Originální vánoční dárek? Poukaz na dovolenou!

Reklama

Pomalu vrcholí předvánoční shon, lidé blázní. Také jste se letos šikovně vyhnuli přeplněným nákupním centrům a raději jste vše nakoupili on-line? Podle průzkumu agentury Ipsos pro ČSOB, až ¾ Čechů plánují nejméně jeden dárek pořídit z pohodlí domova. Skvělá forma, jak si ušetřit plno nervů i finance, ale nesmíte nakupovat, těsně před vánoci. Mezi nejoblíbenější zboží českých zákazníků patřila dle údajů největších českých internetových obchodů především chytrá elektronika, hračky a sportovní potřeby. E-shop sice může zboží mít skladem a rychle vyexpedovat, ale stejně spolehlivá už nemusí být přepravní společnost. Zejména pokud celý den nesedíte doma a nečekáte u dveří, kdy zazvoní kurýr. Nemáte-li nakoupeny všechny dárky, máme pro Vás skvělý tip: kupte poukaz na dovolenou. 

Vánoční dárky v podobě netradičních zážitků jsou u Čechů stále populárnější. Kromě tradičního zboží tak letos nakupují i nejrůznější dárkové poukazy. Ideálním dárkem na poslední chvíli může být například poukaz na zájezd. Lze ho připravit na míru obdarovanému, z pohodlí domova ho navíc vyřídíte za pár minut i na poslední chvíli. Stále více lidí však upřednostňuje darování zážitku. Obzvláště mladší generace preferuje personalizované dárky, které jsou obdarovanému ušité na míru. Volí tak poukazy na zajímavé výlety, lístky na kulturní akce, ale i poukázky na dovolenou.

Nadělte radost
Zájem o adrenalinové zážitky, zájezdy či vzdělávací kurzy roste. Osobně ráda nakupuji zážitkové dárky, protože mí nejbližší touží třeba po ajurvedské masáži, ale sami za sebe by ty peníze nikdy neutratili. Vím, že jim tím udělám obrovskou radost. Nebo by se třeba letos v létě chtěli podívat jinam, než autem na Jadran. Ale vzhledem k financím se stejně vrátí ke klasice. Což o to, je tam krásně, ale občas je změna příjemná. A když dostanou poukázku, kterou odečtou z ceny zájezdu, rádi si vyberou méně obvyklý i o něco hodnotnější zájezd či destinaci. 

Poukazy na míru
Cestovní kanceláře mívají standardní poukazy v nominální ceně 1,2, 5 a 10 tisíc Kč, popřípadě většina dovede klientovi vyrobit poukaz na míru a to jak z pohledu hodnoty (ceny), tak i vizuálně. Může vybrat např. fotografie, včetně rodinných a doplnit přesné věnování.   Aby měl dárkový certifikát na dovolenou to pravé kouzlo je dodáván v úhledném dárkovém balení. O radost bližního z fyzického dárku nepřijdete.

Před Vánoci nákupem voucheru ušetříte
„Při nákupu dárkového poukazu na zájezd mohou lidé až do 23. 12. ušetřit 5% z jeho nominální hodnoty “, říká obchodní ředitel ck FIRO-tour Ing. Filip Tůma a dodává: „to není jediná sleva. Pokud si vy či Vámi obdarovaní vyberou hned po Vánocích, mohu ušetřit ještě více, i krásných 22% navíc, nebo mít jedno dítě od 99,- Kč“.

Co byste měli, při nákupu dárkového poukazu, vědět
Výhodou dárkových poukazů je jejich nejméně roční platnost, u ck FIRO-tour dokonce dva roky od vystavení voucheru. Lze je kombinovat s jinými slevami. Obecně je možné poukázky zakoupit online nebo převodem. Má to však tu nevýhodu, že dárkový poukaz dostanete do dvou dnů nebo pouze v elektronické podobě. Nejlepší je proto zajít na některou z mnoha poboček, renomovaných cestovních kanceláří a pár minut po zaplacení, již můžete odejít s krásným dárkem, který přinese radost, krásné chvíle a nezapomenutelné zážitky. Garantujeme, že nebudete čekat ve frontě. Lidé sice nakupují zážitky čím dál více, ale ne zase tolik, abyste strávili dlouhé minuty drahocenného předvánočního času ve frontě, jako např. ve výdejnách fashion či elektronických radostí.

Tip redakce:
Relaxační pobyty ocení všechny generace
Pobyty spojené s odpočinkem v podobě wellness či masáží jsou u českých zákazníků stabilně velmi oblíbené. Například zájem o zájezdy do Maďarska rostl u Čechů na podzim i v zimě. „Maďarsko je u českých turistů velmi populární zejména díky dobré dopravní dostupnosti. Země navíc nabízí velké množství vyžití pro jednotlivce i rodiny s dětmi,“ říká Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je jedničkou v prodeji zájezdů přes internet na českém trhu. Oblíbená jsou například lázeňská města Bük, Sárvár nebo Györ. Právě severomaďarský Györ nabízí kromě rozsáhlého lázeňského komplexu i celou řadu památek. Dominantou města je Biskupský hrad tyčící se nad řekou, zaujme i bazilika Nanebevzetí Panny Marie nebo kostel svatého Ignáce. Sárvár zase láká na rozlehlé jezero, které umožňuje projížďky na člunech. Odpočinek poté turisté najdou například v přilehlém lesoparku.

Tip na dárek:
Hotel Danubius Health Spa Resort Sárvár, vlastní doprava, polopenze, 3 dny, cena od 3870 Kč, více zde
Exotika je populární v létě i v zimě
Ze statistik cestovní agentury Invia vyplývá, že čeští turisté stále více přicházejí na chuť exotickým místům. Na popularitě získávají především Spojené arabské emiráty. Mezi oblíbené destinace se ale letos zařadily i Maledivy, Kuba nebo Zanzibar. Právě zájezd do jedné z exotických destinací můžete někomu darovat pod stromeček. Stačí si vybrat z bohaté nabídky cestovních kanceláří. Milovníky netradičních dovolených může zaujmout například Omán, který se těší stále větší oblibě. Arabská země zaujme svojí atmosférou, rozličnými tržišti, ale i kuchyní. Na své si zde navíc přijdou jak milovníci písečných pláží, tak i horské turistiky.

Tip na dárek:
Omán, Beach Resort Salalah***, letecky, snídaně, 9 dní, cena od 20 190 Kč, více zde
Dovolená na míru obdarovanému
Nevíte, jaký druh dovolené je pro vaše blízké ideální, ale přesto jim nechcete dát pouze peníze v obálce? Ideálním řešením je koupě dárkového poukazu, se kterým si obdarovaný může naložit dle svého uvážení. „Dárkový poukaz lze koupit v libovolné hodnotě. Vlastník poukazu si poté sám zvolí druh zájezdu, který upřednostňuje. Ještě v zimní sezóně tak může vyrazit na hory nebo poukaz využít pro zakoupení letní dovolené. Navíc certifikát lze pořídit na poslední chvíli, lidé si totiž mohou poukaz vytisknout sami doma,“ upřesnil Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která dárkové certifikáty nabízí. Radost může udělat také zakoupení samotné letenky. Právě letenky jsou totiž často tou nejdražší položkou, kterou musejí turisté při individuálním cestování zafinancovat. Zpáteční letenka do vysněné destinace tak pod stromečkem určitě každého potěší.

Zdroj: Invia.cz a Firo tour

Komentáře