Piknikovat se dá i v září

Každý piknikový nadšenec vám potvrdí, že to nejdůležitější při plánování venkovního posezení je výběr místa. Jenže babí léto nás může pohladit hřejivými slunečními paprsky, ale také překvapit nepříjemnou deštivou sprškou. A hlavně, tradiční místa pro piknik už mohou být pro někoho tak trošku nuda. Klasika v podobě parkové zeleně má sice něco do sebe, ale občas máte zkrátka chuť jít proti proudu. Proč si tedy neudělat piknik úplně jinak? Kingswood poradí, jak na to!

Jak vyplynulo z výzkumu značky Kingswood, 39 % dospělých Čechů souhlasí s tvrzením, že je jejich život opravdu hektický. Jen 46 % z nich pravidelně relaxuje a umí se odpoutat od každodenních povinností. Kdy jindy vypnout a vychutnat si okolní svět, než na pomezí léta a podzimu, kdy se příroda pomalu začíná vybarvovat do překrásných odstínů všech barev, ale slunce má zároveň sílu dodat nám tolik potřebnou energii. Pro tyto případy je piknik jako stvořený. Slouží totiž především k tomu, abychom si užili volné chvíle a vychutnali si spoustu dobrého jídla a pití. Roztáhnout si deku a vyložit na ní laskominy můžeme v podstatě kdekoliv, kde to není zakázáno nebo životu nebezpečno. A právě z výběru místa si nakonec můžeme odnést ten nejlepší zážitek. Nechte se vést vlastní fantazií i našimi tipy.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11188″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“375″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Skryté krásy cyklostezek
Spojte hned dvě příjemné věci dohromady a vydejte se po stopách cyklostezek. Přibalte si s sebou na kolo piknikový koš, dejte vědět přátelům a vyrazte na výlet. Přestože můžete klidně zvolit svou oblíbenou trasu, zkuste tentokrát trochu zaexperimentovat a vydat se někam jinam. Je možné, že právě tam se nachází krásné místo, které vám doteď zůstalo utajeno, a které vás nadchne natolik, že z něj nebudete chtít odejít. Až takové místo najdete, nikam nespěchejte a odměňte se dokonalým piknikem. Inspiraci, kam vyrazit, najdete například na stránkách www.vyletnik.cz/cyklotrasy.

Výhled k nezaplacení
Piknik nemusí nutně probíhat v přírodě. Uspořádejte netradiční posezení na střeše domu nebo střešní terase. Budete mít pocit, že vám patří svět a k tomu se vám naskytne báječný výhled na okolí. Rozhodně pak zůstaňte až do západu slunce.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11189″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“375″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Jablko nepadá daleko od stromu
Prošli jste se někdy jablečným sadem a usadili se ve stínu jabloně? Tak to zkuste! Mezi stromy najdete naprostý klid a pod probarvenými větvemi příjemný úkryt. Do piknikového koše si nezapomeňte přibalit nový cider Kingswood Rosé, který je plný úžasné chuti šťavnatých a sladkých jablek.

Obklopeni hudbou
Pokud zrovna netoužíte po samotě a absolutním klidu, můžete piknik spojit s hudebním vystoupením. Příjemně se tak naladíte a domů si odnesete kulturní zážitek. Navíc se s ostatními nebudete muset mačkat pod pódiem a odpadne vám také nutnost úmorného čekání u stánku s občerstvením, a tak si svého oblíbeného interpreta můžete vychutnat při pohodové atmosféře.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11190″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“375″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Za deštivého počasí
Piknik je primárně aktivita venkovní, ale pokud jste ho měli naplánovaný, ale díky nepředvídatelnému babímu létu zrovna nevyšlo počasí, neházejte flintu do žita. Pohodový den s rozloženou dekou a piknikovým košem můžete klidně uspořádat i u sebe v obýváku, pod pergolou, nebo třeba na seníku. Stačí k tomu trocha kreativity a několik přátel, kteří jsou pro každé dobrodružství.

Pokud byste rádi vyrazili na piknik, ale nemáte potřebné vybavení, navštivte stránky www.kingswood.cz. Zde si na mapě můžete najít svůj vyvolený piknikový koš, přihlásit se o něj na Instagramu, užít si piknik a poté putovní koš poslat dalšímu zájemci.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11191″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“395″}}]]

Komentáře