Prodlužte si život – relaxujte!

V dnešní uspěchané době si málokdo umí plánovat čas tak, aby mu zbyla volná chvíle na odpočinek. Ve výzkumu značky Kingswood, který zpracovala společnost ppm factum, 54 % respondentů přiznalo, že neumí pravidelně relaxovat a oprostit se od každodenních povinností. Tento problém se prohlubuje o Vánocích, kdy má většina lidí ještě o něco více práce a zařizování než obvykle, a chvíle s rodinou nedokáží prožít v klidu. Nedostatek volného času pak vede ke stresu, který není pro naše tělo zdravý.

Pokud patříte k těm, kteří místo odpočinku vystavují své tělo vysoké míře stresu, měli byste začít přemýšlet o rozložení svého času. V první řadě si musíte uvědomit, že relaxovat se musí s chutí, nikoliv z povinnosti. Pomoci vám může odměna, kterou si za odpočinek slíbíte nebo k lenošení dopřejete. V zimě se nabízí třeba svařený cider.  Máme pro vás 3 tipy, jak začít.

Hýčkejte se!  
Dopřejte si voňavou masáž či uvolňující koupel. Odpočine si nejen vaše tělo, ale i mysl. Nezapomeňte si k tomu dát něco dobrého. Dopřejte si pochoutku, kterou jste třeba ještě neochutnali. „Jak vyplynulo z našeho výzkumu, 64 % lidí si pro vylepšení chvil pohody dopřeje sklenku dobrého pití, přitom v zimě preferujeme něco teplého. K tomu se skvěle hodí horké cidery s kořením,“ říká Veronika Hořáková, marketingová manažerka značky Kingswood, která pro letošní zimu představila novinku s chutí pečeného jablka Kingswood Spiced Apple.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15477″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“467″}}]]

Čtěte si!
Jedním z ideálních způsobů relaxování je četba. Shodnou se na tom 4/5 Čechů. Výzkum značky Kingswood přitom ukázal, že v týdnu si čas na svou oblíbenou knížku udělá ani ne třetina lidí.  Máte vyhlédnutou knihu, kterou si chcete již dlouho přečíst, ale zatím jste si na ni neudělali čas? Zachumlejte se do deky a nechte se na chvilku unést svou představivostí. Kniha je skvělý způsob, jak utéct do světa fantazie a přijít na jiné myšlenky, než jsou vaše starosti a povinnosti.

Hýbejte se v přírodě!
Je zima? Překonejte se a vyrazte na čerstvý vzduch,  příroda se vám odmění energií. Pořád se vám nechce vystrčit nos? Slibte si odměnu po pobytu venku, horká pečená jablíčka ve sklenici? A když se vám to podaří jednou, udělejte si z toho rovnou tradici!

 

Komentáře