Originální příběh o moři od jachtařky Inny Václavové

Reklama

Inna Václavová je mistryně světa v jachtingu, kapitánka a kormidelnice. Když na plachetnici přeplula Atlantský oceán, přestala s létáním, kterému se dříve intenzivně věnovala. Naprosto jí učarovaly neomezený mořský prostor, silný vítr a velká rychlost. Jako vyznavačka síly a nezlomnosti lidského ducha napsala originální knihu na podkladu autobiografických zážitků z plavby – o touze najít sebe sama a vydat se za štěstím, o odhodlání, adrenalinu a životních snech. Literární lodní deník, mystický příběh, hold složený oceánu, to vše je kniha V zajetí Atlantiku.

Velká cesta přes oceán znamená i cestu k pochopení světa i sebe samé. Mladá žena opouští rodinu a v touze po dobrodružství se vydává na moře. Nezatížená moderním světem putuje na rozhraní reality a mystiky a ukazuje oceán v jeho velkoleposti a proměnlivosti.

Inna Václavová je novinářka, parašutistka, jachtařka a cestovatelka. Spolupracuje s českými a zahraničními geografickými a cestovatelskými periodiky. Její specializací je oceánologie. S posádkou přeplula Atlantský oceán a jako kapitánka má již na svém kontě tisíce námořních mil. V roce 2011 jako kormidelnice spolu se svým jachtařským týmem získala bronzovou medaili na mistrovství světa v námořním jachtingu. Je zkušenou potápěčkou, věnuje se mořské biologii a ochraně podmořského světa. A také podvodnímu modelingu. Plavala se žraloky, létala v mracích, přeplavila se přes Atlantik a ještě stíhá psát knihy. Léta pracovala jako šéfredaktorka potápěčského časopisu Oceán a vydala tři knihy o cestování a jachtingu. S titulem V zajetí Atlantiku moře neopustila, ale vydala se do světa fikce.

Inna Václavová: V zajetí Atlantiku, vydává Pragma, 288 stran, doporučená cena 299 Kč

Zdroj: www.euromedia.cz

Komentáře