Průzkum: Jak to máme s hračkami?

Hračky jsou pro děti zdrojem inspirace, zábavy, ale i důležitou učební pomůckou, která jim pomáhá poznávat svět, na tom se shodují odborníci napříč spektrem. Hračky jsou jedinečný fenomén – tu svoji nejmilejší z dětství si uchovává asi polovina žen.

Internetový obchod Duch hraček zrealizoval originální průzkum s více než 1500 respondentkami, ve kterém porovnal, jak hračky vybírají babičky a jak maminky. Liší se tyto generace mezi sebou, nebo se při volbě hraček nic nezměnilo?

Kolik za hračky utrácíme
Zatímco skoro polovina maminek nakupuje hračky jedenkrát měsíčně a utratí za ně více než 500 Kč, babičky nakupují spíše v rámci výjimečné příležitosti, zato je jich více než pětina ochotná utratit až 2 000 Kč. Svým vnoučatům kupuje alespoň občas hračky 93 % babiček, 60 % babiček navštěvuje hračkářství pravidelně, alespoň jedenkrát měsíčně. Maminky se v návštěvách hračkářství také nedrží pozadu, ovšem přes 50 % zrealizuje nákup ve svém oblíbeném e-shopu. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21135″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“584″}}]]

Bezpečí především
Materiál hraček je pro maminky i babičky důležitý, vyžadují zdravotní nezávadnost a certifikace – ať už se jedná o přírodní materiály (dřevo), nebo plast, u kterého očekávají omyvatelnost. Pasé nejsou ale ani hračky plyšové – přednost dostávají ty, které se dají vyprat. U hraček sledují maminky odolnost, aby vydržely nápor zápalu dětských her. Často v kontextu s hračkami uvádějí slovo „bezpečný“. Při nákupu hračky uvádí více než tři čtvrtiny respondentek, že se řídí přáním dítěte – a to babičky o něco více než maminky.

Přidaná hodnota hračky
Maminky i babičky přemýšlí už při nákupu hračky o tom, jak dlouho asi dítěti vydrží a co mu přinese. 95 % uvádí, že je zajímá, co se díky hračce naučí a pro více než polovinu respondentek je toto kritérium důležité. „Více než polovina všech žen má celkem realistické očekávání, že hračka dítěti vydrží, než z ní „vyroste“ – to může být v prvním roce dítěte během několika týdnů, u hraček pro starší děti, které jsou i větší investicí, doufá plus minus třetina žen, že se k ní dítě bude vracet až tři roky,“ uvádí speciální pedagožka Lenka Matějková. „Pokud hračku zvolíte tak, aby si s ní mohli hrát sourozenci společně, je větší pravděpodobnost, že její obliba u dětí vydrží déle.“

S čím si hrají děti nejraději
Žebříčkům nejoblíbenějších hraček kraluje stavebnice a další tvořivé hračky. Zatímco kreativní hračky a hračky typu smetáček a lopatka či dětská kuchyňka si v poslední době získaly dětská srdce, pouze v jedné odpovědi z více než 1500 zazněl tablet. „Klasika, kterou je stavebnice nebo společenské hry, rozvíjí fantazii a především umožňují trávit čas spolu s rodiči a sourozenci,“ uzavírá speciální pedagožka Lenka Matějková.

Šmoulí dobrodružství opět začíná!
Kdo by neznal Šmoulinku nebo Gargamela, oblíbené modré postavičky, které baví svět již po několik generací. Šmoulové jsou zpět ve zbrusu novém filmu Šmoulové: Zapomenutá vesnice. Vyrazte se svými dětmi na Šmouly do kina a užijte si pořádnou porci šmoulí zábavy! V novém filmu se Šmoulinka po nálezu tajuplné mapy vydá společně se svými nejlepšími přáteli Koumákem, Nešikou a Silákem na vzrušující a napínavou pouť Zakázaným lesem plným kouzelných stvoření, aby našli tajemnou, dávno ztracenou vesnici dříve, než se to podaří jejich úhlavnímu nepříteli, zlému kouzelníkovi Gargamelovi. Na své cestě plné nebezpečí jsou Šmoulové na stopě objevu největšího tajemství šmoulí historie.

Toto napínavé dobrodružství si můžete užít se svými ratolestmi ve všech českých kinech již od 30. března. Svého vlastního šmoulu ale mohou mít již nyní. Pořiďte jim roztomilého plyšáčka, se kterým si užijí spoustu zábavy i po skončení filmu.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21132″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“450″}}]]

Odvážná Šmoulinka bude nejlepší kamarádkou vaší holčičky.  Figurku o velikosti 45 cm, která se v dětském pokojíku jen tak neztratí, seženete za 599 Kč. Hračka je vyrobena z jemného plyše, který je velmi příjemný na dotek. Plyšového správňáckého Šmoulu seženete od 399 Kč. Hračka je vyrobena z hebkého plyše, vhodného i pro nejmenší děti.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21133″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“363″}}]]

Malý Šmoulíček je roztomilý mazlivý plyšáček, o kterého budou děti rády pečovat. Hračka je vyrobena z jemného plyše, který je velmi příjemný na dotek a je vhodná i pro nejmenší. Seženete ho za 399 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21134″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“417″}}]]

Zdroj: www.duchhracek.cz

 

Komentáře