou přírodní antioxidanty a arganový olej. Produkty jsou voděodolné, garantují efektivní ochranu před širokým spektrem UVA a UVB paprsky. Kompletní řada na tělo i obličej je DERMATOLOGICKY TESTOVÁNA, slouží tak potřebám různých typů pokožky. Jemná textura zajišťuje rychlou absorpci, zanechává pokožku jemnou a příjemnou. SUN SOUL řada produktů má ANTI-AGE efekt pro ochranu a nápravu kožního DNA.Produkty k zakoupení v Miracle Esthetic Clinic and Spa nebo online: http://eshop.miracleclinic.cz/

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22706″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“355″}}]]

EXTRA CREAM SPF 50+, protecting anti-spot face sun cream
Voděodolný krém na obličej s velmi vysokou ochranou UVA a UVB, ideální pro zachování krásy pokožky a prevenci dehydratace, lokalizované hyperpigmentace a stárnutí.  Smetanová textura, speciálně navržená pro obličej, chrání proti mechanizmům stárnutí a fotoindukované hyperpigmentaci. Zabraňuje vzniku kožních skvrn v kontrastu se zhoršením stávajících. DRY TOUCH textura zaručuje optimální roztíratelnost a rychlé vstřebávání, snadné a příjemné použití. Vědecky vytvořené vědomé složky ™, neobsahující křemík a až 69 % složek je přírodního původu. 200 ml, cena: 980,- Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22707″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“316″}}]]

MILK SPF 10, anti-aging sun milk
Voděodolné opalovací mléko ve spreji pro tělo se střední a vysokou UVA a UVB ochranou. Vylepšená účinnými látkami proti stárnutí je ideální pro zachování krásy pokožky. Textura DRY TOUCH je ultra lehká a krém se díky ní rychle a snadno vstřebává. SPF 10 je ideální pro tmavý typ pokožky, která se dobře opaluje. Produkt obsahuje vědecky vytvořené vědomé složky ™, je bez silikonů a  85 % složek je přírodního původu. 150ml, cena: 840,- Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22699″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“295″}}]]

CREAM GEL, tan maximizing cream gel
Inovativní krémový gel se snadno nanáší a rychle vstřebává. Je ideální pro použití před prvním opalováním, aby se stimulovala produkce melaninu, nebo spolu s ochranným krémem pro viditelně intenzivnější opálení. 200 ml,  cena: 725,- Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22700″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“295″}}]]

CREAM SPF50+, anti-aging sun cream
Voděodolný opalující krém na obličej i tělo s vysokou UVA a UVB ochranou. Vhodný na začátek slunění a pro světlé typy pleti. Vysoká ochrana kombinovaná s anti-age efektem jsou ideální pro zachování krásy pokožky a pro zamezení tvorby pigmentových skvrn. Je bez silikonu a obsahuje 62 % ingrediencí přírodního původu. 200 ml, cena: 1015,- Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22701″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“316″}}]]

MILK SPF15 a SPF30, anti-aging sun milk
Voděodolné, omlazující opalovací mléko ve spreji se střední a vysokou UVA a UVB ochranou. Vhodné na tělo se zaručeným lehkým a příjemným použitím. Bez silikonu a s 81 % ingrediencí přírodního původu.  SPF15: pro tmavší typy, které se nespálí lehce nebo pro typy které jsou opálené. SPF30: pro světlé typy, které se snadno spálí. 150 ml, cena: 870,- Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22708″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“316″}}]]

OIL SPF 6, anti-aging sun oil
Voděodolný anti-age opalovací olej s nízkou ochranou, vhodný zejména pro tmavší typy nebo pro pleť už opálenou. Dobře se roztírá a pokožce propůjčuje hedvábnost bez mastného pocitu. Bez silikonů a s 89 % ingrediencemi přírodního původu. Pokožce propůjčuje pevnost a elasticitu a podporuje intenzivní jednotné opálení. 150 ml, cena: 870,- Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22709″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“316″}}]]

CREAM SPF 15 a SPF 30, anti-aging face sun cream
Voděodolný, omlazující opalovací krém na obličej se střední a vysokou UVA a UVB ochranou. Bez silikonu a s 82 % (SPF 15) a 72 % (SPF 30) ingrediencemi přírodního původu. 60 ml, cena: 783,- Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22703″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“386″}}]]

STICK SPF50+, sensitive areas sun stick
Tyčinka na citlivé partie. Voděodolný krém s vysokou UVA a UVB ochranou, ideální pro citlivé partie jako je nos, oční okolí, ušní lalůčky, pihy, tmavé skvrny, jizvy a znaménka. Šikovná velikost do kapsy, zajišťuje snadnou a častou aplikaci kdykoliv potřebujete. Neviditelná textura nezanechává bílé stopy a není mastná. Oftalmologicky testováno. Ideální pro venkovní sporty, kde je třeba extra ochrana. Může být samozřejmě aplikována i na rty. 5 ml, cena: 580,- Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22704″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“316″}}]]

MILK KIDS SPF 50+, protective sun milk kids
Voděodolné ochranné opalovací mléko pro děti ve spreji pro obličej a tělo s vysokou UVA a UVB ochranou. Snadné použití, bez parfemace a ideální pro citlivou dětskou pokožku. Vyživuje a chrání pokožku bez lepkavého pocitu. Bez silikonu a s 66 % ingrediencemi přírodního původu. Efektivní UVA a UVB ochrana je kombinována s aloe vera a vyživujícím olejem ze sladkých mandlí. Díky tomu má zklidňující a osvěžující vlastnosti, které obnovují hydrataci a celkově kožní vyrovnání. 150 ml, cena: 1015,- Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22705″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“295″}}]]

BODY CREAM, anti-aging aftersun cream
Anti-age tělový krém po opalování. Jemný, osvěžující krém, který pomáhá napravovat a revitalizovat pokožku po slunění. Je obohacený o anti-age složky, má zklidňující a změkčující aktivní ingredience. Efektivně obnovuje hydrataci pokožky, která je podrážděná od slunění a zároveň ji připravuje na další slunění. Bez silikonu a s 85 % ingrediencemi přírodního původu. Výjimečně silný hydratační a antioxidační efekt, který obnovuje kožní bariéru. 200 ml, cena: 870,- Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22710″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“355″}}]]

FACE CREAM, anti-aging face aftersun
Omlazující obličejový krém po opalování má jemnou texturu. Pokožce propůjčuje okamžitou úlevu a svěžest, díky extraktu z Physalis Angulata spolu s aloe vera. Regeneruje pokožku po slunění a připravuje pleť na další vystavení slunci, díky arganovému oleji, který je hydratační a antioxidační. Bez silikonů a s 90 % ingrediencemi přírodního původu. 50 ml, cena: 696,- Kč.

Zajásají citlivky i alergici
Speciálně pro ně jsou určené speciální opalovací přípravky SynCare s vysokou tolerancí a spolehlivou ochranou. Garantují profesionální ochranu pokožky na pláži, ve městě nebo při sportu. Spolehlivě ochrání pokožku před spálením a předčasným stárnutím následkem slunění. Už žádné zčervenání ale zdravá pleť bez následků. Přípravky sluneční řady Syncare zakoupíte výhradně v lékárnách a kosmetických salonech.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22598″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“315″}}]]

Vysoce ochranná formule SynCare ZINCI SUN  pro extra citlivou pleť se sklonem k hyperpigmentaci
Obsahuje rezistentní clonu mikročástic zinku a vysoké SPF 50+  pro spolehlivou ochranu pokožky před sluncem.  I jemná vrstva tohoto vodě odolného přípravku s mikročásticemi zinku spolehlivě ochrání pokožku před intenzívním slunečním zářením. SynCare ZINCI SUN je vhodný  při slunečních alergiích a pro extra citlivé jedince. Tento moderní opalovací přípravek je možné použít k ochraně pokožky obličeje i zvláště citlivých partií těla, náchylných ke spálení.  Praktické balení s dávkovačem umožňuje komfortní použití a bezpečnou  manipulaci na pláži i na cestách. Je k dostání  v lékárnách a kosmetických studiích za 398 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22599″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“352″}}]]

Lehký tónující krém SynCare ZINCI SUN s vysokým SPF 50+ 
je vhodný pro všechny typy pleti, zejména citlivé se sklonem k hyperpigmentaci.  Obsahuje fyzikální a nedráždivé UVA a UVB hybridní filtry, chránící pokožku před negativními vlivy slunečního záření. Zamezují jejímu předčasnému stárnutí a přitom pokožku nezatěžují. Je obohacen o speciální pigmenty rozjasňující pleť, kterou současně sjednotí, takže působí upraveně. Krém je jedinečný svou ultra lehkou hedvábnou texturou, která vytváří neviditelný závoj a zvyšuje přitažlivost obličeje i jeho zdravý vzhled. Tónující krém SynCare ZINCI SUN 50+ je ideálním přípravek pro ochranu jemné pleti obličeje po celý den, na pláži, při sportu nebo procházce městem. Je velmi lehký, nezanechává mastný film, sjednocuje a rozjasňuje pleť.  Je k dostání  v lékárnách a kosmetických studiích za 360 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22600″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“336″}}]]

Ochranný SUN PROTECT SPF 30+
s fyzikálními a hybridními filtry. Přípravek s čistým složením účinných látek bez parfemace. Je k dispozici ve 2 texturách jako krém nebo mléko ve spreji s jemným rozptylem. SUN PROTECT je určený pro osoby s nižší tolerancí na sluneční záření,  u kterých je nutný omezený pohyb na slunci se zvýšenou ochranou. K dostání v lékárnách a kosmetických studiích za 225,- Kč.

Foto: archiv firem

Komentáře