Oslavte Den otců

Reklama

Zatímco druhou neděli v květnu oslavujeme Den matek a 1. června Den dětí, na tátu se často zapomíná. Alespoň v českém kalendáři, kde oficiálně Den otců chybí.

Neoficiálně ho ale slavíme třetí neděli v červnu, a to podle vzoru zbytku Evropy (dříve ho Češi slavili na Josefa). Svátek na počest otců, který letos připadá na neděli 18. června, je stále populárnější, přesto ho řada lidí doposud neznala, nebo opomíjela. Přes svou nízkou popularitu ve srovnání se světem bychom na něj ale neměli zapomínat. Tento den je totiž báječnou příležitostí, při které můžeme ocenit důležitou otcovskou roli v životě každého z nás. Je důležité říct tátovi, že je hrdina a velký vzor. Tátové o tom totiž většinou nevědí a připadají si nepotřební.

Každý táta je originál
Jak udělat otcům radost je individuální, podle toho, jaký je váš otec typ. Toho rodinného jistě potěší odpoledne strávené s dětmi, oslava v rodinném kruhu nebo společný výlet do přírody. Zatímco vlk samotář spíše ocení odpočinek na rybách či na kole, kde načerpá novou energii, třeba se svým vlastním tátou nebo nejlepším kamarádem. Nehledě na to, že někomu udělá radost věcný dárek, jinému vstupenka na koncert či jiný zážitek.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21951″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zajděte na pivo
Kdy naposledy jste vzali tátu na jedno? Udělejte si čas a řekněte mu, jak vám na něm záleží. Březňák speciálně na oslavu našich tátů, hrdinů ze staré školy, uvařil Březňák 11, pivo z těch nejkvalitnějších tuzemských surovin uvařené dle tradičních pivovarnických metod. Březňák 11 je světlý ležák zlatavé barvy s obsahem alkoholu 4,6 % obj. a plnější chuti, která však pivu neubírá na pitelnosti. A možná nezůstanete jen u jednoho kousku a strávíte se svým tátou pěkné chvíle, na které se nezapomíná. Určitě to ocení a vy možná přijdete na to, že není od věci si takové setkání zopakovat.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21952″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Užijte si grilování
Vyrazte na piknik spojený s grilováním nebo opékáním buřtů. Pivo, jídlo, příroda kolem a trocha adrenalinu při rozdělávání ohně vám přijde vhod, zvlášť když malý výlet okořeníte vzpomínáním na čundry nebo jiné společné zážitky. Grilování si můžete užít na zahradě, v lesích, parcích, lesoparcích i na zahrádce v některé z březňáckých hospůdek Tak na zdraví! A na táty, opravdové hrdiny!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21953″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“399″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Vyrazte na koncert kapely Jelen
Vezměte tátu na koncert jedné z nejpopulárnějších českých hudebních skupin, sedmičlenné akustické kapely Jelen, která oprávněně patří k tomu nejlepšímu, co naše současná hudební scéna nabízí. Jeleni hrají autorské skladby vycházející z tradičních stylů, jako je country, folk, bluegrass a blues a speciálně ke Dni otců ve spolupráci se značkou Březňák pro všechny otce složili písničku Domů. Tu premiérově zahrají na velkém open-air koncertu pod širým nebem ke Dni otců, kde vystoupí také Debbi, David Stypka a Kateřina Marie Tichá. Koncert se koná v neděli 18. června od 17.00 na Střeleckém ostrově a bude koncipován „rodinně“. „Program bude bohatý a na Střeleckém ostrově je to krásné. Byl jsem tam loni a ta atmosféra je úžasná. Na to se moc těšíme. Začneme brzy a chceme navodit rodinnou atmosféru,“ prozradil frontman Jelenů Jindra Polák.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21954″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“152″}}]]

Asi se všichni shodneme, že dojemné přání, pusa, obejmutí a potřesení rukou je samozřejmostí, ale ruku na srdce, komu by neudělalo radost alespoň jedno malé překvapení? Výhoda dárku věnovaného s láskou je, že nemusí stát balík peněz, ale měl by být především symbolický. S lahví Božkov Originál si nemusíte na nic hrát, ale můžete zůstat sami sebou a přitom udělat tatínkovi upřímnou radost.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21955″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“267″}}]]

Skotská whisky je správná volba
Jelikož si otcové zaslouží stejné uznání, jako matky, měli by si tento den vychutnat stylově. Tím nejlepším dárkem je skotská whisky Johnnie Walker, která si podmaní každého. Aby darovaná láhev dosáhla větší originality, využijte příležitost prodejny prémiového alkoholu v Gurmetum na pražském Chodově a vytvořte si vlastní etiketu, která láhvi dodá osobitý styl. Johnnie Walker se vyrábí již více, než 190 let a v jeho láhvích se prolínají jednotlivé charaktery z různých oblastí Skotska. Své vyvážené harmonické chuti dosáhla whisky po poctivých letech zrání. Stejně tak, jako se každý otec snaží být den ode dne lepším, i whisky potřebuje svůj čas. Pokud si lámete hlavu nad tím správným chlapským dárkem, už nemusíte. Zpestřete tatínkovi jeho den nejprodávanější skotskou whisky Johnnie Walker Red Label. Aromatické koření je podtrženo ovocem a nádechem vanilky. Red Label lze pít čistá, na ledu, nebo v míchaném drinku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21956″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Nechte se inspirovat
Johnnie Walker k příležitosti Dne otců připravuje akci ve spolupráci s prodejnou prémiového alkoholu Gurmetum, jehož provozovna se nachází na pražském Chodově u severního vchodu. Zde si budete moct zakoupit láhev, na kterou si necháte vytisknout vlastní etiketu z fotky, kterou si přinesete nebo se můžete nechat vyfotit v přistaveném fotokoutku. Tento speciální dárek, který Johnnie Walker připravuje ke Dni otců, si přijďte vyzvednout o víkendu 16.6. – 18.6 2017. Do této akce jsou zahrnuty téměř všechny skotské whisky značky Johnnie Walker jako je Red Label, Black Label, Double Black, Gold Label, Green Label a Platinum Label. Speciální událost, ze které si odnesete originální dárek bude probíhat v časech: pátek 16.6. 13:00-19:00, sobota 17.6. 10:00-16:00 a neděle 18.6. 11:00-17:00.

Ze soukromé oslavy celosvětovým svátkem – svátek převzatý z Ameriky
Den otců získal svou dnešní podobu na základě soukromé oslavy v Americe, která se konala počátkem 20. století. Tradici založila Američanka Sonora Smart Doddová, která tímto činem poctila úsilí svého ovdovělého otce Williama Smarta, který vychoval ji a další čtyři sourozence. Když její matka při porodu pátého sourozence zemřela, chtěla Sonora otci ukázat, nakolik si jeho úsilí váží. Uspořádala malou oslavu, která stojí za tradicí, jež se drží dodnes. Sonořin otec se narodil v červnu, a proto připadá svátek na třetí červnovou neděli. Historicky první oslava Dne otců proběhla u příležitosti jeho narozenin – 19. června 1910 v americkém městečku Spokane ve státě Washington. Popularita svátku rychle rostla a původně soukromá událost se brzy stala celosvětovou. Oficiálně se Dnem otců stala třetí červnová neděle v roce 1966, a to díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi. V České republice zatím není Den otců tolik oslavován, ale až 69 % tatínků by uvítalo jeho zpopularizování. Více než ženy, by až 48 % dcer bylo rádo, kdyby mohly s tatínkem oslavit jeho den. O oficiální uznání tohoto svátku se v České republice již několik let prosazuje Liga otevřených mužů. Letošní den otců připadá na 18. Června. Jak jste na tom se slavením tohoto svátku vy?

Tipy pro správného tátu
Rodinný výlet nadchne všechny rodinné a aktivní typy tatínků. Pokud miluje ten váš překvapení, můžete vymyslet zajímavou destinaci nebo domluvit účast otcova kamaráda z dětství. Šlápnout vedle nemůžete např. exkurzí do pivovaru či výletem do zoo. Sportovci ocení náročnější túru nebo výlet na kole. Večeře potěší všechny gurmány. Pokud se vám nechce vařit, darujte vašemu otci poukázku na jeho oblíbené jídlo. Naopak, jestli dáváte přednost domácí hostině, můžete tatínkovi uspořádat třeba grilovačku, na kterou nikdy nezapomene. Určitě ho mile překvapíte, když pozvete i jeho přátele. Lahev dobrého pití patří mezi nejpopulárnější dárky. Můžete si být jisti, že si na vás tatínek vzpomene s láskou vždy, když si bude dopřávat skleničku. Kulturní dáreček je ideální způsob, jak nešlápnout vedle. Darujte svému otci třeba CD jeho oblíbené skupiny, lístky do kina, do divadla nebo na koncert kapely, kterou rád poslouchá. Buřt-kytka je pravděpodobně jediná květina, kterou můžete otce obdarovat. Pokud váš tatínek není moc na maso, můžete mu nechat uvázat kytici třeba z čokolád a dalších sladkostí nebo doutníků. Úspěch sklízí i nakládaný hermelín, zejména pokud je s láskou připravený.

Komentáře