Pohádkové vánoce v Centru Černý Most

Reklama

Letošní Vánoce budou v Centru Černý Most doslova pohádkové. Pro návštěvníky bude připravena výstava fotografií a textů z filmových pohádek, autentické kostýmy z některých z nich, či Pohádková kostymérna, kde si ti nejmenší mohou vyzkoušet, jaké to je být opravdovým princem nebo princeznou. Vánoční program již tradičně doplní betlém s dřevěnými sochami a živými zvířaty včetně exotického velblouda. Chybět nebude ani ledová plocha s půjčovnou bruslí. Pro větší komfort z nakupování bude navíc tři dny před Štědrým dnem o hodinu prodloužená otevírací doba.

Vánoce jsou časem rodinné pohody, splněných přání, ale také pohádkových příběhů. Centrum Černý Most si právě proto pro své návštěvníky připravilo opravdu pohádkový program. Až do 7. ledna si zákazníci můžou prohlédnout kouzelnou výstavu fotografií a textů z filmových pohádek. Chybět nebudou ani originální kostýmy ze studia Barrandov. Návštěvníci mohou na vlastní oči spatřit šaty Libuše Šafránkové nebo Květy Fialové ze snímků Princ a Večernice a Princezna se zlatou hvězdou.

Pro nejmenší je navíc připravena Pohádková kostymérna. Děti si zde budou moci vyzkoušet zmenšené repliky šatů z nejkrásnějších českých pohádek, jakými jsou například Pyšná princezna, Princ Bajaja, Honza málem králem, Princezna se zlatou hvězdou, Panna a netvor či pohádkový seriál Arabela. Kostymérna bude otevřena každou středu od 17:00 do 18:00 hodin a o víkendu od 13:00 do 18:00 hodin. K dispozici bude i pohádkový personál, který dětem pomůže s oblékáním. Celý program bude probíhat na Central Plaza a pro všechny zájemce bude zdarma. „Téma pohádek jsme letos implementovali do celé vánoční atmosféry v centru. Kromě filmové výstavy a kostymérny budou letos v prostoru znít i originální české koledy,“ uvádí ředitelka Centra Černý Most Veronika Senajová a dodává: „I namísto tradičního vánočního stromu jsme letos zvolili panoramatickou Popelku. Ta svítí a také se otáčí, aby se všem ukázala v celé své kráse. Věřím, že tato originální dekorace potěší všechny malé i velké návštěvníky. O klasický stromek ale zákazníci nepřijdou, je umístěn venku před západním vstupem do centra.“

Chybět nebude již tradiční živý betlém. Od 15. do 23. prosince si jej návštěvníci mohou prohlédnout u západního vchodu. K vidění zde budou ručně vyřezávané sochy od řezbáře Jana Kužela, ale také živá zvířata jako osel, lama, kozy, či exotický velbloud. Po návštěvě betléma mohou sportovně založení jedinci využít zimní kluziště před západním vstupem do Centra Černý Most. Ledová plocha včetně půjčovny bruslí je otevřená každý den od 9:00 do 21:00 hodin. Jednorázový vstup činí 80 Kč. Součástí je také půjčovna bruslí, kde mohou členové věrnostního programu využít 50% slevu (plná cena půjčovného činí 100 Kč).

V předvánočním shonu přijde vhod každá hodina navíc. Centrum Černý Most proto od čtvrtka 21. prosince do soboty 23. prosince prodlužuje v rámci akce Christmas Night Shopping otevírací dobu svých obchodů do 22:00 hodin, což jistě ocení všichni, kteří nechají výběr dárků na poslední chvíli.

Ledová plocha11. 11.–28. 2.každý den 9:00–21:00
Pohádková kostymérna5. 12.–7. 1.ST 17:00–18:00; SO – NE 13:00–18:00
Živý betlém15.–23. 12.každý den 12:00–18:00
Christmas Night Shopping21.­–23. 12.9:00–22:00

Zdroj: CČM

Komentáře