Pražské uskupení Peter Pan Complex v čele s Jordanem Hajem právě vydalo nový single a klip

Více než dva roky po vydání první eponymní desky Peter Pan Complex přichází nový single Unsteady Heels – a s ním výrazný odklon od dosavadního zvuku kapely

Po zhruba roční pauze, kdy se PPC stáhli do pozadí, se tato česká kapela se světovým zvukem nyní vrací s novým materiálem. Hudebně se vydává do dosud neprozkoumaných končin: v písni Unsteady Heels – na úkor hlasitých kytarových riffů charakteristických pro jejich dřívější tvorbu – vyniká zejména zpěv frontmana Jordana Haje. Kapela si zde také poprvé zkouší práci s mohutnými backvokály.

“Pořád se mi v hlavě vracela skladba Ultralight Beam od Kanye Westa, až jsem si řekl, že si ten gospelový sbor poskládáme sami z několika skvělých soulových zpěvaček, které osobně známe. Zavolal jsem Dannie a požádal ji, ať vezme do studia mámu a pár dobře zpívajících kamarádek, načež dorazily a předvedly tohle,“ vypráví Jordan Haj.

Píseň Unsteady Heels, na rozdíl od dosavadních, převážně post-rockových a kytarových skladeb, je výrazněna ovlivněná současnou hip-hopovou a soulovou hudbou.

V novém singlu se hudebně i textově doplňují dvě různé části. Melancholická první část se drží v komorní a intimní atmosféře a textově připomíná zpověď. Druhou, mnohem epičtější část skladby předznamenává slovo “God”. V tomto momentu začíná zpěvákova modlitba za stabilitu a pevnou půdu pod nohama.

Zakladatelé PPC Jordan Haj a Givinar Kříž se poslední dobou věnovali převážně režii hudebních klipů pro přední české interprety a produkci a koncertování s ostatními projekty, na kterých participují (Kapitán demo, Emma Smetana). Nyní se posluchačům připomínají se svým kmenovým projektem PPC, který spolu založili před necelými deseti lety.

Komentáře