První podání: Zaostřeno na mladé filmaře na vzestupu

Reklama

European Film Promotion (EFP) a Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (MFF KV) vybrali již potřetí deset nejslibnějších evropských filmových studentů a absolventů prestižních filmových škol, aby mezi 3. a 5. červencem představili své filmy v sekci PRVNÍ PODÁNÍ. Platforma, která má za úkol poutat pozornost na novou generaci výjimečných evropských filmařů, kteří čerstvě vyšli z filmových škol, je podporována programem Kreativní Evropa – Media a příslušnými členy EFP.

Uznávaný kanadský režisér Denis Côté vystoupí v roli mentora mladých filmařů. Na setkání se studenty a filmovými profesionály nazvaném Otázka nezávislosti, které  následuje po projekci jeho cenami ověnčeného snímku “Radisson / Drifting States” se podělí se o své bohaté zkušenosti s nezávislou kinematografií. Jeho výjimečné angažmá je součástí intenzivního programu sekce První podání, představující začínající mladé tvůrce filmovým profesionálům a novinářům a prezentující jejich tvorbu festivalovému publiku.

Již třetí rok podporuje sekci PRVNÍ PODÁNÍ také SundanceTV. Patrick Connolly, viceprezident pro akvizice AMC Networks / Sundance Channel Global k tomu uvádí: “SundanceTV má to potěšení být partnerem Prvního podání na MFF KV již tři roky za sebou. Naší stálou snahou je objevování, podporování a inspirování nezávislých umělců po celém světě a také přinášení jejich práce globálnímu publiku. Těšíme se na rozpoznávání nových velkých talentů během letošního Prvního podání.”

Sekci První podání během MFF Karlovy Vary podporuje druhým rokem také firma Nespresso. “Jsme rádi, že po festivalech v Cannes a Berlíně můžeme rozšířit také naše partnerství s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary. Letos je to podruhé, co podporujeme sekci První podání a s ní i mladé filmaře, což je jeden z našich cílů nejen v České republice, ale i v celosvětovém měřítku,” říká Andrea Petrová, marketingová manažerka firmy Nespresso.

Trailer s ukázkami studentských filmů je k vidění na stránkách http://www.efp-online.com/en/

První podání podporují tyto členské organizace EFP:
České filmové centrum; EYE International (Nizozemí); Finnish Film Foundation; Georgian National Film Center; Icelandic Film Centre; National Film Centre of Latvia; Romanian Film Promotion; Slovak Film Institute; Slovenian Film Centre; The Swedish Film Institute

Partnery Prvního podání 2017 jsou Sundance Channel a Nespresso.

Zdroj: www.efp-online.com a na www.kviff.com

Komentáře