Oživte sluncem namáhanou pokožku

Plnými doušky si užíváme prosluněné dny strávené u vody či na výletech a ani nepomyslíme na sychravé večery, které přichází na podzim. Teprve tehdy si připomínáme stopy na pokožce, které na nás zanechalo léto. To už je však často pozdě a poškození může být nevratné. Jak jednoduše ošetřit a povzbudit sluncem namáhanou kůži, aby byla stále svěží?

Prevence je základ
Letním úkolem číslo jedna je pro mnohé z nás sexy bronzové opálení, kterého se snažíme docílit všelijak. Někteří volí již před sezónou solární studia, kde se vystavují umělému UV záření, jiní zase rádi loví při každé vhodné příležitosti sluneční paprsky. Další volbou jsou samoopalovací přípravky, které však bývají doplňkem k jedné z metod zmíněných výše. Uvádí se, že u dospělého člověka kůže pokrývá zhruba 1,6 m2. UV záření, jehož hlavním zdrojem je právě tolik oblíbené slunce, prokazatelně poškozuje naši pokožku, a to nejen přímým kontaktem, ale i když jsme ve stínu. Vzhledem k poměrně velké kožní plochy se spálit během horkých dní není vůbec těžké, proto je vhodné zvolit tu správnou ochranu, aby k zarudnutí kůže vůbec nedocházelo. Základem jsou krémy na opalovaní s faktorem vyšším než 20 a mazat bychom se měli i několikrát denně. Také oblečení dokáže zabránit tomu nejhoršímu. Co když se ale přece jen spálíme?

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23953″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Vyzkoušejte Švýcary posvěcenou metodu
Ať chceme nebo ne, v letních měsících, kdy sluníčko opravdu pálí naplno, je naše pokožka vysoce namáhána. Postupem času je kůže citlivější na externí faktory, jakými jsou například slunce, UV záření nebo smog. Není tedy divu, že je kůže unavená, může být i lehce povislá, vrásky jsou viditelnější a prohlubují se. Nemluvě o nepříjemném červeném zbarvení, pokud to se sluncem přeženeme. Zvolit můžete panthenolový krém po opalování, nicméně jeho účinek je časově omezený. Švýcarští vědci přišli na inovativní technologii plazmaliftingu na buněčné bázi, která dokáže poškozenou pokožku nejen zregenerovat, ale dokonce i omladit, a zastavit tak její stárnutí. Technika RegenPlazma využívá růstových faktorů v krevních destičkách k tomu, aby pomohla obnovit prokrvení tkáně a stimulovat buněčný růst v ní. Naše vlastní plazma bohatá na krevní destičky totiž umí fungovat jako náruživý buněčný opravář a stimulátor. Celá procedura je na přírodní bázi bez přidání chemických látek, takže nehrozí žádné nežádoucí účinky.

A jak ošetření RegenPlazma probíhá?
Je to jednoduché a bezpečné, jedná se o tzv. re-aplikaci krevní plazmy bohaté na krevní destičky zpět do tkáně. Ošetření RegenPlazma provádí specialisté na klinikách Mediestetik v Praze a Teplicích. Samotná procedura probíhá následovně: do speciální zkumavky je odebráno malé množství krve a to se vloží do centrifugy. Po odstředění je ve zkumavce jasně viditelná plazma a mezoterapeutickou metodou se plazma aplikuje do pokožky. Výsledky jsou viditelné po jediném ošetření, a to v průběhu zhruba tří týdnů. Pro výraznější efekt se doporučuje proceduru opakovat třikrát ve třicetidenním intervalu.

Tip redakce:
Důležitá péče o vaši pokožku v letních měsících
Léto je v plném proudu a my den co den vystavujeme naši pokožku slunečnímu záření. Přesto, že je pobyt na slunci velmi zdravý, pomáhá nám psychicky a doplňuje vitamín D, je třeba myslet i na negativní účinky. Slunce naši pokožku vysušuje a může způsobit předčasné stárnutí kůže. Kvalitními přípravky můžeme těmto problémům předejít, a hlavně zabránit nezdravému spálení kůže.
Kvalitní opalovací krémy zabrání škodlivému působení UV záření na vaši pokožku a zajistí hydrataci pokožky. Při prvním pobytu na slunci je důležité nepřehánět dobu opalování a zařadit přípravky s vysokým ochranným faktorem.

Co je to ochranný faktor?
OF se určuje podle toho, jak moc UV filtr zabraňuje pronikání paprsků. Výše OF je pro každého jiná a je důležitým vodítkem při výběru správného krému. OF je číslo, které udává, kolikrát déle můžeme být bezpečně na slunci bez rizika spálení kůže.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23961″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“448″}}]]

Žhavý tip – kokosové máslo na opalování SUN
Oblíbené kokosové opalovací máslo SUN od společnosti VIVACO obsahuje kokosový olej a beta-karoten. Tato jedinečná kombinace krásně podpoří zdravé, intenzivní a dlouhotrvající opálení. Kokosový olej se velmi často využívá k luxusní péči o naši pokožku, díky vitamínu E a provitamínu A chrání kůži před vysušováním a předčasným stárnutím. Beta-karoten napomáhá dlouhodobému zhnědnutí pokožky. Kokosové máslo příjemně voní, snadno se roztírá a krásně promašťuje. Tento žhavý tip zakoupíte na www.vivaco.cz nebo vy vybraných lékárnách a drogériích. Obsah: 200 ml, cena: 169 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23956″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“519″}}]]

SUN Opalovací máslo s arganovým olejem od společnosti VIVACO OF 25
Dokonalé promašťující máslo SUN s blahodárným bio arganovým olejem a beta-karotenem je skvělý pomocník pro rychlé a zdravé opálení. Zjemňující oleje s vitamínem E vyživují a regenerují pokožku po opalování, hydratují a předchází předčasnému stárnutí. Cena: 189 Kč, obsah: 200 ml, zakoupíte na www.vivaco.cz nebo ve vybraných drogériích a lékárnách.

Kvalitní ochranou před slunečními paprsky to ale nekončí. Důležitá je i péče o pokožku po pobytu na slunci. Naprosto geniálním pomocníkem je přímo produkt z přírody – kozí mléko. Mléčné proteiny účinně regenerují a vyživují a blahodárně působí na sluncem namáhanou pokožku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23957″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“170″}}]]

VIVAPHARM Kozí tělové mléko s mléčnými proteiny po opalování
Příjemné kozí tělové mléko s chladivým jogurtem a zklidňujícím Panthenolem se velmi rychle stalo oblíbeným pomocníkem při péči o vaši pokožku. Rychle hydratuje, účinně regeneruje podrážděnou a zarudlou pokožku, zvláčňuje a prodlužuje kvalitu opálení. A ještě k tomu všemu tak krásně voní a příjemně chladí! Jakmile vyzkoušíte, okamžitě si tento kvalitní produkt z přírody zamilujete! Cena: 129 Kč, obsah: 400 ml, zakoupíte na www.vivaco.cz nebo ve vybraných drogériích a lékárnách.

Svůdné tělo nedělají jen jeho křivky, ale i hladká  pokožka. Chceme aby vypadala zdravě, šťavnatě a svůdně a k tomu pomůže stimulující tělová péče SynCare. Přináší pleti vydatnou závlahu, pro půvabnou pokožku nepostradatelnou.

 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23959″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“124″}}]]

Vyhlazující tělovým balzám SynCare s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C
vydatně hydratuje, vyhlazuje a viditelně zjemňuje pokožku těla. Snadno se vstřebává, má lehkou konzistenci a jemnou, příjemnou vůni. Obsažená 100 procentní kyselina hyaluronová a čistý retinol omlazují a dlouhodobě hydratují pokožku.  Balzám se nanáší po koupeli a je ideálním ošetřením po opalování. Přípravky Syncare je možné zakoupit v lékárnách a kosmetických salonech. Cena 200 ml přípravku je 385 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23960″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“173″}}]]

Intenzívní hydratace s lehkou texturou
Lehký hydratační gel SynCare, obohacený o vitamíny  pro  intenzívní hydrataci pleti. Pleť okamžitě osvěží a půvabně  ji projasní. Obsahuje arganový olej, který obohacuje pleť o nepostradatelné mastné kyseliny, zatímco rostlinný lipid skvalan pomáhá udržet přirozenou vlhkost pokožky. Lehká textura gelu umožňuje použití pod krém nebo samostatně. Pokožku intenzivně hydratuje, ale nemastí. Proto je vhodný pro letní zavlažování všech typů pleti. 75 ml za 248 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23958″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“489″}}]]

Intenzivní hydratační kúra SynCare
SynCare Cellular Hydrating v mikro ampulích slouží k rychlé hydrataci vitálních buněk pokožky. Její předností je okamžitý a přitom  dlouhodobý účinek díky vysokému obsahu kyseliny hyaluronové. Působí silně hydratačně, zpevňuje a tonizuje pleť. Ihned po aplikaci je pokožka jako napumpovaná a krásně vyhlazená. Kúra na 28 dnů tj. 14 ampulí za 689 Kč.

Zdroj: www.mediest.cz, foto: archiv firem

Komentáře