Ověřené tipy na výlety, které baví děti i dospělé

Reklama

Plánujete výlet, ale nevíte, kam se vydat s dětmi na výlet? Poradí vám maminky, které svoje ověřené tipy sdílí na nové sociální síti Babyplán na Maminkám.cz.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10029″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Vlakový výlet z Prahy do Mníšku pod Brdy
Tenhle romantický výlet zvládnete i s kočárkem. Už samotná jízda vlakem podél Vltavy je pro děti zážitek, následuje venkovské nádraží s nepoužívanými kolejemi a oběd na terase s krásným výhledem. Tříkilometrová procházka do Mníšku pod Brdy vede celou cestu z kopce, takže ji zvládnou i nejmenší.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10026″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“398″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Léto v kukuřici
Nedaleko Jindřichova Hradce, v obci Roseč, můžete s dětmi zažít dobrodružství v kukuřičném poli. V poli je vytvořeno bludiště s úkoly pro děti, na konci na ně čeká odměna a hřiště s mnoha atrakcemi, nejoblíbenější je pyramida z balíků slámy.

Rybník Řežabinec u Písku
Dobrodružství mohou děti zažít klidně i na procházce u rybníka. Chůze po úzkých lávkách nad vodou na rybníku Řežabinec je bude bavit, vy budete trochu trnout, ale vše skončí dobře a budete si moci užít piknik na vřesovišti.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10027″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zahradami Pražského hradu
Neobvyklá procházka méně známými částmi Pražského hradu – úzké lávky v Jelením příkopu, neobvyklé výhledy na Pražský hrad a na Prahu, strmá schodiště a úzké průchody v renesančních zahradách. Víte, kde je na hradě Masarykova vyhlídka?

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“10028″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“338″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Beskydské tisícovky
Pokud máte děti větší a troufáte si na náročnější turistické trasy, můžete se pokusit zdolat všechny beskydské tisícovky. Vrcholů s nadmořskou výškou nad tisíc metrů je v Beskydech 27, ale vejdou se do pouhých 8 tras po zhruba 20 km.

Nová sociální síť Babyplán je určena pro maminky a těhotné ženy. Její podstatou je vytvořit komunitu žen, které si vzájemně budou pomáhat v běžném životě i třeba v těžších životních situacích. Kromě spousty praktických rad tady nejdete i tipy na výlety s dětmi.

Zdroj a foto: Babyplan.maminkam.cz

Komentáře