Před 105 lety vyplul Titanic, zkuste se s ním potopit na vlastní kůži

Reklama

Jeden z nejslavnějších příběhů lidské historie. Právě dokončený Titanic byl největší lodí své doby, ukázkou pokroku a možností člověka. S kapacitou dvou a půl tisíc pasažérů a téměř tisícovkou členů posádky šlo o malé město na vlnách.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19037″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“312″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Jenže konec příběhu všichni známe. Titanic ztroskotal pouhé čtyři dny po vyplutí, 14. dubna ve 23:40 narazil do obrovské kry, po necelých třech hodinách zmizel pod hladinou. Zahynulo asi patnáct set cestujících a členů posádky.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19038″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“421″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Do pocitů člověka na potápějící se lodi se můžete vžít v iQPARKu v Liberci. Speciální exponát představuje jednu z kajut Titaniku. Celá kajuta je nakloněna v úhlu dvaceti pěti stupňů a na lidské smysly působí dojmem potápějící se lodi. Kdo se odváží a přijde kajutu vyzkoušet osobně? Kromě toho na vás v iQPARKU čeká dalších tři sta interaktivních exponátů a akční Science show. iQLANDIA Liberec je členem České asociace science center.

Zdroj: www.iQlandia.cz

Komentáře