Opěvovaná i zatracovaná ženská vagína

Reklama

Rty, oči, ňadra, boky a svůdné klíční kosti, to vše jsou skloňované symboly ženské krásy. Nezapomínáme ale na ten nejženštější ze symbolů? Řeč je o vagině. Pro mnohé možná trošku přímočaré, ale právě ona je alfou a omegou naší ženskosti i intimního života. Orgán historicky obdivovaný, uctívaný i opovrhovaný a i dnes často spojovaný se zbytečným studem. Buďte svá a podlehněte vlastní ženskosti. Příběh vaginy je i příběhem ženství. 

Fascinace ženským nitrem
Málokteré téma dokázalo napříč věky tak rozpolceně pobuřovat i inspirovat, provokovat a přitahovat. Fascinaci ženstvím propadli naši předkové už před 24 tisíci lety. Z té doby se datuje i první známý portrét vaginy, kterému neupřeli jediný detail tohoto symbolu ženství. Ztvárňovali své bohy sexuality a plodnosti, tvořili jeskynní malby, figurky, „medový klín“ sumerské bohyně Inanny byl považován za tvůrce všeho na Zemi. Keltové dokonce tesali obrazy žen a jejich vagin do stěn svých domů, měly je chránit. Vagina byla posvátná. Hýčkejte ji v sobě i dnes.

Posvátná i zatracovaná
Tak jako byla uctívána, byla vagina a spolu s ní i ženskost v průběhu věků z mnoha různých důvodů zatracována. Postavení ženy se ve společnosti měnilo. Výjimkou nebyly ani domněnky o sexuálním potěšení jako nezbytnosti k otěhotnění. A co teprve myšlenka, že vagina je v podstatě stejný orgán jako ten mužský, jen na špatném místě! Zavržení vaginy stvrdila katolická církev, pro niž byla vagina cestou do pekla, prvním hříchem a ženské tělo zasloužilo jen neslušivá přízviska. I přes tento kontext středověcí lékaři považovali orgasmus nejen za nutnost početí, ale i za řešení nervového napětí. Sami jej předepisovali i prováděli. Tato „lékařská“ metoda nezanikla ani v 19. století, kdy byl dokonce vynalezen vibrátor. A to i přesto, že žena toužící po sexuálním naplnění byla hříšnou. Není krásné, že téhle hříšnosti dnes můžeme propadat zcela beze studu?

Nejprve hříšná a později znovuvzkříšená
Aby byla ženská vagina znovu osvobozena od všech předsudků a hanebností, které jí neprávem předešlá století přiřkla, byly nutné tři věci. Sigmund Freud, světové války a ženská hnutí v USA. Sigmund Freud díky své nadčasovosti a poznání, že právě znalost vaginy je cestou ke zdravému sexuálnímu životu. Světové války, které ženy nezbytně povolaly do práce a přinesly jim i volební právo. 60. léta a Američanky díky své odvaze zakládat ženská hnutí a otevřeně hovořit o svém postavení, svém životě, svém těle, svých touhách a o sobě samých.

Kuráž, ženskost a žádný stud
Betty Dodson v roce 1973 odhalila výstavu fotografií, na nichž zachytila vaginy odvážných žen. Tím šokovala a vyprovokovala veřejnost k diskusi o tématu, o kterém se dosud bála hovořit. Jak jsme na tom dnes? Možná bychom se Betty Dodson měli inspirovat. Vagina a ženskost dělají ženy takovými, jaké jsou. Ženské, půvabné a jedinečné. Jedině tehdy, umí-li žena sama sebe přijmout, může z tajemství ženského lůna těžit, být svůdná, neodolatelně krásná, ale i zdravá.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19593″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“210″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Opečovávaná ženskost
Schopnost přijímat naše vlastní tělo ovlivňuje i jeho zdravotní stav. Tak jako je s naším klínem spojeno vzrušení, slast a naplnění, mohou ho sužovat i nepříjemnosti, se kterými se čas od času potýká každá žena. Řeč je o vaginálních infekcích. Žena dneška ví, že má při těchto problémech k dispozici vhodné pomocníky. Stačí sáhnout po podpoře například v podobě přípravků Beliema® od Idelyn®. Ty ženám rozumí a dokáží intimní partie podpořit, ať už je trápí kvasinkové, nebo bakteriální infekce. Vaginální tablety Beliema® Effect ženám uleví při příznacích obou typů vaginální infekce. O podrážděné intimní partie bude pečovat Beliema® Expert Intim Krém a každodenní svěžest jim dodá Beliema® Expert Intim Gel od Idelyn®. Pečujte o sebe a svou vaginu a užívejte si svou ženskost. Dělá nás ženy takovými, jaké jsme. 

Nejvhodnější intimní péče? Poradíme vám, jak vybrat
Snad každá žena už někdy řešila, jakou řadu intimní péče vybrat, aby co nejlépe odpovídala jejím potřebám. Výrobky v lékárnách i drogeriích slibují svěžest, čistotu nebo úlevu od potíží; najdeme přípravky speciálně určené citlivým partiím, mycí gely všemožných vůní atd. Ženské intimní partie jsou však velmi citlivé, vyžadují pečlivý výběr péče a pořádnou dávku hýčkání. Nezanedbávejte svou ženskost, přípravky si vybírejte a především o sebe pečujte. Slunné období roku je tu, nenechte si ho zkazit intimním diskomfortem.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19591″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“598″}}]]

Pravidlo číslo jedna: klasickým mýdlům vstup zakázán, chtějte komplexní intimní péči
Základem každé kosmetické výbavy by měl být intimní gel určený ke každodenní péči. Pozor, nezaměňovat za klasické mýdlo nebo sprchový gel. Těm je k našim intimním partiím vstup zakázán. Jejich vyšší pH může narušit tolik důležitou rovnováhu vaginálního prostředí a poškodit jeho ochrannou vrstvu, jdete tak naproti různým intimním potížím. Pokud si chcete u intimního gelu dopřát vůni, volte raději ty s jen opravdu lehkou parfemací, aby nedošlo k podráždění. Možná jste také někdy stála před rozhodnutím, který přípravek zvolit, když každý sliboval něco jiného – od svěžesti přes obnovu přirozené rovnováhy až po péči určenou velmi citlivé pokožce. Vy byste ale vlastně chtěla vše v jednom. Neslevujte a vyberte si takový mycí gel, který myslí na všechny vaše potřeby, příkladem je Beliema® Expert Intim Gel od Idelyn®. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19592″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“338″}}]]

Prebiotická BioEcolia a kyselina mléčná obnovují 
Naše přirozené vaginální prostředí je v podstatě neustále ohrožováno různými rizikovými faktory, jež jsou spojené se životním stylem, který tak milujeme. Návštěva fitness center, cestování a tedy využívání veřejných toalet, koupání v bazénech, ale i sex. I proto se při výběru správné péče zaměřte na složení a hledejte prebiotickou složku BioEcolia a kyselinu mléčnou. Tyto dvě důležité složky podporují obnovu přirozené vaginální mikroflóry, která nás přirozeně chrání. Známkou šetrné péče je také označení vhodnosti přípravku pro těhotné ženy i informace, že byl vyvinut ve spolupráci s gynekology.

Není krém jako krém
Svou úlohu v plnohodnotné péči o intimní partie sehrávají i krémy. A věřte, není krém jako krém. Řeč je o intimních krémech, které jsou nanášeny zevně a ulevují od svědění a pálení, jež mohou být velmi nepříjemné a neodbytné. Tyto projevy často doprovázejí právě nevítané vaginální infekce. Při výběru se vždy zaměřte na složení krému a volte takový, který zároveň podporuje obnovu přirozeného vaginálního prostředí např. s pomocí prebiotické složky BioEcolia a kyseliny mléčné. Případně obsažený měsíček lékařský se používá pro své zklidňující účinky. Kyselina hyaluronová pomůže pokožku hydratovat, vitaminy E a B5 péči o intimní partie doplní. Přirozené mikroprostředí je alfou a omegou intimního zdraví a potřebuje naši podporu (např. od Beliema® Expert Intim Krému).

Dva možné typy infekce – ať působí při obou
Tak jako jsme občas nachlazení, může se stát, že nás ženy čas od času potká vaginální infekce a my hledáme rychlou podporu, která účinně, ale šetrně zasáhne. Otázka je, kterou zvolit. Variantě pokus-omyl se vyhněte. Vaginální infekce jsou totiž dvojího typu a pro ženu je velmi obtížné, ne-li nemožné, poznat, zda ji sužuje bakteriální, či kvasinková. Proto volte takové přípravky, které jsou vhodné při obou typech infekce (např. Beliema® Effect vaginální tablety od Idelyn®). Přítomné živé laktobacily a kyselina mléčná budou trpělivě obnovovat a stabilizovat narušenou vaginální mikroflóru a ochraňovat tak před osídlením patogeny a zmírňovat symptomy infekce, ať už se jedná o tu bakteriální, nebo kvasinkovou. Přidejte vaginální tablety do své taštičky první pomoci.

Intimita je krásnou součástí našeho života a to, co bychom si s ní rozhodně neměli spojovat, jsou nepříjemné pocity jako svědění a pálení. Nedejte jim šanci.

Zdroj: www.idelyn.eu

Komentáře