Oslavte Mezinárodní den růžové

Reklama

Věděli jste, že i růžová barva má svůj mezinárodní den? Je jím 23. červen. Růžová je spojována s energií, volností a láskou. Je velice uklidňující, uvolňuje mysl a napětí, a proto se hodí i do interiérů. Ale doba, kdy se používala pouze do dívčích pokojů je dávno ta tam.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22569″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“494″}}]]

Je trendy ve všech odstínech
Růžová je jedna z nejuniverzálnějších barev. Má mnoho odstínů, ale je velice důležité vybrat ten správný. Pokud si nepotrpíte na extravagantní interiér, vsaďte na pudrové odstíny. Světle růžovou lze použít i jako neutrální. Svou jemností totiž nepoutá pozornost a vytváří tak dokonalé pozadí.  Můžete ji použít do obývacích pokojů, do jídelen i kuchyní.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22567″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“463″}}]]

Nejjemnější kombinací je růžová s bílou
Se zelenou vytvoří kontrastní pár, s oranžovou působí v prostoru velmi svěže. Sluší jí to také v kombinaci s chladným betonem a všemi tóny šedi. A jestli se někam opravdu hodí všechny odstíny růžové, pak je to právě dětský pokoj nebo ložnice. Růžová dodává energii, a pokud máte ráno problém se vstáváním, může Vám právě tato barva pomoci. Při zařizování dětských pokojů je však hlavním kritériem jejich spokojenost, proto se dětí nezapomeňte zeptat, jaké jsou jejich představy.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22568″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Malířská barva JUPOL Gold nabízí odstíny pro každý pocit, který máte rádi. Užijte si barvy i malování. Zvolte snadnou cestu k profesionálním výsledkům!
• Možnost tónování do více než 10.000 barevných odstínů.
• Stejnoměrný vzhled natíraných povrchů bez viditelných tahů po válečku.
• Čisté a vysoce kryjící odstíny s matným vzhledem nátěrového filmu.
• Vysoká omyvatelnost – třída 2 podle EN 13300.
• Je šetrná k lidskému zdraví.
• Vysoká vydatnost (závisí na odstínu).

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22565″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“411″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Barva vhodná pro alergiky
Výskyt alergických onemocnění a různých intolerancí trvale narůstá, a to především u dětí. Jelikož se přecitlivělost na chemikálie stává stále větším problémem, vyvinula společnost JUB malířskou barvu JUPOL BIO SILICATE, která je vhodná k použití v prostorech obývaných osobami s alergiemi. Barva neobsahuje látky, které by mohly vyvolávat alergické reakce. Díky vysoké hodnotě pH, která je mimořádně nepříznivá pro rozvoj a existenci mikroorganismů, se do ní nemusejí přidávat konzervační činidla. K výrobě barvy jsou použity pouze pečlivě vybrané a osvědčené látky, které u lidí se sklony k alergiím nevyvolávají alergické reakce.

Pro lidi trpící alergiemi je nejvhodnější bílá barva. V tónovacích centrech JUMIX je však možné objednat i pastelové odstíny podle barevného vzorníku JUB Favourite Feelings. Barva je odolná proti oděru za mokra, takže nepříliš pevně ulpívající nečistoty lze z natřených povrchů omýt hadříkem namočeným v roztoku běžných čisticích prostředků pro domácnost.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22566″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

S certifikátem ústavu ECARF
Evropské centrum pro výzkum alergií (ECARF) je nadace Berlínské lékařské univerzity, jejímž cílem je mimo jiné snižovat dopady alergických onemocnění na pacienty i společnost. V jejích laboratořích byla provedena klinická studie, ověřující vlastnosti nového výrobku. Na zkušební desky byla nanesena barva JUPOL BIO SILICATE. Poté byly jejímu účinku v uzavřeném prostoru vystaveny osoby s potvrzenou diagnózou mírné nebo závažné formy astmatu. Po skončení expozice byl vyhodnocován vliv látek obsažených v barvě na oči, sliznici nosu a kapacitu plic účastníků experimentu. Žádná z testovaných osob nevykázala v měřených parametrech reakci. Ústav ECARF na základě provedeného testu označil barvu za vynikající.

Postup aplikace:
1. Příprava podkladu – podklad musí být pevný, suchý a čistý, bez uvolněných částic, prachu, zbytků bednicích olejů, mastnot a jiných nečistot. Před prvním malováním je povinný základní nátěr. Doporučujeme SILICATEPRIMER ředěný vodou (SILICATEPRIMER : voda = 1 : 1) nebo přímo ředěnou barvu (JUPOL BIO SILICATE : voda = 1 : 1), což je nejvhodnější základní nátěr pro osoby s alergickými obtížemi. Na problematičtější podklady (sádrové omítky, sádrokartonové, vláknocementové a dřevotřískové desky, neomítnutý beton, povrchy upravené barvami nebo omítkami na bázi polymerních pojiv) doporučujeme použít JUBOSIL GF.
2. Příprava a nanášení barvy – barvu před použitím pouze důkladně promícháme, podle potřeby ji můžeme naředit vodou (max. 5 %). Barvu nanášíme malířským válečkem s dlouhým vlasem (délka vlasu 18 až 20 mm) nebo štětcem ve dvou vrstvách s časovým odstupem 4–6 hodin.

Zdroj: JUB

Komentáře