Podzimní tvořivé dílny v Pivovarském muzeu v Plzni

Vánoční a zimní čas se blíží a už se na něj připravují i v Pivovarském muzeu v Plzni. V průběhu tří listopadových sobot se prostory historické Valečky promění v řemeslné dílny a návštěvníci si budou moci s pomocí lektorů vyrobit rozmanité výrobky. Ke zhotovení využijete přírodní materiály a vlastnoručně vyrobená díla jistě využijete v domácnosti.

11. listopadu si uděláte radost svícínkem z březových polínek (pro menší děti předpřipravené, součástí čajová svíčka), koupelnovou solí s českými bylinkami a přírodninami (balení do celofánového pytlíčku) nebo dárkovou taštičkou z krabic od mléka a džusů s podzimními motivy šípků a trnek (ouška z provázků či zavírání na kolíček nebo svorkou z korkového špuntu).

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“28335″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

18. listopadu vám k získání vánoční nálady pomůže čistě přírodní voňavá purpura (balení do celofánového pytlíčku), kterou si s námi můžete vyrobit společně se srdíčkem z dřevěných koleček (závěsná ozdoba ve tvaru srdíčka, dřevěná kolečka lepená na starý karton) a zvířátek z korkových špuntů (na způsob těch z kaštanů, korkové špunty a klacíky).

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“28336″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

25. listopadu pomůžete ptáčkům, kteří mají v zimě nedostatek potravy. Připravíte pro ně držáček na koule z ptačího zobu (ze dřeva, pro menší děti předpřipravené), jablíčka na způsob vrkoče (na párátkách plody pro příkrm ptáčků) a borové šišky plněné tukovou směsí se semínky.

Podzimní dílny v Pivovarském muzeu připravilo sdružení ENVIC.

Zdroj: http://www.prazdrojvisit.cz/kalendar-akci/podzimni-dilny-v-pivovarskem-muzeu-v-plzni/

Komentáře